Урок узагальнення та систематизації знань учнів з теми “Додавання і віднімання десяткових дробів'' Проводиться з метою підготовки до контрольної роботи
Конспект уроку з математики у 5 клас
Сирота Любов Іванівна
вчитель математики СЗШ №5 м. Синельникового Дніпропетровської
області
Тема : Розв’язування вправ
Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів з теми “Додавання і віднімання десяткових дробів’’
розвивати логічне мислення, уяву, увагу, кмітливіть, вміння аналізувати, робити висновки; привчати учнів працювати творчо і самостійно;
виховувати алгоритмічну культуру, культуру усного та писемного мовлення, прививати інтерес до знань
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань
Обладнання уроку: Підручники, роздатковий матеріал, записи на дошці, листок самооцінки Хід уроку
І. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
(перевіряють консультанти)
ІІІ. Актуалізація опорних знань
(бліц-опитування)
1. Правило додавання та віднімання десяткових дробів.
2. Назвіть перші три розряди після коми в десяткових дробах.
3. Як порівнюють десяткові дроби за розрядами?
5. Сформулюйте правило округлення чисел.
ІV.Повідомлення теми та мети уроку
1Усний рахунок ( крокуємо до вершини Олімпу) ланцюжком.
+2,1 +2,4 +2,7 +2,2
+1,9 +1,9
-0,4 -0,7 -0,8 -0,5
+ 1,4 +1,8 +1,7 +1,8 +1,7 +1,4
-0,3 -0,7 -0,4 -0,5 -0,6 -0,1
V.Удосконалення умінь та навичок
1.Знайди помилку(робота в парах)
1).13,579 ≈ 13,5 3).85,179 ≈ 85,1
2).18,1854 ≈ 18,18 4).246,326 ≈ 246,33
2. При якому натуральному значенні х нерівність 8,147 буде правильною?
3.Запишіть у порядку зростання числа: 8,01; 8,7; 8,39; 8,102; 8,5; 8,901; 8.
4.Скласти задачу на рух за такими даними:
v1 =12,4 км/год та v2 = 1, 5 км/год.(кожна група озвучує умову задачі, а потім розв'язок; отримали 3 різні задачі)
5. Постав замість віконечок знаки «+» і «–» так, щоб виконувалася рівність:
1) 8,1 □ 3,7 □ 2,7 □5,1 = 2;
2) 4,5 □0,18□1,18 □ 5,5 = 0.
6. Розв’язати рівняння:
1) (3,9 + х) – 2,5 = 5,7;
6) 36 – х =5,5
VI. Самостійне виконання учнями практичних завдань.
Дослідити за прайс -листом :
VIІ. Підсумок уроку
VIІІ. Домашнє завдання: Порахувати витрати сім’ї на комунальні послуги. Скільки грошей залишиться на інші потреби рядовому пенсіонеру, якщо він отримує 2000грн пенсії?
Щось не хочеться сидіти Трохи треба відпочити Руки вгору, руки вниз, На сусіда подивись. Руки вгору, руки в бок І поскачем, як сороки
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд!
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
Вище руки підніміть,
І спокійно опустіть.
Плесніть в долоні кілька раз.
За роботу - все гаразд!
7. Слухати ми перестали
І тепер всі дружно встали.
Будем ми відпочивати,
Нумо вправи починати!
Руки вгору, руки вниз,
І легесенько прогнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали.
Раз - присіли, другий - встали.
Всі за парти посідали,
Вчитись знову ми почали.
8. Треба дружно всім нам встати,
Фізкультпаузу почати.
Сонце спить, небо спить,
Навіть вітер не шумить.
Рано-вранці сонце встало
І проміння всім послало.