Матеріал побудовано з урахуванням основних положень Концепції "Нова українська школа", з викорстанням елементів інтеграції іноваційних технологій.
Тема. Місткість. Літр.
Мета: формувати поняття «місткість посудин»; ознайомити з одиницею вимірювання місткості – літром; учити визначати місткість посудин, читати іменовані числа, додавати і віднімати іменовані числа; учити розв’язувати задачі, що містять такі іменовані числа; удосконалювати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі; стимулювати цікавість до математики; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати старанність, товариськість.
Обладнання: друковані зошити, каструля, літрові банки, склянки, картки для парної роботи, телевізор, ноутбук,лего.
Тип уроку:розвитку компетентностей.
Хід уроку.
l. Орієнтація, мотивація діяльності.
ll. Цілепокладання.
1.Шкільний дзвінок уже лунає,
До роботи школярів скликає.
Будем на уроці дружно працювати,
приклади розв’язувати та задачі.
lll. Цілереалізація.
2.Усні обчислення.
- робота з лего.
- робота в парах.
- Розв’яжіть приклади та дізнайтеся, куди ми сьогодні помандруємо:
Завдання |
Відповідь |
Слово |
|
шифр |
9 - 6 |
3 |
про |
3- про |
|
6 + 2 |
8 |
сто |
5- ши |
|
2 + 4 |
6 |
ква |
6-ква |
|
8 - 3 |
5 |
ши |
7-но |
|
10 - 3 |
7 |
но |
8-сто |
3.Зарядка для пальців.
4.Каліграфічна хвилинка.
Прописати цифру 3.
5.Кіт Матроскін запрошує трішки відпочити. (фізкультхвилинка «Черепаха –аха- аха»).
6. Проблемна ситуація. Мотивація навчальної діяльності.
- Дядя Федір узяв каструлю, щоб варити борщ. Налив туди води. Та замислився, як виміряти кількість води в каструлі. Кіт Матроскін пропонує зробити це лінійкою, а Пес Шарик запевняє, що потрібно зважити на терезах. А ви як уважаєте, яка пропозиція правильна?
- Вода - це рідина! А які рідини ви ще знаєте?
- Для вимірювання кількості рідини в посуді, кажуть «місткість посудин», використовують особливу мірку, з якою ми сьогодні ознайомимося.
7. Робота з підручником (с.75)
№ 1., № 2., № 3. – усно.
У нас є посуд. Давайте спробуємо дізнатись скільки води в неї поміститься, яка посудина більша, а яка менша.
8.Робота в групах.
Виміряти скільки в літрову банку поміститься стаканів. (№5).
9.Дядя Федір пропонує ще одну фізкультхвилинку. («Нехочуха»).
10.Робота у друкованих зошитах.
- Самостійна робота.
lV. Рефлексивно-оцінюючий.
1.Підведення підсумку уроку.
Вправа «Мікрофон».
2.Рефлексія.
Виберіть собі смайлик і покажіть який у вас настрій.
Завдання |
Відповідь |
Слово |
Шифр |
9 - 6 |
|
|
3- про |
6 + 2 |
|
|
5- ши |
2 + 4 |
|
|
6- ква |
8 - 3 |
|
|
7-но |
10 - 3 |
|
|
8- сто |
Завдання |
Відповідь |
Слово |
Шифр |
9 - 6 |
|
|
3- про |
6 + 2 |
|
|
5- ши |
2 + 4 |
|
|
6- ква |
8 - 3 |
|
|
7-но |
10 - 3 |
|
|
8- сто |
Завдання |
Відповідь |
Слово |
Шифр |
9 - 6 |
|
|
3- про |
6 + 2 |
|
|
5- ши |
2 + 4 |
|
|
6- ква |
8 - 3 |
|
|
7-но |
10 - 3 |
|
|
8- сто |
Завдання |
Відповідь |
Слово |
Шифр |
9 - 6 |
|
|
3- про |
6 + 2 |
|
|
5- ши |
2 + 4 |
|
|
6- ква |
8 - 3 |
|
|
7-но |
10 - 3 |
|
|
8- сто |
Завдання |
Відповідь |
Слово |
Шифр |
9 - 6 |
|
|
3- про |
6 + 2 |
|
|
5- ши |
2 + 4 |
|
|
6- ква |
8 - 3 |
|
|
7-но |
10 - 3 |
|
|
8- сто |
Завдання |
Відповідь |
Слово |
Шифр |
9 - 6 |
|
|
3- про |
6 + 2 |
|
|
5- ши |
2 + 4 |
|
|
6- ква |
8 - 3 |
|
|
7-но |
10 - 3 |
|
|
8- сто |