Косинусом гострого кута прямокутного трикутника називається ... |
Тангенсом гострого кута прямокутного трикутника називається ... |
Синусом гострого кута прямокутного трикутника називається ... |
Сторона, прилегла до прямого кута прямокутного трикутника... ... |
Відношення протилежного катета до прилеглого у прямокутному трикутнику... |
Відношення прилеглого катета до гіпотенуз у прямокутному трикутнику... |
Відношення протилежного катета до гіпотенузи у прямокутному трикутнику... |
Трикутник, що має прямий кут… |
Ромб, у якого всі кути рівні… |
Трикутник, у якого дві сторони рівні… |
Відрізок, що сполучає середини бічних сторін трапеції… |
Твердження, що потребує доведення… |
Промінь, який виходить з вершини кута і ділить його навпіл… |
Прямокутник, у якого всі сторони рівні… |
Відрізок, що сполучає дві точки на колі… |
Прямі, які перетинаються під прямим кутом… |
Дата: ___/___/___ Клас: 8 Предмет: геометрія
Тема. Розв’язування прямокутних трикутників
Мета уроку:
Тип уроку: формування вмінь і навичок учнів.
Обладнання: картки з індивідуальним завданням, демонстраційно-креслярське приладдя, картки з запитаннями для актуалізації знань, матеріали для кластера.
Хід уроку
Світ, що нас оточує, - це світ геометрії. Т Тож давайте його пізнавати!
Піфагор
Привітання
Перевірка готовності до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Взаємоперевірка
№ 725
Самостійна робота з подальшою взаємоперевіркою
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Повторимо матеріал, вивчений на уроках. Проведемо гру. (діти поділені на групи за їх бажанням) Наша гра математична. Учні витягують завдання з мішечка і дають відповідь групою протягом 10 секунд.
Вправа «Істинно чи хибно?»
|
|
|
Істинно чи хибно? |
|
|
|
|
Істинно чи хибно? |
|
|
|
|
Істинно чи хибно? |
|
|
|
Істинно чи хибно? |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
b |
|
|
|
b |
||||||||
|
|
b |
|
|
b |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
с |
sin |
|
|
|
с |
cos |
a |
|
|
с |
tg |
a |
|
|
с |
ctg |
||||
a |
|
|
a |
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
a |
|
|
|
c |
||||||||||||
|
|
c |
|
|
c |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
b |
|
|
|
|
b |
|
||||
|
|
|
b |
|
|
|
|
b |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ІV. Вивчення нового матеріалу
План вивчення теми
Розв'язати трикутник — означає знайти його невідомі сторони й кути за відомими сторонами і кутами.
Приклад:
A
C B |
Дано: АВ = 10, A = 60° Знайти: B, АВ, ВС. Розв’язання B = 90°- 60° = 30°; АС = 10 • cos 60° = 10 • 0,5 = 5 (см) ВС = 10 • sin 60° = 10 • = 5 (см) |
A
C B |
Дано: ВС= 6, A = 60° Знайти: B, АВ, АС. Розв’язання B = 90°- 60° = 30°; AВ = = (см) АС = . |
A
C B |
Дано: ВС= 6, A = 60° Знайти: B, АВ, АС. Розв’язання B = 90°- 60° = 30°; AВ = = (см) АС = . |
1) АС = ; 2) sinA = ; 3) B = 90° - A.
A
C B |
Дано: ВА= 5, ВС = 3 Знайти: B, АС,А. Розв’язання АС = = 4 (см); sinA = = 0,75; А = 49° B = 90° - 49° = 41° |
1) AB = ; 2) tgА = ; 3) = 90°- A.
A
C B |
Дано: ВС = 6, АС = 8 Знайти: B, АВ,А. Розв’язання АС = = 10 (см); tgА = = 0, 75; А = 37° 3) = 90°- 37° = 53° |
Складання кластера
V. Засвоєння нових знань і вмінь
Виконання письмових вправ
a) BD = 4, DBC = 60°; 5) AD = 9, C = 10°.
VI. Підсумки уроку
Фронтальна бесіда
Які елементи слід знати додатково, щоб мати можливість розв'язати трикутники, що зображені на рисунку
Метод «Похвали себе»
VІІ.Домашнє завдання
§17 (опрацювати),
№№ 754(а, б)
Повторити властивості рівнобічної трапеції, прямокутної трапеції, метричні співвідношення в прямокутному трикутнику.
1