Українська мова
Тема. Слова, які відповідають на питання хто? що?
Мета: навчити учнів розрізняти поняття «предмет», «слово» як його назву; формувати вміння ставити питання до слів, що означають назви конкретних предметів та істот; розвивати зв`язне мовлення учнів, фонематичний слух, збагачувати словниковий запас; виховувати шанобливе ставлення до хліба.
Обладнання: таблиці, предметні малюнки
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організація класу
От і знову дзвінок лунає,
Мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей скликає,
Щоб успішно вас знову учить. ( Слайд1)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Бб бі іл оч чк
Бігли діти повз ялинку
І побачили хатинку.
Лісова пустунка там
Оселилась – і діткам
Чемно лапку подавала,
Ківш грибів подарувала. ( Білка) ( Слайд2)
Учитель показує малюнок, діти ставлять питання і записують слова
І група - питання хто?
ІІ група – питання що?
( пірамідка, ведмідь, зайчик, корабель, автомобіль, моряк, береза, білка, диван, учитель)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
(Що?) Трактор, …
ВИСНОВОК. ( Слайд4)
До назв людей і тварин ставимо питання хто?
До назв всіх інших предметів – питання що?
Раз, два – дерева.
Три, чотири – вийшли звірі.
П`ять, шість – пада лист.
Сім, вісім – птахи в лісі.
Дев`ять, десять – це сунички
Підвели червоні личка.
Гарно в лісі відпочили
І тихесенько всі сіли.
Народився із землі,
Зарум`янився на вогні,
І з`явився на столі
До борщу тобі й мені. (Хліб)
ІІ група підготувала і розповідає легенду про хліб
ІІІ група опрацьовує текст «Про хліб» (с.100)
Виконання вправи 2 (с.64)
V. Підсумок. ( Слайд 5)
- Чи справдились ваші припущення, які ви зробили на початку уроку?
- Що нового дізналися на уроці?
- Що сподобалось?
- Який висновок для себе зробили?