Розробка заняття №1 Тема: «Гнучкість. Силові вправи. Розвиток витривалості».

Про матеріал
Акробатичні заняття різнобічно впливають на організм дітей. Танцювальна акробатика для дітей – це ефективний метод виховання та вдосконалення не тільки фізичних, а й морально-вольових якостей. Заняття акробатикою розвивають різні групи м’язів і допомагають розвитку характеру. Люди, які володіють акробатикою, відрізняються правильною поставою та рельєфною мускулатурою. Розробка цих занять викликана необхідністю корекції та зміцнення здоров’я вихованців, їх різнобічного фізичного розвитку та вдосконалення фізичної підготовки. Заняття розраховані на послідовне розширення галузі теоретичних знань і практичних умінь і навичок.
Перегляд файлу

ПНЗ «Будинок дитячої та юнацької творчості Заводського району» м. Запоріжжя

Розробка занять художно естетичного напряму

колектив естрадного танцю «Ексклюзив»

керівник гуртка Ченцова Наталія Борисівна

Розробка заняття №1

 

Тема: «Гнучкість. Силові вправи. Розвиток витривалості».

Мета заняття:

– навчальна: навчати вмінню володіти своїм тілом; розвиток плечового поясу, гнучкості та сили; оволодіння навичками гімнастичних рухів;

розвивальна: розвивати увагу, уяву, координацію й техніку виконання рухів;

виховна: виховувати естетичну й танцювальну культуру, дисциплінованість і почуття дружби, наполегливість, завзятість, витримку.

Завдання заняття:

розвити гнучкість плечового поясу та попереку;

– зміцнити кістково-мязовий апарат вихованців;

закріпити теоретичні та практичні знання.

Методи: словесні, практичні.

Тип заняття: комбіноване (закріплення пройденого матеріалу та формування нових знань, умінь і навичок).

Обладнання: хореографічний зал, танцювальні станки, дзеркала, мати спортивні, музичний центр, флеш-накопичувачі, диски.

Інструктажі з безпеки життєдіяльності: запобігання травмам при роботі над розвитком гнучкості та виконання силових вправ.

 

 

 


з/п

Трива-лість

Вид діяльності,

етап роботи

Хід заняття

Методичні вказівки

1.

5 хв.

Організаційний момент. Налаштування на заняття. Повідомлення теми та мети заняття. Уклін

Шикування в лінії. Уклін. Сюрприз

Емоційний настрій на занятті

2.

10 хв.

Розминка по колу

– танцювальний крок із носочка;

– хід на півпальцях, п’ятах;

– хід з високо піднятими колінами;

– галоп, біг захлестом;

– «м’ячик» тощо

Слідкування за поставою, витягнутим коліном і носочком, силою рук

3.

30 хв.

Розминка на середині залу

– розігрів м’язів шиї;

– рухи плечима;

– комбінації з перегином корпусу;

– нахили до підлоги

Вправи для м язів тулуба. Гнучкість.

– «сфінкс» на ліктях, на долонях, із закинутою головою назад, антіпоза;

– «бублик» на колінах, сидячи на пятах;

– «міст», «калачик», обіймаємо коліна;

– малюємо коло руками;

– «кицька» лізе під паркан;

– вправи на зміцнення м’язів спини (перехід на «берізку»);

– «дельфінчик»; «равлик»; «кошик» (див. рис 1); «кицька»

Слідкування за правильним положенням корпусу, позицією рук. Робота над  помилками

Вправи тренажу біля палиці

– вправи для розвитку стопи;

– вправи для розвитку гнучкості під лопатками та в поперековому відділі обличчям до станка; вихід у «міст» із-під верстата;

– вправи для сили рук, стійка на руках у палиці

Правильне положення корпусу, рук, ніг та голови. Запобігання травмам при роботі над розвитком гнучкості

Вправи в колонах

– гранд батман уперед – назад, просуваючись вперед;
– бедуїнський стрибок, колесо, стійка на руках;

– «берізка»;

– перекид назад (вихід на коліна, вихід у поперечний шпагат);

– «міст» на витримку (див. рис. 2)

Слідкування за дистанцією під час виконання рухів, за поставою рук, висотою стрибка, положенням ніг у колоні по одному, в обхід по залу

4.

30 хв.

Основна частина.

Витривалість.

«Планка», стійка на ліктях, на руках з опорою, міст. Вихідне положення  шоста позиція ніг

Розвиток витривалості, утримання пози, слідкування за чіткістю виконання руху. Робота над помилками

5.

5 хв.

Вправи в парах. Силові вправи (див. рис 3)

– вправи на розтяжку м’язів (нахили тулуба до колін; розкриття ніг осторонь; почергове підняття ніг; «годинники»);

– вправи на виворотність у стегнах («метелик», «султанчик», «жабка»)

Техніка безпеки при роботі в парі, запобігання професійним травмам. Виконання вправ за командою. Слідкування за технікою дихання

6.

7 хв.

Повторення, закріплення матеріалу, вивченого на попередніх заняттях: танцювальні елементи на середині зали

– відпрацювання комбінації з танцювального номеру «Кицьки»;

– закріплення рухів «міст», «бублик», «кільце» із танцю «Кицьки»

Слідкування за розташуванням ліній, правильне виконання рухів, дотримання дистанції

7.

3 хв.

Заключна частина.

Домашнє завдання.

Уклін

Шикування в лінії. Підбиття підсумків заняття. Виконання силових вправ (згинання рук в упорі, лежачи; піднімання тулуба в сид, вправи на гнучкість, стрибки через скакалку)

Розвиток витривалості. Робота над помилками

Картинки по запросу мостик  гибкостьсхема

Рис. 1. «Кошик»

 

Похожее изображение

Рис. 2. «Міст»

https://pp.vk.me/c621917/v621917911/3511/_-y9vAJhOfs.jpg

Рис. 3. Вправи в парах

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

 

 

1. Білокопитова Ж. Л., Мовчан Л. М., Щербакова Н. А. Гімнастика, краса і здоров’я / Ж. Л. Білокопитова, Л. М. Мовчан, Н. А. Щербакова. – Київ : Здоровя, 1991. – С. 18–26, 40–52.

2. Гимнастика с методикой преподавания / Под ред. В. М. Смолевского. – Москва : Физкультура и спорт, 1987. – 340 с.

3. Гимнастика с методикой преподавания / Под ред. Н. К. Меньшикова. – Москва : Просвещение, 1999. – 222 с.

4. Зуев Е. И. Волшебная сила растяжки / Е. И. Зуев. – Москва : Советский спорт, 1990. – С. 17–40.

5. Комплекс корригирующих упражнений при разных патологиях осанки / Под ред. Л. К. Вяткиной. – Симферополь : СГУ, 1994. – 38 с.

6. Коркин В. П. Акробатика / В. П. Коркин. – Москва : Физкультура и спорт, 1983. – 127 с.

 

 

 

doc
Додано
23 травня 2020
Переглядів
1060
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку