Тема «Ознайомлення із взаємопов'язаними величинами: ціна, кількість, вартість».
Мета:
закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 6; ознайомити учнів із трійкою взаємопов’язаних величин, що перебувають у пропорційній залежності: ціна, кількість, вартість; розвивати вміння виділяти у тексті взаємопов’язані величини, застосовувати правило знаходження певної величини під час розв’язування задач;розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Вступна частина.
1. Організація класу (з використання прийому «Інтрига»).
Дива сьогоднішнього дня продовжуються. І сьогодні на уроці математики ми віддамо дань традиціям нашого народу.
2. Актуалізація опорних знань.
Вправа «Пазли» (перевірка знань множити та ділити на 4,5,6, результат – зображення Різдва)
Отже, сьогодні ми з вами будемо готувати головну страву Різдва – кутю.
Та спочатку нам необхідно здійснити покупки у магазині.
Каліграфічна хвилинка
Зараз кожен з вас у зошиті каліграфічно напише 2 рядочки цифр 6 та 7.
ІІ. Основна частина
Вивчення нового матеріалу
Цікава задача: чи може 1==100?(1грн=100к)
Задачі на розрахунок вартості
Задачі на розрахунок вартості на 1 особу(заповнення таблиць)
Фізкультхвилинка
Ви гарно попрацювали і вам настав час відпочити. У кожного на парті є аркуш із цифрою. Візьміть у руки подивіться самі і покажіть мені. Ваше завдання намалювати у повітрі цю цифру , увага :
- заплющеними очима,
- правою ручкою,
- лівим плечем,
- правим колінком,
- голівко,
- лівою ніжкою,
- губками ,
- животиком,
- двома ручками одночасно,
- всім тілом.
Бачу ви гарно відпочили
Цікава задача: чи може 1==100?(1грн=100к)
Список покупок на родину( скільки членів родини, таку кількість і пишемо:
№ |
Найменування товару |
Кількість |
Ціна |
Вартість |
1 |
Пшениця |
1 |
|
|
2 |
Мед |
2 |
|
|
3 |
Горіхи |
3 |
|
|
4 |
Мак |
1 |
|
|
5 |
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
Я купувала товар дещо раніше, і ціни були різні. За 2 пакети пшениці я сплатила 12 грн. То яка ціна була? Зросла чи зменшилася?На скільки?
ІІІ. Заключна частина
Різдво - пора подарунків. Запрошую вас до чарівної крамниці, у якій ви зможете придбати подарунки. Але…у кожного з вас є лише 100 гривень. Поміркуйте, який товар ви зможете придбати на цю суму і яка сума грошей у вас ще залишиться. Запишіть ці дії у зошит.