Тема:Звірі.
Мета:Ознайомити учнів з основними істотними ознаками звірів ;
збагатити знання новими відомостями про живлення звірів; розвивати вміння аналізувати та узагальнювати;сприяти розвитку допитливості;виховувати пізнавальний інтерес.
Формувати уявлення учнів про звірів та ознаки, які відрізняють їх від інших тварин;
Сприяти розвитку дослідницької активності, творчих здібностей та інтересів учнів;
Формувати уміння учнів зв‘язно висловлювати свою думку;
Розвивати уміння дітей працювати в групах;
Налагоджувати взаємодію з оточуючими.
Очікувані результати.
Учні мають уявлення про звірів, їх різноманітність в природі;
усвідомлюють ознаки звірів; пояснюють де живуть звірі; використовують знання про звірів та їх особливості.
Хід уроку
1. Мотиваційний етап
-Сьогодні до нас на урок завітали гості. Привітаймося з ними.
-Ми раді вітати вас в нашому класі!
Зичимо щастя, здоров’я,добра!
Доброго дня!
-У вас, діти ,гарний та піднесений настрій, і саме він допоможе нам плідно попрацювати на уроці.
-Тож пригадайте, яку тему ми досліджуємо цього тижня?(Тварини).
-До якої природи належать тварини?
-Доведіть.
-Давайте пригадаємо, які групи тварин ми з вами вже дослідили.Допоможе нам в цьому наша карта знань.
-Хто хоче назвати ці групи тварин?(Комахи, риби, птахи.)
-Де живуть комахи?
-Які істотні ознаки риб?
-Чим харчуються птахи?
-Як називаються птахи,які їдять рослини?
-Чим живляться хижі птахи?
2.Етап цілевизначення та планування.
-Приємно, що ви так багато знаєте про тварин.
Тож продовжимо працювати так само плідно і прочитаємо тему нашого уроку.
-Що б ви хотіли дізнатися про звірів?
-Зверніть увагу на слова, (записані на дошці)які вам допоможуть висловити думку.
Де?
Які?
Чим?
(Висловлювання дитячих думок).
3.Етап опрацювання навчального матеріалу.
Робота з підручником.
- Розгорніть, будь ласка, підручники на сторінці 21. Розгляньте малюнки тварин. Назвіть тварин, яких ви впізнали(Видра,бобер,білка,ведмідь),
-Прочитайте відомості про те, що ж це за тварини.(1 учень читає, інші слідкують.)
-То як називається група тварин, зображених на малюнку?(Звірі.)
-Скажіть, чи бачили ви як годує кішка своє кошеня?Чим годує кішка новонароджене маля?
-А чим вкрите її тіло?
-Розгляньте малюнок в підручнику.Чим вкрите тіло вовка?
Назвіть частини тіла вовка.(будова тіла вовка за малюнком підручника).
-Давайте дослідимо шерсть звірів.
-У вас на партах лежить шерсть.Візміть її та передайте один одному.Помніть її пальчиками, та спробуйте відчути, яка вона на дотик. (Густа, м’яка, пухнаста,тепла...)
-Візміть у руки лупи та дослідіть шерсть.
-З чого складається шерсть?На що вона схожа?
-Ви, як справжні нвуковці досліджували шерсть звірів і у вас це дуже гарно вийшло!
-Тож давайте відпочинемо під нашу улюблену руханку”Зайці”.
Фізкульт-хвилинка .
-А де живе зайчик?
-Скажіть, чи є зайці у нашій місцевості?
-Перегорніть наступну сторінку підручника.
-Яких тварин ви бачите? Назвіть їх.
-Хто з них мешкає у нашій місцевості?
-Де ви могли бачити їх?
-Чи належать ці тварини до звірів? Доведіть.
- Давайте повернемось до очікувань нашого уроку.(Де?Які?Чим?(Карта знань)).
-Ми вже дізналися, де мешкють звірі?(Так.)
-Ми вже дізналися, які їх характерні ознаки?
-Чи дослідили ми чим вони живляться?(Ще ні.)
-Що ж, погляньте на зображення звірів на дошці.
-Як ви вважаєте, чи всі ці звірі однаково харчуються?
-Чи однакову їжу їдять?
Чим харчується олень?
-А вовк?
-Ведмідь?
-Ми так багато дізналися про звірів, що можемо тепер самостійно зобразити звіра і презентувати його.
Робота в групах.
-У вас на партах є завдання:
1 група збирає звірів з пазлів.
2 група з геометричних фігур складайте звірів.
3 група складатиме звіра з лего.
4 група утворить звіра за допомогою геоборду.
- У вас є рівно 2 хвилини.Час пішов!
-Ой, як гарно ви виконали завдання!
(Кожна група сигналізує про виконане завдання ).
Запитання 1 групі:
-Назвіть, якого звіра ви склали.
-Чим вкрите його тіло?
Запитання 2 групі:
-Чим вигодовують своїх малят ваші звірі?
3авдання 3 групі :
-Назвіть будову звіра,якого ви склали.
Запитання 4 групі:
-Чим живиться ваш звір?
-Ви дуже старанно працювали!Просигналізуйте, будь ласка, великим пальчиком чи сподобалась вам робота в групах?(Діти сигналізують).
Фізкульт-хвилинка.(Релакс).
Пропоную відпочити з хитрою лисичкою.
(Відео фрагмент цікаві факти про лисицю.)
-Що цікавого ви дізналися про лисицю?
-Хто помітив, кого ж вона вполювала з-під снігу?
-А хто хоче поділитися цікавою інформацією про звірів?
Вправа”Крісло автора”.
4. Рефлексивно-оцінювальний етап.
- Пригадаймо, що планували дізнатися на початку уроку?
Де...?Які...?Чим...?Дізналися? Дослідили? З’ясували?
-Хто задоволений тими знаннями, які сьогодні здобули ?
-Візьміть кожен до рук цеглинки.
-Хто працював наполегливо, візьміть у руки зелену цеглинку.
Хто старався, але може краще- візьміть червону цеглинку.
-А хто відчував труднощі — жовту цеглинку.
-Принесіть ці цеглинки на мій стіл, ми складемо вежі з кожного кольору.
-Яка вежа найвища?
-Що це означає?