Розробка уроку. Тема: Лічба предметів. Поняття "стільки ж", "великий - малий", "найбільший - найменший".

Про матеріал

Мета уроку: навчити порівнювати групи предметів за кількістю на основі встановлення взаємно - однозначної відповідності; закріпити поняття "великий - малий", "найбільший - найменший"; вправляти в написанні елементів цифр; виробляти правильну поставу під час письма; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, пам'ять; виховувати охайність під час письма

Перегляд файлу

Тема: Лічба предметів. Поняття "стільки ж", "великий - малий", "найбільший - найменший".

Мета: навчити порівнювати групи предметів за кількістю на основі встановлення взаємно - однозначної відповідності; закріпити поняття "великий - малий", "найбільший - найменший"; вправляти в написанні елементів цифр; виробляти правильну поставу під час письма; розвивати логічне мислення, математичне  мовлення, память; виховувати охайність під час письма

Обладнання: демонстраційний, лічильний матеріал, ілюстрація Івасик-Телесика, маска курки,

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація початку уроку

1. Привітання

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок!

        2.  Перевірка готовності до уроку

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

1. Фронтальна робота з лічильним матеріалом.

- Сьогодні до нас на урок прилетів на лебеді Івасик-Телесик. Він летів через осінній ліс і зібрав букет листя (на дошці зображені різні листки). Листки яких дерев ви бачите? (Клена, берези, липи, дуба...) Скільки кленових листків? Березових? ... Скільки є зелених листків? Жовтих? Червоних?

2.  Гра "Курка та курчата". Учитель промовляє слова:

Вийшла курка за поріг

Погуляти у дворі.

А за нею хлопятка й дівчатка,

Жовтенькі курчатка.

Квокче їм курка: "Кудах-тах-тах,

Не ховайтесь у кущах".

Курка клює кілька разів (учитель стукає олівцем по парті різним учням, а вони рахують мовчки і кажуть, скільки разів він стукнув). У цю гру можна грати в масках. Куркою може стати будь - яка дитина.

3. Підготовча робота

 На набірному полотні вчитель виставляє двома множинами 6 їжачків і 6 грибів.

  •              Чи однакова кількість їжачків і грибів? Як про це можна дізнатись? (Порахувати.) А як по - іншому, не  рахуючи?  (Утворити пари.)

Один учень виходить до дошки, розставляє їжачків у рядок і кожному "наколює" по грибу.

Який висновок можна зробити? (їжачків і грибів однакова кількість.)

4. Фізкультхвилинка

Повз по лісу їжачок,

В нього шубка з голочок.

Ніс багато грушечок,

Аж, болів йому бочок.

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять!

Зупинився спочивать.

Піклувався їжачок

Про маленьких діточок.

Чарівних, непосидючих,

Дуже милих і колючих.

Десять! Дев’ять!

Вісім! Сім!

Грушечки ці ніс він їм.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення нового матеріалу

-  Речення про їжачків можна сказати й по - іншому: їжачків стільки ж скільки грибочків; грибочків стільки ж, скільки їжачків.

Учитель виставляє на набірному полотні два ряди кружечків один піл одним: 5 синіх і 4 зелені.

- Чи всі сині кружечки мають пару?

- Чи можна тепер сказати, що синіх кружечків стільки ж, скільки зелених?

2. Робота в зошитах.

а) - Обведіть у рядку 5 клітинок. Намалюйте кружечків стільки, скільки обвели клітинок. У нижньому рядку намалюйте стільки трикутників, що їх було більше, ніж кружечків.

б) Письмове виконання вправ 1, 3 підручника (с. 6).

3. Пальчикова гімнастика.

В гості пальчики прийшли,

Подарунки принесли.

Чути стукіт тут і там –

Відчиняйте швидше нам.

Діти постукують по парті подушечками всіх десяти пальців одночасно.

Віршик повторюють кілька разів

III. Закріплення нового матеріалу

  1.                   Робота за підручником

- 3а вправою 2 підручника учні називають тварин від найбільшої до найменшої й навпаки; зясовують, що мишенята однакові.

2.       Гра «Магазин»

На столі виставлено іграшки, предмети ( великі і малі). Щоб «купити» іграшку чи предмет, учні повинні сказати, якого розміру предмет їм потрібен.  IV. Підсумок уроку

  1.                   Узагальнююча бесіда
  • Над чим сьогодні на уроці працювали?
  • Що нового дізналися?
docx
Додав(-ла)
Ульяненко Анна
Додано
18 квітня 2018
Переглядів
1919
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку