по завершенню теми "Додаванні віднімання раціональних чисел" пропоную провести урок узагальнення та систематизації у формі вікторини. Весело, цікаво, творчо, актуально
Математична вікторина
6 клас
Тема уроку. Дадавання і віднімання раціональних чисел
МЕТА:
– вдосконалювати практичні вміння і навички учнів на основі розв’язування задач, на розвиток кмітливості;
– розвивати логічне мислення;
– виховувати інтерес до вивчення математики.
Очікувані результати: учні систематизують знання по темі «Додавання і віднімання раціональних чисел», закріплять уміння додавати і віднімати раціональні числа.
ХІД УРОКУ
Предмет математика настільки
серйозний, що корисно використовувати
будь-яку нагоду зробити його цікавим.
Б. Паскаль
Організаційний момент
а) Поділ класу на команди (по рядах). Назви команд.
б) Умови конкурсу.
1.Розминка-кросворд
По горизонталі:
Зауваження. Ключове слово: математика. Якщо завдання виконано правильно, то по вертикалі дістанемо це слово (на виконання кросворду – 3 хв.).
|
|
|
|
М |
І |
Л |
Ь |
Й |
О |
Н |
|
|
|
|
П |
Р |
А |
В |
И |
Л |
О |
|
|
|
|
|
|
|
|
Т |
Р |
И |
К |
У |
Т |
Н |
И |
К |
М |
Н |
О |
Ж |
Е |
Н |
Н |
Я |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
М |
Е |
Т |
Р |
|
|
|
|
|
|
|
Т |
Р |
А |
Н |
С |
П |
О |
Р |
Т |
И |
Р |
|
|
К |
У |
Т |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
О |
Д |
И |
Н |
И |
Ц |
Я |
|
|
|
|
|
|
|
|
К |
В |
А |
Д |
Р |
А |
Т |
|
|
|
|
Ш |
К |
А |
Л |
А |
|
|
|
|
|
|
До дошки виходять по одному члену з кожної команди. Кожний з них отримує картку із завданнями. Розв'язавши перший приклад, учень передає картку як естафетну паличку другому члену команди, який розв'язує на дошці наступний приклад і т. д. Виправляти помилки попередніх учнів не можна. Перевіряє правильність розв'язання інша команда. За правильну перевірку — 1 бал.
Картки для команд
1. Виконайте додавання:
а) ( - 17) + ( - 18) = - 35;
б) ( - 3,6) + (-2,4) = - 6;
в) (-7,3) + (+7,3) = 0;
г) (-83) + (+51) = -32;
ґ) 14 + (-9) = 5.
2. Виконайте віднімання:
а) 13 - (-7) = 20;
б) 18 - (+9) = 9;
в) -7 - (-5,2) = -1,8;
г) -6 – 13 = -19.
3. Розкрийте дужки:
а) а + ( x - y);
b) 5 – (a - b);
c) 7 – (9 - 4).
4. Алгебраїчні задачі (по 1 балу).
1. У наведених таблицях числа записано за певною закономірністю. Встановіть цю закономірність і знайдіть числа, які потрібно записати замість квадратиків.
4 |
2 |
6 |
1 |
8 |
9 |
7 |
3 |
|
|
|
|
8 |
1 |
7 |
3 |
2 |
1 |
6 |
2 |
|
|
|
|
4 |
2 |
2 |
10 |
5 |
2 |
27 |
3 |
|
Відповіді:
4 + 2 = 6
1 + 8 = 9
7 + 3 = 10
8 – 1 = 7
3 – 2 = 1
6 – 2 = 4
4 : 2 = 2
10 : 5 = 2
27 : 3 = 9
5. Конкурси (“Числа з пісні не викинеш”).
1) Протягом однієї хвилини гравці згадують пісні, в яких зустрічаються числа, а потім, по черзі, говорять назву пісні, або рядок з пісні, в якій зустрічається цифра. Увага!!! Повторювати назви не можна. Виграє та команда, яка назве більше пісень. Їй присуджується три бали.
Приклади:
Миллион алых роз;
Ой на горі два дубки;
Три танкиста;
Два веселих гуся;
Пять минут;
Мой номер 245;
Два кольори мої, два кольори.
2) Намалювати правою рукою коло, а лівою трикутник (одночасно). Визначається переможець по правильності виконання завдання, швидкість, якість (2 бала).