Конспект відкритого уроку з математики для учнів 6 класу.
Тема уроку. Додавання раціональних чисел з різними знаками.
Мета:
- домогтися засвоєння учнями правила додавання чисел з різними
знаками, виробити вміння застосовувати це правило для
розв’язування вправ
- розвивати логічне мислення та навички усної лічби, пам’ять ,
увагу ,уміння міркувати, формувати культуру математичних записів та мови;
- виховувати інтерес до математики, упевненість у своїх силах,
старанність
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: інтерактивна дошка, презентація «Додавання раціональних чисел»
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Доброго ранку, друзі мої! Сідайте, будь ласка.
- Розпочинаємо наш урок.
Щоб урок цікаво розпочати,
Загадку дам вам відгадати:
Наук цариця недосяжна,
Могутня, щедра і прекрасна
Блискуче розум розвиває,
Мислити правильно навчає.
Неперевершена її краса,
Чудова логіка струнка.
Ну, друзі, хто ж вона така?
Звичайно «Математика»
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
За якою темою ми працювали на останьому уроках?
І ви спробуєте зробити це самі, але для цього необхідний певний багаж знань. Спочатку відкриємо зошит і запишемо число і тему уроку.
IІІ. Актуалізація опорних знань.
формулюють правило додавання чисел з однаковими знаками.
Заповнити таблицю борг-борг. За правильні відповіді учні отримують смайлики. Оцінювання учнів в кінці уроку по кількості смайликів.
Для зміцнення здоров’я кожній людині необхідно кожного дня робити зарядку, тому ми з вами зараз зробимо невеличку зарядку, але не просту, а казкову: якщо твердження, сказане мною правильне – підніміть руки догори, якщо хибне – перед собою.
дробові від'ємні і дробові додатні числа
Молодці. Тепер ми можемо продовжувати.
IV. Формування знань
Чому дорівнює сума очок?
Програшних чи виграшних очок більше?
На скільки?
Суму очок будемо записувати: 1 + (- 3) = -2 і читати так: «Один плюс мінус три одержимо мінус два».
Координатна пряма.
Висновок . Щоб додати два числа з різними знаками потрібно від більшого модуля відняти менший модуль і перед отриманим числом поставити знак числа з більшим модулем.
V. Закріплення знань. Вироблення вмінь
Історична довідка
Заповніть таблицю прибуток-борг (робота в парах)
Письмові вправи № 952(непарні), 956. Діти повинні пояснювати як отримали результат, тому використовується прийом «Пресс». Учні використовують слова «Два числа з різними знаками, тому щоб знайти їх суму потрібно . . .».
VІ. Підсумки уроку
Домашнє завдання
П.34 №953(непарні), 957(1,2)