Тема: Пора року- зима. Назви зимових місяців. Характерні ознаки зими.
Мета: продовжити поглиблювати знання учнів про особливості зимового періоду; уявлення дітей про те, як зимують тварини;
розвивати спостережливість, довготривалу пам’ять, довільну увагу, наочно-
образне мислення, усне мовлення;
виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання: картки, таблиці, малюнки, відеоматеріал, цеглинки Лего
Тип уроку: урок додаткової корекції знань і умінь учнів.
Хід уроку:
І. Загальнокорекційний етап.
1.1. Організаційна підготовка.
- За столи ми всі сідаємо,
до роботи приступаємо.
1.2. Нервово-психічна підготовка.
-Розпочати наш урок я пропоную з вправи «Синоптик».
(Із бажаючих учнів вибираємо «синоптика», який дає усний опис сьогодення).
ІІ. Основний етап.
2.1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему «Зима». На уроці ви дізнаєтесь як готуються до зими та зимують дикі тварини.
2.2. Підготовча частина.
1) Дидактична гра «Знайди пару».
Спочатку, давайте пригадаємо , скільки зимових місяців і їх назви. І допоможе нам в цьому гра «Знайди пару».
(Учні добирають пари до рукавичок, читають назви зимових місяців, пояснюючи їх.)
2) Відгадування загадок. Складання «асоціативного куща».
Я падаю на ваші хати Під вікном моїм калюжа
Я білий-білий, волохатий. У ночі замерзла дуже.
Я приліпаю вам до ніг, Узялася склом твердим,
І називаюсь ппросто…(Сніг) Добре ковзатись на нім. (Лід)
Він малює на вікні Гостра і смачна,
Гарні квіти крижані. З криги зроблена.
На дитячих щічках- маки, Люблять діти її гризти -
З ним узимку дружить всякий. (Мороз) Та горло в них буде боліти! (Бурулька)
Круг ялинки справжнє свято!
Тут і діти, і звірята.
Співи, танці, шум і крик –
Всі стрічають… (Новий рік).
Слова: сніг, мороз, лід, бурулька, Новий рік . Про яку пору року нагадують нам ці слова? Вірно, про зиму. Отже:
ЛІД
МОРОЗ ЗИМОВІ
РОЗВАГИ
БУРУЛЬКА ЗИМОВІ
СВЯТА
3) А зараз я пропоную вам пригадати що ж таке природа і якою вона буває.
(Учні дають відповідь що таке природа. Отримують картки і виконують завдання, вилучають зайвий предмет, пояснюють свій вибір).
4) Фізхвилинка.
Ви трохи стомилися, тому пропоную відпочити і зробити кілька вправ, виконавши веселу руханку.
2.3. Формувальна частина.
2.3.1. Бесіда вчителя.
-Потонув у снігу ліс, сховалися під ним плоди і насіння рослин. Немає ні соковитої трави, ні м’якого листя на деревах. Здається, що життя в лісі зовсім завмерло. Але насправді це не так. Так як же лісові тварини приготувалися до зими. Щоб дізнатися це, пропоную переглянути відео.
2.3.2. Перегляд відео. Обговорення .
-Як ви вважаєте, як живеться взимку в лісі звірам- добре чи погано?
(Діти дають свої відповіді).
2.3.3.Дидактична гра «Засели будиночки».
(Діти «розселяють» тварин відповідно до їх способу зимування).
2.3.4. Дидактична гра «Так чи ні»
(Діти при допомозі кубиків Лего сигналізують: зелена цеглинка- вірне ствердження, червона цеглинка – хибне ствердження).
-Річки і ставки вкрилися льодом.
-Повітря надворі тепле.
-Всю зиму ведмідь блукає по лісі у пошуках їжі.
-Їжачок всю зиму спить в теплому кубельці.
-Заяць взимку обгризає кору молодих дерев і кущів.
- Лисиці та вовки впадають у зимову сплячку.
Молодці, ви добре справилися з завданням.
ІІІ. Заключний етап.
3.1. Узагальнююча бесіда.
- Ось і закінчується наш урок. Я пропоную кожному з вас відповісти на запитання : чи сподобався вам урок?, що найбільше вам запам’яталося?, Що нового ви дізналися?
3.2. Оцінювання.
3.3. Установка на відпочинок.
|
|
|
|
|
|