Розробка уроку з математики для 1 класу на тему: "Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок)“

Про матеріал
Розробка уроку з математики для 1 класу на тему: "Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок)“. Метою уроку є: ознайомити учнів із додаванням двоцифрових чисел без переходу через десяток; формувати вміння застосовувати цей прийом для розв’язання задач; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати вміння учнів розв’язувати складати і розв’язувати задачі за малюнком, записувати числа у вигляді суми розрядних доданків, креслити відрізки; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; прищеплювати бажання вчитися, інтерес до математики.
Перегляд файлу

Математика

Тема: Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок)

Мета: ознайомити учнів із додаванням двоцифрових чисел без переходу через десяток; формувати вміння застосовувати цей прийом для розв’язання задач; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати вміння учнів розв’язувати складати і розв’язувати задачі за малюнком, записувати числа у вигляді суми розрядних доданків, креслити відрізки; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; прищеплювати бажання вчитися, інтерес до математики.

Обладнання: таблиці для усної лічби, предметні малюнки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

1. Усна лічба

Гра «Телефон»

Вправа-гра «Математична квітка» (підручник, с. 120, завдання 2, 3)

2. Додавання круглих чисел. Додавання одноцифрових чисел до круглих (за таблицями)

884

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Знайдіть закономірність: 16; 26; 36.

— Яка цифра не змінювалася?

— Де вона знаходиться?

— Як називається цей розряд?

— Що відбувається з цифрою, яка знаходиться другою праворуч?

— Який це розряд?

— Продовжте ряд чисел до 100.

4. Вправа-гра «Допоможи білочці» (підручник, с. 120, завдання 1)

Допоможіть білочці скласти картки з числами по порядку. Запишіть числа, яких не вистачає. Складіть 2 рівності, використовуючи дані числа.

Допишіть потрібні числа. Запишіть утворені рівності.

5. Розв’язування задачі

Для консервації овочів сім’я витратила 90 грн. 60 грн заплатили за помідори, 20 грн — за огірки, а інші гроші — за цибулю. Скільки гривен заплатили за цибулю?

6. Математичний диктант (в зошиті)

Знайдіть суму чисел 30 і 5.

Зменшуване 67, від’ємник – 60. Знайдіть різницю.

Збільшіть на 1 числа 45, 78, 99.

Зменшіть на 1 числа 28, 56, 70.

III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

— Сьогодні ми навчимось додавати двоцифрові числа без переходу через розряд, будемо розв’язувати приклади і задачі, креслити відрізки, а також виконувати багато інших цікавих завдань.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Постановка проблеми. Відкриття нових знань

— Знайдіть суму чисел 35 і 23.

— Ми вміємо розв’язувати такі приклади? (Ні)

— Спробуємо розв’язати ці приклади за допомогою моделей (трикутників і точок).

2. Пояснення нового матеріалу

35 – це 3 десятки і 5 одиниць

23 – це 2 десятки і 3 одиниці. 

— Потрібно десятки скласти з десятками, а одиниці скласти з одиницями.

   

Сума дорівнює 35 + 23 = 58.

Висновок. Щоб додати двоцифрові числа, потрібно до десятків додати десятки, а до одиниць — одиниці.

3. Первинне закріплення

1) Колективна робота

— Знайдіть суму чисел.

43 + 21 =   54 + 32 =

Діти розв’язують усно, промовляючи правило.

— 43 – 4 десятки 3 одиниці.

— 21 – 2 десятки 1 одиниця.

Десятки додаю до десятків, а одиниці — до одиниць.

Сума дорівнює 64 (шістдесяти чотирьом).

54 – 5 десятків 4 одиниці.   32 – 3 десятки 2 одиниці.

Десятки додаю до десятків, а одиниці — до одиниць.

Сума дорівнює 86 (вісімдесяти шести).

2) Коментоване виконання завдань

а) Застосовуючи переставну властивість дії додавання, розв’яжіть приклади.

40 + 3 + 20 + 5   70 + 2 + 20 + 8

б) Розгляньте записи і поясніть розв’язання.

27 + 32 = 20 + 7 + 30 + 2 = 50 + 9 = 59

4. Самостійна робота

1 варіант

45 + 51   22 + 33   67 + 12

2 варіант

13 + 66   44 + 22   34 + 41

Самоперевірка — за готовим зразком з дошки. 1 варіант — 96; 55; 79; 2 варіант — 79; 66; 75.

Фізкультхвилинка


Ми тепер вже анітрішки

Не будем ходити пішки.

До машини підійдем

І машину заведем.

Зробимо машині вправи —

Їдем на колесах правих.

Не втомились ще, машини?

Їдем на колесах лівих.

Зараз дружно загули

Всі машини «Жигулі»,

А тепер загальмували,

Відпочити на мить стали.

В нас колеса накрутились,

Наїздились, натомились.

Тож дамо їм відпочити

І походим пішки, діти.

Йдем на п’ятках, на носках,

Політаєм, наче птах.

Ви вже, друзі, відпочили?

До роботи тихо сіли.

 (Ходьба.)

(Стрибки на правій нозі.)

(Стрибки на лівій нозі.)

(Обертання рук.)

(Руки на пояс.)

(Ходьба.)

(Повільні помахи руками.)

(Сідають за парти.)


5. Робота за підручником (с. 120)

Завдання 4. Диференційовано

У кожного на парті є 3 картки — 1(середній рівень), 2 (достатній рівень), 3(високий рівень).

Виберіть собі завдання самостійно.

Середній рівень

25 – 20  15 – 10 90 – 20  74 + 20 49 + 0

Достатній рівень

25 – 5   10 + 5  15 – 10  56 – 50 59 – 9   99 + 1  60 + 6

Високий рівень

65 – 60  87 – 80 40 + 4   50 + 6  50 + 6   45 – 5  82 – 2  95 – 5

Додаткове завдання. Запишіть результати відповідей у порядку зростання.

Перевірка самостійної роботи.

Завдання 5. Робота з геометричним матеріалом. Креслення відрізка

Накресліть відрізок завдовжки 1 дм 3 см.

Завдання 6

Учні складають задачу за малюнком про яблука. З’ясувавши, що задача на збільшення числа на кілька одиниць, аналізують задачу і розв’язують її.

(20 + 6 = 26 (кг) яблук у другому ящику).

Творча робота учнів

Скласти задачу, подібну до попередньої.

Завдання 7

Івасик і Лесик, вранці ідучи до школи, знайшли на тротуарі 2 монети по 10 к. Скільки грошей знайшли хлопчики?

(10 + 10 = 20 (к.))

— А скільки б грошей знайшов Івасик, якби йшов до школи один?

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота в парах

— Потрібно вставити пропущені числа.

1 м = ... дм   12 дм = ... дм ... см  3 дм = ... см   41 дм = ... дм ... см

1 м = ... м   6 дм 6 см = ... см

Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

2. Розв’язування задач

1) Коментоване розв’язування задачі

Із класу викликали до кабінету лікаря 12 учнів. У класі залишилося 17 учнів. Скільки всього учнів було в класі?

2) Самостійне розв’язування задачі після її аналізу

• Із 50 кг яблук отримали 40 кг яблучного джему. Скільки кілограмів рідини випарувалося під час варки джему?

На дошці — коротка умова задачі.

— Якою дією треба розв’язати задачу?

3. Розв’язування логічних задач

• Бегемот важчий за носорога, а носоріг важчий за бика. Хто з них найлегший? (Бик)

У коробці лежить 4 кульки: чорних, білих і червоних. Червоних кульок стільки ж, скільки білих і чорних разом. Скільки чорних кульок у коробці?

(Червоні кульки складають половину всіх кульок, тобто їх 2. Чорних і білих кульок разом 2. Отже, їх по одній кожного кольору. Чорних — 1, білих — 1, червоних — 2.)

4. Розгадування математичних ребусів

100лиця   Пі100лет   Кі100чка   100вп   40а

VІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія

Чим цікавий для вас був урок?

— З яким обчислювальним прийомом ми ознайомилися на уроці?

— Розкажіть алгоритм додавання двоцифрових чисел. Наведіть приклади.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
3.0
Відповідність темі
3.0
Загальна:
3.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Бурлаченко Татьяна
    За якою книжкою створено цей конспект?
    Загальна:
    3.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    3.0
    Відповідність темі
    3.0
doc
Додано
10 жовтня 2020
Переглядів
6488
Оцінка розробки
3.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку