Урок-мандрівка
Тема. Позакласне читання.
Подорож у країну Зими- білосніжки.
Мета: розширити знання учнів у галузі природознавства; ознайомити дітей з різними засобами оспівування краси зимового дня в літературі; формувати в учнів потребу самостійно, свідомо вибирати й читати книжки, застосовуючи знання, якими вони оволоділи на уроках читання; розвивати зв'язне мовлення, увагу, пам'ять, уяву; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї, інтерес до знань.
Подоляк Юлія Сергіївна
учитель початкових класів
закладу загальної середньої
освіти І-ІІІ ступенів №3
Тростянецької міської ради
Розробка уроку
позакласного читання
(2 клас)
2 клас
Читання
Урок-мандрівка
Тема. Позакласне читання.
Подорож у країну Зими- білосніжки.
Мета: розширити знання учнів у галузі природознавства; ознайомити дітей з різними засобами оспівування краси зимового дня в літературі; формувати в учнів потребу самостійно, свідомо вибирати й читати книжки, застосовуючи знання, якими вони оволоділи на уроках читання; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам'ять, уяву; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї, інтерес до знань.
Тип уроку: позакласне читання.
Обладнання: аудіозапис, карта, ілюстрації, книжкова виставка.
Форми і методи роботи: бесіда, розповідь, аналіз, показ, ситуація успіху, робота з книгою, ілюстративний метод,
Структура уроку
Хід уроку
Дзвонить, дзвоник, не стихає,
Школярів усіх скликає:
– Гей до класу поспішайте,
На місця свої сідайте.
Чудо-сани прилетіли,
Скакуни в тих санях білі.
В санях тих сидить
Цариця – білокоса, білолиця.
Рукавом махає –
Сріблом все вкриває.
(Зима)
Вкрив дерева білими крильми,
Морозець колючий, мов шипшина.
Білі черевички у зими,
Біла-біла в неї кожушина.
Білі сани, білогриві коні,
Білі рукавички пухові.
Білі щоки, а вуста червоні,
Мов розквітлі маки кольорові.
Але брама зачинена на 29 крижаних замків. Щоб розтопити їх й увійти до країни, ви повинні виконати таке завдання. Я буду читати початок фрази, а ви всі будете закінчувати її одним словом. Кожне правильне слово – це вогник, який розтопить крижаний замок. Отже, почали:
Зима! Зима ! Усякий знає,
Вона холодною буває.
Летять, кружляють, як пушинки,
Легкі, білесенькі сніжинки.
От випав сніг. Яка обнова!
Міста чистенькі, білі села –
Зима і радісна, й весела.
Кружляють вальс сніжинки ніжні,
Зима пухка і білосніжна.
Вона й тоді усім хороша,
Коли мела легка пороша.
Мороз у лід озера кута,
Зима тоді, всі кажуть, люта.
Вона буває і серйозна:
Суха і вітряна, й морозна.
А як насуне хмара сива,
Зима по-своєму красива.
І особлива, і чарівна,
Як королева чи царівна.
А вранці іній – от обнова!
Яка зима у нас казкова!
Гілок од інею не видно,
Тоді вона, звичайно, срібна.
Зима, скажу вам, дуже гарна,
То сонячна, то часом хмарна.
Насунуть хмари звідусіль,
І закружляє заметіль.
І не завадило б кожуха,
Така буває завірюха.
А іноді така наруга!
Завія, віхола і хуга.
Виставка малюнків на тему «Зимовий пейзаж».
Містечко Майстрів-композиторів.
Містечко Майстрів слова.
Сіли білі квіти.
(Іній)
На чорну землю ми упали
Накрили килимом пухнастим,
А ще мереживом сріблястим,
Милуйтесь нами, любі діти,
Адже не гірші ми за квіти.
(Сніжинки)
Білий пух порозсипала,
Він на землю міцно ліг
Називається він
(Сніг)
Подбай про природу
Узимку сутужно і лісовій звірині, і птахам, і рибі у ставках. Тож не лінуйся сипнути крихіток горобчикам та синичкам. Вони, пообідавши, звеселять пісеньками весь зимовий сад.
Нагорни довкола яблунь і груш снігу, щоб їхні стовбури не обморозило. А восени вони щедро обдарують усіх соковитими плодами.