Розробка уроку за темою: "Множення раціональних чисел".Урок 2.+Презентація

Про матеріал
Розробка другого уроку за темою:"Множення раціональних чисел". Урок 2.+Презентація
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Множення раціональних чисел. Властивості множення. Підготував: вчитель математики. ЗЗОШ №86 Мачулян О. Д.

Номер слайду 2

Мета: повторити з учнями відомі властивості множення натуральних і дробових чисел, поширити їх на множину раціональних чисел, удосконалити вміння виконувати множення раціональних чисел; розвивати увагу, логічне мислення, та обчислювальні навички, усний рахунок; виховувати наполегливість, інтерес до процесу навчання, культуру математичної мови і записів.

Номер слайду 3

Епіграф: «Кращий спосіб пояснити-це самому зробити»«Аліса в країні див» Л. Керролл

Номер слайду 4

(Усно) Обчисліть зручним способом та розшифруйте одну із цитат відомого математика та письменника, автора улюбленої багатьма книжки «Аліса у країні див» Л. Керрола1.0,5*34*2= 2.-4*25*0,6= 3.-3*(-0,6)= 4.7*(-0,02)= 5.0,01*(-200)= 6.-6,2*100= 7.5*(-56)*(-0,2)=

Номер слайду 5

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}561,8-62034-2-0,14-60нічогоможешніжтибільшевзятизавжди. Код:

Номер слайду 6

1.0,5*34*2= 342.-4*25*0,6= -603.-3*(-0,6)= 1,84.7*(-0,02)= -0,145.0,01*(-200)= -26.-6,2*100= -6207.5*(-56)*(-0,2)= 56 Відповідь: вислів «Ти завжди можеш взяти більше ніж нічого» Л. Керролл

Номер слайду 7

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}с * (а + в) = с * а + в * с{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}с * (а – в) = с * а – в * с Розподільна властивість множення Відносно додавання. Відносно віднімання

Номер слайду 8

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}а) 638 * 54 + 362 * 54б) -549 * 42 +449 * 42 а) 577 * 62 + 423 * 62б) -398 * 15 +298 * 15а) 768 * 71+ 232 * 71б) -934 * 17 + 834 * 17{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}а) 19 * (-5 + а)б) -15 * (в – 2)а) 12 * (-3 + у)б) -13 * (х – 5)а) 15 * (-12 + х)б) -17 * (у - 2)Обчисли зручним способом. Колективно Самостійно I варіант II варіант Розкрийте дужки

Номер слайду 9

Рефлексія : я пригадав ... було непросто ... я домігся ... в мене вийшло ... хотілося б ... мені запам'яталося ... я спробую ...

Перегляд файлу

Урок 2

  Тема. Множення раціональних чисел. Властивості множення

  Мета: повторити з учнями відомі властивості множення натуральних і дробових чисел, поширити їх на множину раціональних чисел, удосконалити вміння виконувати множення раціональних чисел; розвивати увагу, логічне мислення, та обчислювальні навички, усний рахунок; виховувати наполегливість, інтерес до процесу навчання, культуру математичної мови і записів.

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань

Обладнання: картки із  завданнями, Тарасенкова Н.А.,Богатирьова І.М., Коломієць І.М., Сердюк З.О. Математика: Підручник для 6 класу- К.: Видавничий дім «Освіта», 2014.

  Епіграф: «Кращий спосіб пояснити-це самому зробити»


(«Аліса в країні див»Л.Керролл) Слайд 3


Хід уроку

І. Організаційний етап.

     Перевірити готовність учнів до уроку. Налаштувати їх на роботу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Учні –консультанти перевіряють наявність завдання в зошитах. Учні класу обмінюються зошитами і перевіряють правильність виконання домашньої роботи, звіряють правильність розв’язання виразів із записом зробленим вчителем заздалегідь на відкидній дошці. Учитель відповідає на питання учнів , які виникли під час виконання домашньої роботи.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

(Усно) Обчисліть зручним способом та розшифруйте одну із цитат відомого математика та письменника, автора улюбленої багатьма книжки «Аліса у країні див» Л.Керролла

1.0,5*34*2= 34

2.-4*25*0,6= -60

3.-3*(-0,6)= 1,8

4.7*(-0,02)= -0,14

5.0,01*(-200)= -2

6.-6,2*100= -620

7.5*(-56)*(-0,2)= 56

Код:

56

1,8

-620                 

34

-2

-0,14

-60

нічого

можеш

ніж

ти

більше

взяти

завжди

 

Відповідь: вислів «Ти завжди можеш взяти більше ніж нічого» Слайд 4-6

IV. Мотивація навчальної діяльності.

Подивіться, діти, на дошку. Сьогодні до нас на урок завітали Ваші друзі з відомої казки «Аліса у країні див» :  Капелюшник, Соня та Заєць. Всі пили чай ,коли до них  в гості завітала Аліса. Як Ви думаєте вона вихована?

- Що вона повинна зробити одразу, коли прийшла?

- Привітатися до кожного з друзів.

Так і в математиці, якщо ми уявимо на місці друзів суму або різницю двох чисел а і в, а на місці Аліси число с, то отримаємо математичний закон множення, пригадали?

 Так це саме Розподільний закон множення.

1). Обчисліть (усно) вчитель робить запис на дошці.

49 * 7 = (40 + 7) * 9 = 360 + 63 = 423

-5*37   = -5*(30 + 7)  = -150 - 35= -185

2). Запис розподільного закону множення. (Приймається малюнок і на дошці залишається)

с * (а + в) = с * а + в * с

                                 Відносно додавання
 

с * (а – в) = с * а – в * с

Відносно віднімання     Слайд 7

 

VI. Розв’язування вправ.

1.Відкриваємо підручник Розділ 4 §28 ст.219 №1263, 1264(1-3) (колективна робота)

№1263 Переконайтесь у правильності рівності: (а + в)* с  =  а*с + в * с, якщо:

  1.               а=-3, в=-5,с=8;                             2) а=4,5, в=-1,6, с=2

1)(-3+(-5))*8=-3*8+(-5)*8                    (4,5-1,6)*2=4,5*2-1,6*2

     -8*8=-24+(-40)                                       2,9*2= 9- 3,2

        -64=-64                                                      5,8=5,8

№ 1264 Обчисліть скориставшись розподільним законом

  1.               +2)*(-7)=*(-7)+2*(-7)=-5+(-14)=-19
  2.               )*2=-4,9*2-*2=-9,8-1=-10,8
  3.               *(-)=15*-15* =3-10=-7

2. Обчислити зручним способом. Слайд 8

 

Колективно                                                          Самостійно

                                                   I варіант                                II варіант

а) 638 * 54 + 362 * 54

б) -549 * 42 +449 * 42

а) 577 * 62 + 423 * 62

б) -398 * 15 +298 * 15

а) 768 * 71+ 232 * 71

б) -934 * 17 + 834 * 17

                                             Розкрий дужки.

а) 19 * (-5 + а)

б) -15 * (в – 2)

а) 12 * (-3 + у)

б) -13 * (х – 5)

а) 15 * (-12 + х)

б) -17 * (у - 2)

 

VII. Підсумок уроку. Рефлексія.

1.Питання

  •                   Які закони множення ми повторили?
  •                   Сформулюйте правило множення двох від’ємних чисел.
  •                   Сформулюйте правило множення чисел з різними знаками.

2.Рефлексія Слайд 9

Пропоную  фрази, які дитина повинна закінчити. Наприклад:
я пригадав ...
було непросто ...
я домігся ...
в мене вийшло ...
хотілося б ...
мені запам'яталося ...
я спробую ...
В результаті такої рефлексії учні самі оцінюють внесок у те, наскільки продуктивним вийшов урок, відзначають його цікаві моменти і продуктивність.

VIII. Домашнє завданн

Розділ 4 §28. Обов’язковий рівень № 1264(4-6);1265;  ст.21

Підвищений рівень № 1282 – за бажанням.

Творче завдання: скласти кросворд з даної теми


 

Використані джерела:

1.https://dovidka.biz.ua/alisa-v-krayini-chudes-golovni-geroyi/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

2.http://megaznaika.com.ua/zagadku/zahadky-pro-knyhu/

3.http://zagadki.org.ua/

4. Гаврилова Т.Д. «Цікава математика».Вид. «Учитель»;

5. Тарасенкова Н.А., Богатирьова І.М., Коломієць І.М., Сердюк З.О. Математика: Підручник для 6 класу- К.: Видавничий дім «Освіта», 2014.

6. Пометун О.І.,Пироженко Л.В. Сучасний урок: Інтерактивні технології навчання.-К.:А.С.К.,2004.-192с.;

 

zip
Додано
10 квітня 2019
Переглядів
1717
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку