Тема. Виготовлення аплікації із засипанням малюнка різними нитками та їх приклеювання. Аплікація «Грибок-боровичок»
Мета. Закріпити знання учнів про види ниток, їх призначення. Навчити учнів виготовляти аплікацію із засипанням малюнка різними нитками та їх приклеюванням.. Розвивати образне мислення, фантазію учнів. Виховувати почуття прекрасного.
Матеріали та інструменти. Картон, нитки, пензлик, клей, ножиці, олівець, кольоровий папір, серветка
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
2. Створення ситуації успіху.
- Дайте відповідь на запитання «Яким я хочу бачити себе на уроці?» одним словом. Відповідь повинна починатися з букви, яку отримали.
(У – уважні, С – старанні, П – працьовиті, І – інформовані, Х - хороші)
- Яке слово вийшло? УСПІХ. (картки з буквами учні прикріплюють на дошці).
- Що необхідно аби досягти успіхів? (Вчитися)
- Тож бажаю вам успіхів у навчальній діяльності!
3. Упорядкування робочих місць
Наші руки працьовиті,
спритні і талановиті.
Лад, порядок вони знають,
звично речі розкладають:
все для правої – праворуч,
все для лівої – ліворуч
Інструменти і матеріали зберігай у папці. Не тримай на робочому столі зайвих предметів. За столом сиди рівно, не сутулься.
ІІ. Робота над новим матеріалом
- Сьогодні ми завітаємо до майстерні Умійка і продовжимо працювати над виготовленням аплікації з використанням ниток. Перш ніж вирушити у подорож, необхідно відгадати загадки.
Серед буків і дубків
Заховались між листків.
І великі, і малі
повдягалися в брилі,
і дощу ці одноніжки не бояться ані трішки.
Ліс – улюблений їх край
А як звуться – відгадай. (Гриби)
- Отже, ми будемо виготовляти аплікацію грибочка способом засипання малюнка різаними нитками.
- Хто з вас, уже збирав гриби в лісі?
- Як ви вже знаєте, гриби є їстівні та отруйні. Але слід пам’ятати, що коли ви в лісі зустрінете отруйного гриба, то не слід його зривати, тому що для людей він отруйний, а для лісових звірів він – як ліки від хвороби.
- Які гриби ви знаєте?
- Які гриби називаються їстівними, а які – отруйними? (Відповіді учнів)
- Послухаємо ще загадки про гриби.
І у кошик не хотять.
Жовті братики й сестрички
Називаються … (лисички)
Під березою стою.
Через те і маю
Назву я свою. (Підберезник)
Заховались в сосняки.
Руденькі, симпатичні
Грибочки …(маслюки)
Ніжні і тоненькі,
Шиї, мов цівки
Круглі голівки.
Коли підростаємо –
Парасольки розкриваємо. (Опеньки)
В кошик просяться до мене.
Симпатичні білоніжки.
Їх назвали… (сироїжки).
Глянуть любо,
У траві росте
Під дубом. (Боровик)
- Розгляньте ілюстрації різних грибочків.
- Виберемо шаблон грибка-боровичка.
ІІІ. Фізкультхвилинка
Раз – ялинка, два – дубочок,
три – березовий гайочок,
а чотири – це травиця,
п’ять – мурашка-трудівниця,
шість – колючий їжачок,
сім – грибок-боровичок,
вісім – білка, дев’ять – пташка,
десять – квіточка-ромашка.
ІV. Демонстрація та аналіз зразка
- Які навчальні речі та інструменти вам знадобляться?
- Як правильно користуватися ножицями?
- Чого потрібно дотримуватись під час роботи з клеєм?
2. Порядок виконання роботи
Аплікацію з ниток «Грибок - боровичок» робимо у такій послідовності:
- На картон-основу наносимо контури грибка, сонечка.
- Підбираємо нитки відповідних кольорів та дрібно нарізаємо їх.
- Наносимо клей на шапинку грибка, присипаємо різними нитками і притискаємо.
- Так само виконуємо аплікації ніжки грибка, травинки, сонечка.
- Готову аплікацію кладемо під прес.
V. Практична робота учнів
1. Перевірка готовності
2. Інструктаж з техніки безпеки
Правила користування ножицями
- Користуйтесь ножицями тільки із заокругленими кінцями
- Клади ножиці так, щоб вони не виступали за край робочого місця.
- Не працюй тупими ножицями, а також ножицями із слабким кріпленням.
- У процесі розрізання уважно слідкуй за розміткою.
- У процесі різання тримай матеріали лівою рукою, щоб пальці були осторонь від леза.
- Не розмахуй ножицями, не підходь до товариша, який працює.
- Не залишай ножиці в розкритому вигляді.
3.Самостійна робота учнів.
VІ. Виставка учнівських робіт
- Яка робота сподобалась найбільше? Чому?
- Чи є допущені помилки у роботах?
VІІ. Підсумок уроку
- Що нового дізнались на уроці?
- Давайте ще раз пригадаємо назви грибів.