Розробка уроку з Основ здоров'я для учнів 6 класу

Про матеріал
Тема уроку: Стосунки з однолітками. Підліткові компанії. Ознаки дружніх, недружніх і небезпечних компаній. Мета уроку: Ознайомити учнів із ознаками дружніх, недружніх і небезпечних компаній, відпрацювати навички протидії агресії та насиллю. Розвивати вміння протидіяти психологічному тиску.
Перегляд файлу

Урок №_

6 клас

Тема.

Стосунки з однолітками.

Підліткові компанії.

Ознаки дружніх, недружніх і небезпечних компаній.

Мета.

 

Навчальна:

Ознайомити учнів із ознаками дружніх, недружніх і небезпечних компаній, відпрацювати навички протидії агресії та насиллю

Розвиваюча:

Розвивати вміння протидіяти психологічному тиску.

Виховна:

Виховувати бажання пошуку безпечних компаній і гідного прикладу для наслідування.

Корекційна:

Корегувати осанку та мовлення.

Тип уроку:

Комбіновний.

Обладнання:

Зошити, підручник «Основи здоров’я» демонстраційні матеріали.

Епіграф уроку«Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти».

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1.

Всі за парти ми сідаємо,

До роботи приступаємо.

Щоб помилок уникати,

Треба пильність розвивати.

2.

Перевірка підготовки учнів до заняття.

3.

  Перевірка підготовки класного приміщення до заняття.

4.

Побажання успіху на уроці.(Створення позитивного настрою.)

 

ІІ. Нервово психологічна підготовка учнів до уроку

a) «Розтирання вушних раковин і пальців рук»

Мета: активізує всі системи організму.

Розігріти руки, потираючи їх, помасажувати мочки вух, потім всю вушну раковину. Наприкінці вправи розтерти вуха долонями.

б) «Ледачі вісімки»

Мета: активізувати структури, що забезпечують запам'ятовування, підвищення стійкості уваги.

Намалювати в повітрі в горизонтальній площині цифру вісім по три рази: спочатку однією рукою, потім - другий, потім - відразу обома руками.

 

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Відповіді на запитання

  • Що таке ескалація конфлікту?
  • Як запобігти ескалації конфлікту?
  • Як навчитися контролювати емоції під час конфлікту?
  • Чому не слід допускати ескалації конфлікту?
  • Як загострення конфлікту може вплинути на здоров'я твоє й оточуючих?

 

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя.

Життя неможливе без спілкування з оточуючими людьми. Людям завжди потрібні підтримка та схвалення близьких і друзів. У підлітковому віці це має особливе значення.

У спілкуванні з однолітками, у підліткових компаніях обговорюють спільні проблеми, із захопленням розповідають про враження від перегляду кінофільму, говорять про плани на майбутнє. Маючи спільні інтереси й захоплення, ровесники можуть разом проводити дозвілля. Підліткам важлива думка компанії однолітків. У взаємному спілкуванні підлітки вчаться розуміти одне одного, відстоювати власні думки й дослуховуватися до думок інших.

Спілкуючись, підлітки часто переймають риси, а іноді й захоплення інших однолітків компанії. Вживають однакові слова, використовують схожі жести.

Починають носити одяг одного стилю, слухати ту саму музику, що й інші.

Прикладом для наслідування можуть стати відомі люди: актори, співаки, спортсмени, історичні особи. При цьому може відбутися захоплення зовнішньою стороною успіху. Здається, що вони легко досягли успіху. Але варто пам’ятати, що шлях до успіху це не тільки й не стільки призи й нагороди, квіти й посмішки, а постійна наполеглива праця, самоконтроль і впевнена поведінка.

 Обираючи приклад для наслідування, кожен робить свій вибір сам.

Цей вибір може вплинути на здоров’я людини, розвиток її особистості.

Завжди треба обміркувати, чи варто наслідувати звички людей, яких зустрічаєш або бачиш на екрані телевізора. Кожен сам визначає, яким бути.

Слід удосконалювати власний характер. Завжди бути ввічливою, відповідальною, доброзичливою людиною.

 

Ознаки дружніх, недружніх і небезпечних компаній

Найближче оточення — близькі, учителі, друзі, товариші в класі та у дворі — найбільше впливає на підлітків. У підлітків часто з’являються нові захоплення і коло спілкування змінюється та розширюється. Щоб уникнути небезпеки для здоров’я, важливо вміти розрізняти дружні, недружні та небезпечні компанії.

 

Ознаки компаній підлітків

Дружні компанії

  • кожного сприймають таким, яким він є
  • толерантно й доброзичливо ставляться до думок і поглядів одне одного
  • поважають і підтримують одне одного
  • допомагають у навчанні
  • охоче приймають нових друзів
  • не мають жорстких правил поведінки всередині групи
  • не забороняють спілкуватися з іншими людьми поза групою

 

Недружні компанії

  • можуть ділитися на невеликі групи, які конкурують між собою
  • кожну групу об’єднує прагнення вирізнитися серед інших певними правилами, поведінкою, одягом тощо
  • підкреслюють значущість окремих людей
  • не поважають і не підтримують одне одного
  • не цікавляться справами одне одного
  • неохоче приймають інших
  • член групи може почуватися самотнім

 

Небезпечні компанії

  • мають ватажка й жорсткі правила поведінки
  • вимагають повної підпорядкованості та відданості
  • можуть карати неслухняних
  • ставлення до інших зверхнє, агресивне, можуть тиснути на оточуючих, глузувати з них, принижувати
  • забороняють спілкування поза групою
  • можуть бути поширені куріння, вживання алкоголю, наркотичних речовин, схильність до ризикованої поведінки.

 

Висновок

Для підлітків спілкування в компаніях однолітків дуже важливе. Взаємні доброзичливі стосунки сприяють розвитку кожного. Для ровесників важливо вміти обирати гідні приклади для наслідування. Щоб зберегти здоров’я, почуватися в безпеці, треба обирати для спілкування дружні компанії. Слід уникати небезпечних компаній.

 

V. Фізкультхвилинка

 

VІ. Закріплення нових знань і вмінь.

1.

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

4.

 

 

 

 

 

Робота за підручником ст.101-103

Відповіді на запитання.

  • Що таке дружня компанія підлітків?
  • Назви ознаки небезпечної компанії.
  • Назви ознаки, що характеризують недружню компанію.
  • Чим важливе спілкування підлітків в компаніях?
  • Як визначити, чи безпечною буде для тебе компанія, у яку запросили?
  • Якими можуть бути наслідки, якщо потрапиш до небезпечної компанії?

Робота в групах.

Клас ділиться на три групи. Кожній групі користуючись текстом підручника виписати в зошити ознаки дружніх, недружніх, небезпечних компаній.

 Інтерактивна вправа «Мікрофон»

«Коли мої друзі ігнорують мене, я відчуваю…»

«Коли я неприязний із кимось, я відчуваю…»

«Коли мої друзі піклуються про мене, я відчуваю…»

«Коли я виявляю турботу про іншу людину, я відчуваю…»

VІІ. Підсумок уроку

  • Чи сподобався вам урок?
  • Що нового ви дізнались на уроці?
  • Що нам треба завжди пам’ятати?

 

Бажання мати друзів і компанію — природна потреба підлітків.

Деякі компанії є недружними і навіть небезпечними.

У підлітковій компанії ти можеш зіткнутися з проявами агресії та насилля.

Тому важливо навчитися протидіяти агресії і припиняти насилля.

 

VІІІ. Домашнє завдання

Опрацювати ст.101-103

 

ІХ. Релаксація

«Я — частина Всесвіту»

Учні заплющують очі і подумки повторюють слова за вчителем:

«Я молода, красива, сильна, витривала людина.

Я спокійний і врівноважений.

Я світлий і радісний.

Я - частина Всесвіту.

Я допомагаю людям, допомагають мені.

Я поважаю й шаную батьків.

Я вдячний їм за те, що подарували мені життя.

Я завжди любитиму тата й маму.

Я - найкращий для  них, а вони найкращі для мене!

Я ціную кожну хвилину свого життя.

Я бажаю всім живим істотам на Землі любові, мира й злагоди».

 

На цьому ми  завершуємо  наш урок.

1

 

docx
Додано
25 лютого 2023
Переглядів
638
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку