Розробка уроку "«Розпізнавання слів, що відповідають на питання «хто?», «що?». Велика буква в словах.»

Про матеріал
Матеріали уроку можуть бути використані на уроці української мови з теми «Розпізнавання слів, що відповідають на питання «хто?», «що?». Велика буква в словах.»
Перегляд файлу

Інтегрований урок

«У пошуках первоцвіту»

(«Українська мова»  та  «Я досліджую світ»)

Тема: «Розпізнавання слів, що відповідають на питання «хто?», «що?». Велика буква в словах.»

 

Результат пошуку зображень за запитом первоцвіт

 

Мета: закріпити знання учнів про слова — назви предметів; вчити використовувати їх у мовленні, збагачуючи словниковий запас дітей; удосконалювати вміння знаходити слова — назви предметів серед інших слів; навчати учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?; розвивати вміння ставити питання до слів, вміння працювати за підручником; формувати навички правильного, каліграфічного письма; розширювати знання про навколишній світ; розвивати спостережливість, увагу; коригувати розвиток розумових операцій аналізу, синтезу, порівняння та узагальнення; виховувати бажання допомагати та робити добро.

Обладнання: презентація;  загадки; зображення болота, лісних звірів, річки; «Чарівний мішечок»; коробочки з «кіндерів»;  надруковані слова на папері; запис фізкультхвилинки; підручники, зошити.

Тип уроку: інтегрований урок – мандрівка.

Хід уроку

І. Організація класу

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі

Діти просто молодці!

 

ІІ. Нервово – психологічна підготовка.

1.Вправа «Склади ім’я»

-Діти, до нас на урок завітали хлопчик і дівчинка. А щоб узнати їхні імена треба прочитати слова, які записані на дошці.

Сік                                    Очі

Абетка                             Кішка

Шуба                               Сир

Каша                               Акула

Олень                              Ноги

                                        Автобус

- З перших букв цих слів скласти імена дітей.

-Як звати хлопчика? Дівчинку? (Сашко, Оксана)

-Як пишуться імена людей? (З великої букви)

2. Каліграфічна хвилинка.

-А зараз напишемо ці імена в зошити.

Сіли всі рівненько

І пишемо гарненько.

ІІІ Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

-Сашко і Оксанка просять нас допомогти їм. У них захворіла бабуся, щоб її вилікувати, необхідно в Чарівному лісі назбирати квіти лікарської рослини. А якої ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Загадка

Сходить сніг – він зацвітає,

Жовті ключики до сонця повертає,

Кажуть, так він весну відчиняє.

Лікувальну силу має.           ( Первоцвіт)

-Пригадайте, коли зацвітає первоцвіт?(Березень - квітень.)

-Що лікують квітами первоцвіту? (Настій квіток і листя застосовують при простудних захворюваннях, при бронхіті, як засіб при дефіциті вітаміну С).

-Які ще лікарські рослини ви знаєте?(Калина, малина, липа, кропива, деревій, звіробій, подорожник, шипшина, материнка, нагідки та інші).

-Чи згодні ви допомогти дітям потрапити до Чарівного лісу? (Так)

-Нам необхідно подолати довгий шлях, на якому зустрінуться перешкоди.

IV. Робота за темою уроку.

1. «Болото»

-Вирушаємо у путь. Але ось і перша перешкода - БОЛОТО.

-Щоб подолати цю перешкоду, треба стрибати по купинах на болоті. Купини – це такі невеличкі острівця з трави та моху. На них написані слова, які необхідно прочитати і поставити до них запитання хто? або що?

-Пригадайте, коли ми ставимо запитання «що?» (назви предметів та явищ природи)

-А коли  ставимо запитання «хто?» (назви людей та тварин)

 

(На дошці зображення купин, на яких записані слова- КУЩ, ТРАВА, ПЕНЬ,  КАМІНЬ, ДЕРЕВО, КВІТКА, ГРИБ. Діти ставлять питання до кожного слова)

 -Молодці, ви впорались із завданням!

 

2. «Лісові мешканці»

-Подивіться, нам назустріч виходять мешканці лісу, які охороняють лікарські рослини Чарівного лісу.

-Хто охороняє лікарські рослини Чарівного лісу, відгадайте із загадок.

 

Загадки

Не олень, хоча й рогатий,

В нього роги – як лопати,

Хто ж це? Здогадався хтось?

Це великий, дужий …(лось).

 

Результат пошуку зображень за запитом малюнок лось

Ця свиня щетину має,

В лісі жолуді шукає,

Хижий, лютий пан іклан

Називається…(кабан).

 

Результат пошуку зображень за запитом малюнок лось кабан

Ліс обійшов, поїв весь мед,

В барлогу ліг і спить…

А мед він любить, не секрет,

На те він і …(Ведмідь) 

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=410x10000:format=png/path/sb66d135c3b4810ec/image/i2dc86477653da6a7/version/1466103790/image.png

Фиркає, коли сердитий

Весь колючками покритий

З голови до ніг. Ось так!

Здогадались, це … (Їжак) 

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=232x1024:format=jpg/path/sb66d135c3b4810ec/image/i79f474e2cf1a23e2/version/1466087005/image.jpg

 

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

 Їй на місці не сидиться.

 Як зовуть її? (Лисиця)

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=224x10000:format=png/path/sb66d135c3b4810ec/image/i01962d0418365e07/version/1466102928/image.png

-Як назвати одним словом всі слова відгадки?( Звірі)

-На яке питання відповідають ці слова?  (Хто?)

 

V. Фізкультхвилинка ( під музичний супровід)

«Розбудило сонечко нас з тобою»

 

VІ. Продовження роботи за темою уроку

3. «Річка»

-Подивіться, попереду річка. Що нам потрібно, щоб перейти через річку? (Міст)

-Щоб з’явився міст, нам необхідно виконати вправу з підручника.

 

Виконання вправи №2, ст.97.(фронтальна робота)

Списати слова і поставити до них питання за зразком.

(Що?) квітка,     (хто?) ведмідь,     (що?) поїзд,   (хто?) заєць,   (що?) ліс,      (що ?) барабан,  (хто?) ворона,     (хто?) черепаха.

 

-Ось ми і прийшли в Чарівний ліс, де ростуть квіти первоцвіту. Поки Оленка і Сашко будуть збирати квіти для бабусі, ми з вами зробимо кінезіологічну вправу.

 

4. Кінезіологічна вправа «Ліхтарики і зірочки»

Діти по черзі показують долоньку – кулачок.

 

5. «Чарівний мішечок». Гра «Якого кольору слово?»

-Сашко і Оксанка назбирали квіти первоцвіту. Нам треба швидко повертатись додому, щоб заварити чай з первоцвіту для бабусі. А як же ми повернемося?

-Нам потрібна «Чарівна торбинка», яка допоможе повернутися до класу.

-У торбинці сховані слова, які повернуть вас додому тоді, коли всі виконають завдання. Вам треба прочитати слово і сказати, якого воно кольору і на яке питання відповідає.

(ЖАБКА, КУРЧА, СНІГ, НЕБО, ЗЕМЛЯ, ПОМІДОР, МИША )

Індивідуальна допомога.

-Запишіть в зошит слово, яке ви витягли і поставте до нього запитання.

 

VІІ. Підсумок уроку

-Ось ми і повернулися до класу. Ви -молодці, допомогли дітям в біді.

-Кому ми сьогодні допомагали?

-Які перешкоди ми зустріли по дорозі до Чарівного лісу? Як ми їх подолали?

-Квіти якої рослини ми зібрали, щоб вилікувати бабусю?

-Як повернулися до класу?

-Щоб не хворіти, ми теж будемо з вами пити чай з лікарськими травами.

 

 

docx
Додано
13 березня
Переглядів
74
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку