Розробка уроку з природознавства для 1 класу "Якими бувають тварини?"

Про матеріал
Розробка уроку з природознавства для 1 класу "Якими бувають тварини?" на допомогу молодому вчителю
Перегляд файлу

Тема уроку.    Якими бувають тварини

 

Мета уроку:  -  розширити уявлення в учнів про тварини, як живі організми, про умови, необхідні їм для життя;

                       - ознайомити із дикими і свійськими тваринами;

                       -  формувати вміння аналізувати ілюстрації, отримувати з них

                     необхідну інформацію і робити висновки;

                       -  формувати вміння працювати в групі і парі;

                       -  розвитку спостережливість, кмітливість, логічне мислення;

                       -   прищеплювати почуття шанобливого ставлення до тварин.

Тип уроку.  Уроку засвоєння нових знань

 

Обладнання і матеріали: презентація, ілюстрації тварин, картки.

.

Хід уроку

  1. Організація класу

 

  1. Перевірка фенологічних спостережень

– Яка зараз пора року?

– Назвіть суттєві ознаки зими.

-Яке небо сьогодні?

– Чи був вітер, коли ви йшли до школи?

– Чи були сьогодні опади?

– Як змінилася погода за цей тиждень?

 

  1. Рефлексія

Чого ви, діти, очкуєте від сьогоднішнього уроку?

 

  1. Вивчення нового матеріалу.

 

  1. Актуалізація опорних знань
    •                   Діти, ми з вами закінчили вивчати царство природи. Що це за царство?
    •                   До якої природи воно належить?
    •                   А кого ще ми відносимо до живої природи?
    •                   Доведіть, що тварини належать до живої природи на прикладі однієї з тваринок.

 

2. Повідомлення теми уроку.

 Гра «Розсипанка» Складіть слово із букв

РИТВАНИ

 

3.«Асоціативний кущ»

– Хто вам спадає одразу на думку, коли ви чуєте слово «тварини»?

  •                   Тварин розділяють на групи.  Це звірі, птахи, комахи, риби, земноводні, плазуни. Ми сьогодні дізнаємось кого ми відносимо до цих груп і за якими ознаками.

Види тварин

 

4.Впізнайте тварину за описом відгадавши загадку.

 (Ілюстрації вивішуються до «Асоціативного куща»)

1. Довгі ноги — довгий ніс.

Прилетів — обід приніс.

Смачних жабеняток                                                                  птахи

Для своїх маляток.       (лелека)

– За якими ознаками ви з’ясували, що це лелека?

Є крила. Тіло вкрите пір’ям.

 

2. Серед лісу горбик-дім,
Тисячі живуть у нім.
Працелюбні ці комахи:                                                   комахи
Добрі, щирі, розумахи... (мурахи).

– Що допомогло вам встановити, що це мураха?

Всі комахи мають по 6 кінцівок.

 

3. Не сиджу я, а скакаю,

Бо нерівні ноги маю.

Цілий рік я сірий,                                                звірі

а зимою – білий.

Я страшенний боягуз,

всіх на світі я боюсь. (заєць)

– Які ознаки вказують на те, що ця тварина заєць?

Тіло вкрите шерстю. Малят вигодовують молоком. 2пари лап.

 

4. У річці, у ставі, у морі 
Живе і не відає горя.
Дзьоба нема та дзьобає із гачків                                   риби
Мушок, жучків, черв'ячків.          (риба)

– Що саме вказує, що це риба?

Тіло вкрите лускою. Замість кінцівок плавці.

 

5. У зеленому жакеті

репетує в очереті.   (жаба)                                       Земноводні

 Що допомогло вам встановити, що це жаба?

Живуть і в воді і на землі.

 

6. Я маленька, зелененька,
Дуже спритна і гарненька,
Як за хвіст мене піймати,                                          плазуни
Можу я його віддати.       (ящірка)

– За якими ознаками ви з‘ясували, що це ящірка?

Ці тварини пересуваються плазуючи.

 

  • Отже, ми з’ясували тварин за описом суттєвих ознак.

 

  1. Групова робота.
  • Зараз розподіліться по групах

    Завдання групам:

* з’ясувати до якої групи тварин належить тварина, зображена на вашому малюнку;

*   навести докази належності тварини певній групі;

* обрати доповідача;

* уважно слухати, в а разі потреби доповнювати інформатора групи.

- Лисиця    -      звірі;

- снігур      -   птахи;

- сонечко     -   комахи;

- Щука    -    риби;

- Саламандра   -    земноводні;

- гадюка   -  плазуни.

 

– Увага! Які правила роботи в групі?

Як показати, що група закінчила свою роботу?  (група з’єднує і піднімає руки).

  Групи презентують свою роботу.

– Пропоную починати виступ словами:   ми вважаємо …

Ілюстрації тварин, які обговорювали діти вивішувати на дошку до «Асоціативного куща»,

Висновок: ви добре опрацювали тему, запам’ятали основні ознаки   які належать певній групі тварин, тепер час відпочити.

 

  1. Відео - фізхвилинка «Тварини»

– Під музику повторюємо рухи, які нам пропонують мультимедійні герої – тварини.

 

  1. «Довідкове бюро».

 Нарешті настав час для цікавої і корисної інформації.

Ілюстрації і назви тварин вивішуються до «Асоціативного куща»

 

1 .  Відео.

- Я пропоную переглянути відео про тварину – майстра маскування. Здогадалися хто це? Звісно, це -хамелеон. Він не тільки маскуючись змінює забарвлення свого тіла , він міняє його ще за своїми емоціями. Якщо хамелеон збуджений чи знервований, він стає помаранчевим, а коли у нього спокійний стан – він залишається зеленим . Спостерігаймо!

– Скільки кольорів одночасно ми спостерігали на шкірі хамелеона?

- До якої групи віднесемо?   (плазуни)

 

2. Послухайте інформацію, яку нам підготувала довідкове бюро про найсильнішу тварину.

       Найсильніша на Землі істота – не тигр, не лев, не слон, а жук – гнойовик скарабей. Ця комаха підіймає і переносить на своїй спині вантаж, який у 850 разів важчий за її масу тіла.

– Про яку тварину йдеться у виступі? (комаха)

 

  1. Відео.

-Пропоную переглянути відеоролик про найменшу в світі пташку – колібрі.

– Чому пташка так називається? ( її назвали так за звуки, які видає пташка під час польоту швидко змахуючи крилами.)

– Яка особливість цієї пташки? швидкі крила, довгий дзьоб та язик, яким вона збирає нектар).

 

4. Прослухайте уважно виступ довідкового бюро про унікальну рибку колюшку.

Рибка невеличка. Самець із волокнистих елементів будує гніздо округлої форми з двома отворами. Самка відкладає ікру і випливає з другого отвору, а самець збризкує ікру своїм молочком.

– Чим ця риба унікальна? ( вона в’є гніздо)

– Хто саме виготовляє гніздо?

 

  1. Відео.

-Переглянемо відео про неймовірну тварину. А чим вона так цікава ви мені розкажете наприкінці сюжету.

– Як називається ця тварина? (качкодзьоб)

Що у неї унікальне? (тіло звіра, дзьоб качки, хвіст бобра)

– Чим ще відрізняється ця тварина? (має дзьоб яким керується під час плавання, бо плаває качкодзьоб із закритими очима нічого не чуючи.

 

  1. Робота з підручником. С.73.
    •                   Розгляньте малюнки. Кого ви бачите?
    •                   Хто з них сам про себе дбає?
    •                   Про кого піклуються люди?
    •                   У які групи можна об’єднати цих тварин?
    •                   Прочитаємо висновок про диких тварин. Про свійських тварин.
    •                   Поміркуйте, чи можуть свійські тварини самі добувати собі корм так, як дикі?

 

  1. Закріплення вивченого матеріалу.

 

  1. Гра «Хто зайвий»

Із ряду тварин вибрати зайву

 

  1. Робота в парах Гра «Знайди тварину»

        Знайдіть тварин, які замаскувалися і обведіть їх.

 

  1. Перегляд відео Віртуальної школи «Тварини»

Перегляд відео

 

  1. Рефлексія

– Чи справдилися ваші очікування від уроку?

 

  1. Підсумок уроку.

– Діти, на які групи поділяються тварини?

  •                   Які  характерні їх ознаки?

– Яку користь людині це приносить?

docx
Додано
30 квітня 2019
Переглядів
2959
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку