Розробка уроку з математики для 1 класу за програмою РОСТОК
Тема: Число 7. Цифра 7. Утворення числа 7.
Мета: ознайомити учнів із числом і цифрою 7; пояснити утворення числа 7 додаванням 1 до попереднього числа на числовому відрізку; вчити писати цифру 7;
розвивати обчислювальні навички, вміння порівнювати числа, зв’язне мовлення, увагу, пам'ять;
виховувати естетичні смаки, інтерес до навчання.
Тип уроку: вивченння нового матеріалу
Обладнання: ТЗН, картки для індивідуального опитування, числовий відрізок, ілюстрації веселки, фарби.
Хід уроку
І.Організація початку уроку.
Емоційне налаштування. Виконання пісні «Веселка»
Хто сказав, що математика –
Це нудна наука?
Математика – це цікава
І весела штука!
Кожен з вас приготувався
На перерві постарався
Зараз сядуть всі дівчата,
А за ними і хлоп’ята!
-
Перевірте, чи все необхідне ви приготували до уроку?
ІІ. Актуалізація опорних знань. Фіксація утруднення
-
Мандрівка до Веселки
-
Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Сьогодні ми вирушимо в гості, а до кого, ви дізнаєтесь відгадавши загадку:
Різнокольорове коромисло
Над річкою повисло. (веселка)
-
Ми завітали в гості до веселки (слайд1), але ж подивіться на галявину, який настрій викликає у вас цей пейзаж? Чому?
-
Тут зовсім відсутні всі кольори. А щоб галявина і веселка були яскравими, веселими нам потрібно допомогти повернути всі кольори.
-
Усний рахунок
-
Перший колір – червоний. Що ви про нього можете розказати?
-
Червоний колір – колір сміливості, сили, волі, відваги.(слайд2)
а) Робота за індивідуальними картками
б) Гра «Ти – мені, я – тобі» (робота в парах)
в) Обчислення виразів на червоних квітках (слайд3)
-Молодці, червоний колір повернули. (слайд 4)
ІІІ Виявлення причини утруднення і постановка навчального завдання.
-
Утворення числа 7
-
Наступний оранжевий колір. Що він символізує? (слайд 5)
-
А ще це колір теплоти, блаженства, він завжди радує око та сприяє гарному настрою, колір енергії, турботи, доброти.
-
Діти, що допомогло вам обчислити останній вираз 6+1 (числовий відрізок)
-
Давайте подивимось на числовий відрізок. (слайд 6)
-
Як ми змогли утворити число 7?
-
Мабуть ви вже здогадались, якою є тема нашого уроку? Чого ми повинні навчитись на уроці?
-
Магія числа 7.
-
Чи знаєте ви, що число 7 магічне? Воно зустрічається в багатьох казках, прислів’ях. Можливо хтось пригадає в яких?(Сім раз відмір – один відріж. Семеро одного не ждуть. Сім п’ятниць на тиждень. «Білосніжка і сім гномів». «Квітка-семицвітка».і ін.)
-
А ще тиждень має 7 днів, сузір’я Великої ведмедиці має 7 зірок, в октаві 7 нот.
-
Отже і оранжевий колір ми повернули(слайд7)
ІV Побудова проекту виходу з утруднення.
-
Ознайомлення з цифрою 7. Написання її в зошиті.
-
Наступний колір – жовтий. Що ви про нього можете розповісти? (слайд8)
-
Жовтий – колір Сонця, тепла, спритності, радості життя, чесності. Символізує інтуїцію і кмітливість.
-
Діти, а що нам ще потрібно для позначення числа 7? (знак, цифра)
-
Пояснення написання цифри 7. Запис цифри 7.
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу,
Ручку я ось так тримаю.
Сяду прямо не зігнусь.
Буду я писати вправно,
До роботи вже берусь.
-
Хвилинка фантазії
В неї бач одна нога.
-
А на що схожа цифра 7 вам?
-
Розв’язування виразів за допомогою числового відрізка (№ 1,с.17)
-
Фронтально; 2, 3 – коментовано.
-
Гра «Розміняй монети»( №2)
-
І жовтий колір повернувсь на своє місце (слайд 9)
V Фізкультхвилинка
-
Наступний зелений колір. (слайд10) Він символізує приховані таємниці, надихає на стабільність, приносить спокій та умиротворення, допомагає сконцентруватись.
-
Я вам пропоную розслабитись, закрити очі і поринути думками за моїми словами (звучить музика). Аутотренінг.
-
І зелений колір з’явився.(слайд 11)
VІ Самостійна робота
-
Далі слідує блакитний колір.(слайд12). Хто бажає розказати про нього?
-
Він допомагає при неуважності, сприяє відновленню нервової системи, викликає відчуття комфорту, це колір миру, згоди, мрій.
Завдання №3 учні виконують самостійно. Порівнюють числа. Перевірка – фронтально.
-
Наша галявина вже стала веселішою. (слайд№13)
VІІ Включення у систему знань і повторення.
-
Синій колір – символ організованості, постійності, відданості, серйозності, суворості.(слайд14)
-
Робота з числовим відрізком №4 (групова робота)
-
Обчислення виразів в дві дії - №5 (Обчислюють коментовано біля дошки)
-
Встановлення послідовності чисел від 1 до 7, та зворотній порядок від7 до 1.
-
Останній колір – фіолетовий. (слайд 15) Його обирають люди делікатні, чутливі, приємні у спілкуванні, розвинені. З ним до нас завітала бджілка-трудівниця. Допоможіть їй облетіти всі вулики вказавши дорогу стрілками по порядку від 1 до 7 та в зворотньому порядку.
VІІІ. Рефлексія діяльності.
-
Всі завдання виконали. Що ж з нашою Веселкою та галявиною?(слайд 16)
-
Які тепер почуття викликає цей пейзаж?
-
До речі, скільки кольорів має веселка?
-
Отже, що ми вивчали на уроці?
-
Що сподобалось на уроці?
-
Що вам не вдалось сьогодні?
Хай у кожному серці,
Наче сонячна мрія
Заспіває веселка
На добро і надію!