Інтегрований урок англійської мови та музичного мистецтва "Здорова їжа як музика душі" у 6 класі. Урок поєднує знання учнів з теми "Food" із "їжею" в музичному мистецтві народів світу. На уроці формуються навички читання, аудіювання письма, говоріння; розвиваються пам'ять, логічне мислення, вміння зв'язно висловлюватися
Інтегрований урок
(англійська мова – музика)
«Здорова їжа як музика душі»
Підготувала
Кокошинська З.М.
вчитель англійської мови
Галаганівського НВК
2017 р.
Тема уроку . Здорова їжа як музика душі
Мета уроку: а) повторити вивчений лексичний матеріал з теми «Food», вживання його в мовленні,
речення; вчитися правильно харчуватися, розрізняти корисні та шкідливі харчові
звички; спонукати учнів до роботи в парах, розв'язання тестових завдань;
удосконалювати вміння спілкування англійською мовою; практикувати вживання
граматичних структур у мовленні учнів;
б) формувати навички читання, аудіювання письма, говоріння; розвивати пам'ять,
логічне мислення, вміння зв'язно висловлюватися, вчити працювати з довідниковою
літературою, інтернет-ресурсами;
в) формувати культурні смаки, активізувати творчі та ділові здібності учнів,
прищеплювати навички правильного харчування, виховувати повагу до традицій
інших народів, зацікавленість у розширенні своїх знань, у вивченні англійської мови.
Тип уроку: інтегрований урок англійської мови та музики.
Форми організації: групова, індивідуальна, інтерактивна.
Обладнання: комп'ютер, ватман, роздавальний матеріал, музичні записи, презентація «Food», тематичні малюнки, муляжі овочів, фруктів, продуктів, цукерки, картки для роботи, вислови на дошці.
Хід уроку
I Фонетична розминка.
II So, do you like this theme?
Lets train our topic:
I like honey on my bread
I like salad, I like eggs.
I drink water all day long.
All these things make me strong.
Lets practice some sound.
P1 I like sweet and chocolate!
I do not like pepper.
He likes fruit and vegetables.
T Today we prepare a presentation and answer this guestions.
II Вступна бесіда:
Привітання. Мотивація.
Greeting. Motivation.
T. Good afternoon, children. I am glad to see you. Today is unusual lesson English and Music, Music and English with theme «Healthy food is a music of the soil». I hope you are in a good wood and everything is a ready fore the lesson. Good luck.
T: P1 (duty)
1 Who is on duty today?
2 Who is absent today?
3 What date is today?
P2 The weather is a good. It is warm. There are not leaves in the trees. I think, the weather helps for us to work hard and very well.
Motto: «Eat to live, not live to eat».
«Їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти».
P1 Food was, is and will be an important thing for us. It keep us living, gives energy. But is can be harmful.
T: You are very good at the lesson, I glad to see your active work and intuation, and high knowledge
English.
1 Знайдіть відповідні еквіваленти
Огірок egg
Помідор pizza
Сир coffee
М'ясо apple
Хліб salad
Рис tea
Цукерка sandwich
Масло cucumber
Сандвіч tomato
Чай cheese
Салат rice
Яблуко sweet
Кава butter
Піца meat
Яйце bread
2 Викресліть зайві слова:
Cucumber, man, hamburger, toy, butter, egg, dog, cake, cheese, jam, porridge, red, coffee, vegetable, car, pen, milk, sausage, boy, ice, cream, pepper, book.
3 Прослухайте, запишіть, вкажіть T (true) or F (false)
4 Утворіть слова
Toma ge
Cucum to
Cabba con
Be to
Car ber
Pota rots
Pep per
5 Учні передають одне одному аркуш паперу, написавши там одне слово з теми. Якщо учень,
до якого надійшла черга, не може написати слово, він пропускає хід. Виграє той, хто не
пропустить свій хід жодного разу.
Salty – tea – coffe – meat – lemon – orange - -potato – plump – kiwi – water melon – fruits –
cherry – sugar – mango – varenyky – bread –sweets.
6 Each country has its own favourite food. Про це говорить прислів'я
«No wonder – tastes differ»
Об'єднайте частини речення
1 |
The Italians like |
Pizza and vegetables |
2 |
The French like |
Coffee and cheese |
3 |
The Greek like |
Olive and oranges |
4 |
The English like |
Becon ann eggs |
5 |
The Ukrainias like |
Borshch and varenyky |
6 |
The Jananese like |
Fish and vegetables |
7 |
The Cwisene like |
Vegetables and rice |
8 |
The German like |
Sausages and chicken |
-In Italy it is spaghetti and pizza. In France they like good cheese. In England people drink tea with milk. In Ukraine they like deruny and potatoes.
People cannot live witout food.
-meat, fish and milk help you to grow
-vegetables, eggsaud corn flakes make your bones and teeth strong;
-vitamins are important for your eyes skin bones;
- eat the right food! Remember the proverb, «Good health is above wealth».
7 Багато говоримо про їжу, овочі, фрукти, які споживає кожна людина.
-Do you like riddles
1) It is small
It is round
It is red
It grows on a tree (Cherry)
2) It does not grow on a tree
It is small red and tasty (Strawberry)
3) It does now grow on a tree
It is big in the middle (Watermelon)
4) It is red
It is round
We make ketchup from it (Tomato)
5) It is long
It is orange
Rabbits like it very mach (Carrot)
6) It is round
It is yellow
It is very sour (Lemon)
7) It is green
It is long
It is in salad (Cucumber)
8) It is long
It is yellow
Monkeys like it very much (Banana)
8 Doing a quiz. Test
1) Orange quce is a
a) drink, b) soup, c) meal.
2) Pizza is a favourite dish in
a) France, b) Spain, c) Italy.
3) Breakfast is a … meal
a) evening, b) night, c) morning.
4) Porridge is eaten in
a) France, b) Ukraine, c) Britain.
5) Hamburger is
a) fish and chips, d) a chop in a bun, c) a sausage in a bread.
6) Pudding is a
a) dish, b) bus stadion, c) street in London.
7) Tea with milk… drink in
a) Scotland, b) England, c) Italy
8) Chocolate is
a) spicy, b) sweet, c) bitter.
9) Tomato is
a) radish, b) fruit, c) vegetable.
10) Cakes are
a) salty, b) fresh, c) tasty.
Також багато наро склав прислів'їв про здорову та шкідливу їжу:
1 Appetite comes with eating-апетит приходить під час їжі.
2 Squeezed lemon-вижатий, як лимон.
3 Have good taste-мати добрий смак.
4 Red as a beet- червоний як рак.
5 Add oil to the fire-підлити масла в огонь.
6 Eat a peck off salt with somebody-пуд солі з'їсти.
7 Grow up like mush rooms-ростуть як гриби.
8 Melt in one is mouth-танути в роті.
9 Be meat and drink to somebody-хлібом не годуй!
10 Tarred with the same brush-зроблені з одного тіста.
11 There is no place like home-в гостях добре, а вдома краще.
12 Shut up like an oyster-як води в рот набрав.
13 Man shall not live by bread alone-не хлібом єдиним живе людина.
10 Вчитель музики:
-Згадаймо прислів'я «Не хлібом єдиним багата людина». Їжа, безумовно, головна в житті кожної людини. Та, мабуть, не помилюсь, коли скажу, що хліб і пісня-це взаємопов'язані поняття між собою. Українці дуже гостинні, щедрі, працьовиті, великодушні, відверті.
Зверніть увагу на дошку! (ілюстрації) Що нагадують вам ці ілюстрації?
-(коментує разом з учнями зображення).
-Назвіть відомі вам пісні про продукти, овочі, фрукти, їжу.
Звучать записи уривків з пісень.
-Прослухавши ці пісні, ви, мабуть, зрозуміли, що музика добре впливає на загальне почуття людини. Навіть учені Кембриджського університету довели, що сприйняття мелодії під час вживання їжі поліпшує стан пам'яті, надає бадьорості.
11 Коли звучить приємна мелодія, то у кожного з нас піднімається настрій, ви заспокоюєтесь, а їжа,
яку ви вживаєте, стає набагато смачнішою і легко засвоюється.
Я бажаю, щоб музика стала невід'ємною частиною вашого життя. Щоб ви пам'ятали традиції і
звичаї нашого народу, які несуть нам ту ниточку, яка з'єднує минуле і сучасне, надає натхнення,
любов до себе, до близьких, до Батьківщини.
(Співають пісню про хліб).
III Заключна частина уроку
T: Продовжіть вираз-висновок про вживання здорової їжі.