Тема. Письмо малої букви д, відпрацювання поєднань літер у складах. Запис слів і речення.
Мета: навчити дітей писати рядову букву д, поєднувати з іншими буквами у складах і словах; закріплювати вміння ділити слова на склади, ставити наголос; розвивати мислення та мовлення дітей, виховувати почуття взаємодопомоги, взаємопідтримки.
Обладнання: картка з літерою д, тематична презентація, відео фіхкультхвилинка.
Хід уроку
Зошит свій я відкриваю,
Під нахилом його кладу.
Ручку правильно тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь.
До роботи я берусь.
Змерз маленький їжачок
І в клубок згорнувся.
Його сонечко пригріло,
І він розгорнувся.
Вправа «Коза, корова, виделка».
Діти відгадують загадки, «ловлять» перший звук і позначають його на письмі буквою.
Він малює на вікні
Гарні квіти крижані,
На дитячих щічках – маки,
З ним узимку дружить всякий. (Мороз)
Хоч без крил, але літаю,
Вербі коси розплітаю.
Погойдаю в лісі гілку,
Заколишу в квітці бджілку.
Якщо добре розлютити,
Можу шкоди наробити. (Вітер)
Під вікном моїм калюжа
Уночі замерзла дуже,
Узялася склом твердим,
Добре ковзатись на нім. (Лід)
Невеличкі дві хатинки,
В них м'які і теплі спинки.
По п'ять братиків малих
Заховались в хатках тих. (Рукавички)
Цілий ящик південного сонця
В Новий рік завезли в магазин.
Здогадайтеся, діти, то що це?
Екзотичний смачний …(Апельсин)
У нас зимою білим цвітом
Сад розцвів, неначе літом. (Іній)
Сонця й зір це хатка-дім,
Місяць теж живе на нім.
У людей завжди потреба
Дотягнутися до…(Неба)
Відео «Прилетіли гуси…»
На ялинці-кульки, на яких написані склади. Завдання прочитати склади, утворити слово.
-Пригадайте, в яких літерах, що ми вивчили, сховалась краплинка? Вона може бути вгорі або внизу, в великій або в малій букві. (Н, у, в)