Розробка уроку за темою: "Множення раціональних чисел.Властивості множення".Урок 3.(Урок-гра)+Презентація

Про матеріал
Розробка третього уроку за темою: "Множення раціональних чисел.Властивості множення" Урок 3.Урок-гра.+Презентація
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Множення раціональних чисел. Властивості множення. Підготував: вчитель математики. ЗЗОШ №86 Мачулян О. Д.

Номер слайду 2

Мета: закріпити вміння учнів розв’язувати вправи на множення раціональних чисел, розвивати логічне мислення, кмітливість, допитливість, уважність, сприяти розвитку культури спілкування, виховувати почуття обов’язку та відповідальності, активної позиції щодо навчання, любов до математики, почуття взаємодопомоги і дружби.

Номер слайду 3

Епіграф: «Не можна повірити в неможливе!– Просто у тебе мало досвіду, – зауважила Королева. – У твоєму віці я приділяла цьому півгодини щодня! В інші дні я встигала повірити в десяток неможливостей до сніданку!»«Аліса в країні див» Л. Керролл

Номер слайду 4

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}1 команда2 команда3 команда1.-250*0,01=2.0,5*(-124)=3.-0,2*68*5=4.0,24*(-100)=5.0,5*(-55)*2=6.-11,2*(-0,01)=1.-340*0,01=2.0,5*(-428)=3.-0,2*52*5=4.0,18*(-100)=5.0,5*(-77)*2=6.-14,9*(-0,01)=7.-18,8*0=1.-430*0,01=2.0,5*(-206)=3.-0,2*42*5=4.0,31*(-100)=5.0,5*(-11)*2=6.-17,3*(-0,01)=7.0*(-12,6)=Код: З: 0,112 А: -62 Л: -24 Ч: -2,5 Ь: -55 Р:-68 Код: Д: 0,149 И: -77 Т: -52 Ю: -214 Ж: 0 Л: -3,4 В: -18 Код: Д: -4,3 Н: 0 О: 0,173 С: -11 Д: -42 О: -103 Ж: -31

Номер слайду 5

Тож зараз ми з вами спробуємо дізнатись справжнє ім’я відомого письменника, літературний – псевдонімом якого Льюїс Керролл. При цьому він вперто відмовлявся визнати, що це одна й та сама особа. Отже математика звали Чарльз Лютвидж Доджсон

Номер слайду 6

-0,5*26* (- 8) *0,25 *4*(-0,01)*5*(-10)*0{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}аворкел0-52-104-26-135,21,04 Код:

Номер слайду 7

-0,2*240* (- 0,5) *0,01 *0,5*(-100)*5*(-0,25){5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}рьедсце0,2415240,12-48-60-12

Номер слайду 8

Командам суперницям необхідно обчислити вирази та відгадати героя «Аліси в країні див», який у казці постає жорстоким та злим, що з певною періодичністю намагається відрубати голову багатьом іншим персонажам. Вона часто перебуває в роздратованому або шаленому стані. Володіє гучним пронизливим голосом. Аліса відчуває до неї антипатію. Відповідь: Королева Сердець

Номер слайду 9

Обчислити значення виразів та розгадати ще одного героя «Аліси у країні див»А) 5*а + 5*b, якщо а + b = 12 ; Б) -4*р + 4*q, якщо р - q = 25 ; В) 13*х + 13*у, якщо х + у = 6; Г) -468*k+468*s, якщо k - s = 1. Д) 20*а+20*в, якщо а + b = 0,5 Код: ш:78, е:-100, и:-468, к:10, ч:60

Номер слайду 10

Відповідь: Чешик. Чеширський Кіт – Аліса ласкаво називала його Чешик і вважала своїм другом. Сам кіт думає, що знаходиться не в своєму розумі, оскільки (на відміну від собак) бурчить, коли задоволений, і виляє хвостом, коли сердиться. Він вміє зникати – як повністю, так і частково, – залишаючи лише посмішку або голову. Він випромінює спокій і поважність.

Перегляд файлу

Урок 3

  Тема. Множення раціональних чисел. Властивості множення.

  Мета:  закріпити вміння  учнів розв’язувати вправи на множення раціональних чисел, розвивати логічне мислення,  кмітливість,  допитливість, уважність, сприяти розвитку   культури спілкування, виховувати почуття  обов’язку  та  відповідальності,    активної  позиції щодо навчання,  любов  до математики, почуття  взаємодопомоги  і  дружби.

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань

Обладнання: комп’ютерна презентація, картки із  завданнями, Тарасенкова Н.А., Богатирьова І.М., Коломієць І.М., Сердюк З.О. Математика: Підручник для 6 класу- К.: Видавничий дім «Освіта», 2014.

         Епіграф: «Не можна повірити в неможливе!
– Просто у тебе мало досвіду, – зауважила Королева. – У твоєму віці я приділяла цьому півгодини щодня! В інші дні я встигала повірити в десяток неможливостей до сніданку!» Слайд 3


(«Аліса в країні див» Л.Керролл)

Хід уроку

І. Організаційний етап.

     Перевірити готовність учнів до уроку. Налаштувати їх на роботу

II. Вступне слово вчителя.

http://f.booxters.com/photo/175/photos/скачанные-файлы-4-.jpg

Сьогодні, діти, у нас незвичайний урок, ми поринемо у світ фантазій  англійського письменника, автора відомої на весь світ книги « Аліса у країні див» Льюїса Корролла. Багато хто з вас вже знайомий з цією захопливою історією, але мабуть не всі знають, що автор книги був також професором математики в Оксфорді. Тож зараз ми з вами спробуємо дізнатись справжнє ім’я відомого письменника, літературний – псевдонімом якого Льюїс Керролл. При цьому він вперто відмовлявся визнати, що це одна й та сама особа.

Клас ділимо на 3 команди , кожна отримує картку із завданнямита картку для оцінювання команди.

II.Розв’язування впарв.

1.Обчисліть вирази на множення раціольних чисел.

Розв’язуючи по порядку зіставте відповіді з буквами та запишіть утворене слово. Учні працюють у командах. Результат:( 1 команда- Чарльз, 2 команда- Лютвидж, 3 команда-Доджсон)

1 команда

2 команда

3 команда

1.-250*0,01=

2.0,5*(-124)=

3.-0,2*68*5=

4.0,24*(-100)=

5.0,5*(-55)*2=

6.-11,2*(-0,01)=

1.-340*0,01=

2.0,5*(-428)=

3.-0,2*52*5=

4.0,18*(-100)=

5.0,5*(-77)*2=

6.-14,9*(-0,01)=

7.-18,8*0=

1.-430*0,01=

2.0,5*(-206)=

3.-0,2*42*5=

4.0,31*(-100)=

5.0,5*(-11)*2=

6.-17,3*(-0,01)=

7.0*(-12,6)=

Код:

З: 0,112

А: -62

Л: -24

Ч: -2,5

Ь: -55

Р:-68

 

Код:

Д: 0,149

И: -77

Т: -52

Ю: -214

Ж: 0

Л: -3,4

В: -18

Код:

Д: -4,3

Н: 0

О: 0,173

С: -11

Д: -42

О: -103

Ж: -31

 

Слайд 4,5

Після закінчення – учні здають роботи. Вчитель разом із учнями перевіряють правильність виконання даних завдань.

Отже математика звали Чарльз Лютвидж Доджсон

2.Всім командам дається завдання «ланцюжок обчислень».

Кожний результат дії множення-це буква. Командам суперницям необхідно обчислити вирази та відгадати  героя «Аліси в країні див», який у казці постає жорстоким та злим, що з певною періодичністю намагається відрубати голову багатьом іншим персонажам. Вона часто перебуває в роздратованому або шаленому стані. Володіє гучним пронизливим голосом. Аліса відчуває до неї антипатію.

 

 

Код:

а

в

о

р

к

е

л

0

-52

104

26

-13

5,2

-1,04

 

р

ь

е

д

с

ц

е

0,24

15

24

0,12

-48

-60

-12

 

Слайд 6,7

Після закінчення – команда, яка першою зробила обчислення  здає роботу. Вчитель разом із учнями перевіряють правильність виконання даних завдань.

Відповідь: Королева Сердець

C:\Users\Оксана\Downloads\к.сердець.jpg Слайд 8

3.Фізкультхвилинка.

А зараз давайте трохи відпочинемо та відгадаємо загадки про школу 

1.Білий камінець потоншав сильно, а сліди на дошці видно. (Крейда)

2.Говорить вона беззвучно, а зрозуміло й не нудно. Чим частіше розмовляєш з нею – тим багатшим розум буде. (Книга)

3.Чорний Іван, дерев’яний каптан: де носом проведе, там помітку кладе. (Олівець)

4.Тоненьке, кругленьке, серце чорненьке, хто на його слід погляне, думку його взнає. (Олівець)

5.Біла рілля, чорне насіння; хто його вміє, той і розуміє, хто його знає, той і позбирає. (Книжка)

6.Не кущ, а з листочками; не сорочка, а зшита; не людина, а навчає. (Книжка)

7.Утрьох їдуть братці верхом на конячці. (Пальці й олівець)

8.Часом чорні криві, від роду німі. А стануть у ряд, — враз заговорять. (Букви)

9.Дає здоров’я — спорт. Вагу — солодкий торт. Мед — працьовиті бджоли. Знання глибокі — ... (Школа)

10.В шкільній сумці я лежу, як навчаєшся — скажу. (Щоденник)

 4.Гра «Склади слово» Кожній команді по черзі пропонується із слів

Множення раціональних чисел шляхом зміни положення чисел утворити нові слова, перемагає та команда, яка утворить найбільше слів.(Приклад: рація, ціна, ніж, жменя і т.д.)

5. Командам дається завдання обчислити значення виразів та розгадати ще одного героя «Аліси у країні див»

А) 5*а + 5*b, якщо а + b = 12 ; 

Б) -4*р + 4*q, якщо р - q = 25 ;

В) 13*х + 13*у, якщо х + у = 6; 

Г) -468*k+468*s, якщо k - s = 1.

Д) 20*а+20*в, якщо а + b = 0,5

 

Код: ш:78, е:-100, и:-468, к:10, ч:60    Відповідь: Чешик   Слайд 9,10

Чеширський Кіт – Аліса ласкаво називала його Чешик і вважала своїм другом. Сам кіт думає, що знаходиться не в своєму розумі, оскільки (на відміну від собак) бурчить, коли задоволений, і виляє хвостом, коли сердиться. Він вміє зникати – як повністю, так і частково, – залишаючи лише посмішку або голову. Він випромінює спокій і поважність.

C:\Users\Оксана\Downloads\кіт 4.jpg

III. Підсумки уроку.

Давайте підведемо підсумки нашого уроку. Капітани подають результати- картки, у яких зазначені значками “+” всі етапи активної і правильної роботи команди, по цих результатах виставляється оцінка за урок. Всі команди отримують на память посмішку Чеширського кота з веселими побажаннями на день.

IV. Домашнє завдання. Розділ 4 §28.  Обов’язковий рівень № 1275,1279;  ст.220

Підвищений рівень № 1293 – за бажанням

Джерела:

 1.https://dovidka.biz.ua/alisa-v-krayini-chudes-golovni-geroyi/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

2.http://megaznaika.com.ua/zagadku/zahadky-pro-knyhu/

3.http://zagadki.org.ua/

 

 

 

zip
Додано
10 квітня 2019
Переглядів
776
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку