Первомайський ЦНТТУМ
Гурток “Радіоелектронне конструювання”
Керівник гуртка Семенова Олена Анатоліївна
Розробка заняття на тему:
Конкурс “Містер Опір!” (онлайн-версія)
Тема: Конкурс “Містер Опір”
Мета: в ігровій формі повторити набуті знання по темі “Резистори”, розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, виховувати цікавість до історії та науки.
Обладнання: ПК, онлайн-сервіси.
Тип заняття: конкурс.
Хід заняття
Об’ява в соцмережі та/або гуглклас тощо...
Отже, сьогодні оголошується конкурс
«Містер Опір»
На жаль, проходити буде онлайн, але переможця в будь-якому разі чекає приємний приз!!! ;)
Завдання різні, веселі і, можливо, трішки серйозні. Загалом їх 7. Внизу кожного завдання — максимальна можлива кількість балів, яку можна набрати, виконавши завдання повністю.
Підказка тільки одна: сьогодні все в нас «крутиться» НАВКОЛО ОПОРУ.
Відповіді відправляйте до «…..дата….» в особисті чати telegram, viber, гуглклас або на e-mail.
Бажаю приємного часу та успіхів!
Завдання 1.
Починаємо із легкої розминки… Розгадайте, що за назви там заховані.... ;)
1.
2.
3.
Кількість балів: 3.
Завдання 2.
Тепер давайте пограємо в старовинну розвагу під назвою «шаради»…
1.
Перша частина — людина відома.
Друга — це стрічка із рисками довга.
Прилад буде, якщо їх разом скласти:
Ним на гуртку користуємось часто.
2.
Тут перша буква — це початок слова
Останні — то іменник, а не дієслово
А разом — назва того апарата,
Що із одного зробить вам багато…
Кількість балів: 4.
Завдання 3.
Скажіть, чи можливо без «феї» й одразу
Зробити із опора нуль або фазу? :)
В цьому завданні потрібно, поступово замінюючи по 2 букви, за 10 кроків перетворити слово «опір» в слово «нуль», та за 9 кроків — у слово «фаза». Наприклад: ПіСок — ВіЗок — РізАк.
1. 2.
ОПІР |
|
ОПІР |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ФАЗА |
|
НУЛЬ |
|
|
|
Кількість балів: 10.
Завдання 4.
А далі — кросворд. Та спочатку — відповідь на запитання. :)
1. Яка назва елементу, умовне графічне позначення якого на схемах є формою цього кросворда?
2. Розгадайте кросворд.
Тут посилання на сам кросворд, в таблицях: https://cutt.ly/5T2kCeM для зручності.
Кількість балів: 19.
Завдання 5.
Розгляньте уважно схему і дайте відповіді на три запитання.
1. Скільки різних за маркуванням резисторів використано на схемі?
2. Яка кількість різних за номіналом резисторів?
3. Перерахуйте їх за зростанням ;).
Кількість балів: 9.
Завдання 6.
На фото плата пристрою.
1. Що це за пристрій, на вашу думку? :)
2. Скільки резисторів розташовані на платі?
3.Обчисліть номінал двох найбільшого розміру резисторів за кольоровим маркуванням. (10 балів).
Кількість балів: 16.
Завдання 7.
Останнє завдання майже практичне. :)
Припустимо, що до Нового року вам потрібно зробити гірлянду із 12 світлодіодів.
Чи зможете ви зробити живлення:
а. від крони
б. від елемента 18650
в. від двох 2А (чи 3А)батарейок
Якщо так, то назвіть необхідну кількість і номінал резисторів.
Кількість балів: 20.
Бажаю успіхів і легкості виконання конкурсних завдань та перемоги!
Нагадую, що переможця чекає приємний приз (у вигляді смачного тортика) для підняття величини опору життєвим складностям
;)