Розробка заняття з хореографії
для гуртків закладів позашкільної освіти
Тема: Виконання партерної гімнастики через образну систему мислення.
Ідея: Залучити дітей до мистецтва хореографії, розвивати естетичний смак, збагатити внутрішній світ дитини на фізичному і духовному рівні.
Мета: формувати правильну поставу, сприяти фізичному розвитку дитини, удосконалювати основні рухові навички і вміння втілювати музично-руховий образ, виховувати самостійність, активність, уяву, фантазію, творче мислення.
Завдання:
1) Формування правильної постави.
2) Навчання позиціям ніг і рук.
3) Навчання елементам партерної хореографії.
4) Розвиток рухових навичок і координації рухів.
5). Формування навичок самостійного вираження рухів під музику.
6).Розвиток навичок пластичності, виразності, граціозності.
7).Виховувати вміння емоційного вираження, розкутості і творчості в рухах, художньо - естетичного смаку.
Принципи і методи: Для досягнення мети у проведенні відкритого уроку використовуються наступні принципи: науковості(коментарі в галузі психології);
Методи: вербальні(коментарі, пояснення),наочні(показ,демонстрація), практичні(виконання екзерсису).
Тип заняття: Практичний.
Хід заняття.
Ι. Організаційний момент:
-
Привітання, уклін.
-
Оголошення теми та мети відкритого уроку.
-
Роз'яснення особливостей опрацювання вправ par terre, також необхідності у вихованців навичок свідомої роботи, відчуття м'язового контролю під час виконання рухів екзерсису par terre.
ΙΙ. Актуалізація опорних знань:Закладено базовий фундамент основних рухів уроку:
Вправи на розігрів:
-
Марширування по колу під музику, починаючи з носка.
-
Марширування по колу с прискоренням та уповільненням темпу.
-
Танцювальний крок на півпальцях та на п'ятках.
-
Танцювальний крок з високо піднятими колінами.
-
Біг на півпальцях.
-
Біг з високо піднятими колінами вперед.
-
Біг з зігнутими колінами назад.
-
Підскоки.
-
Голоп в сторону.
-
Біг з витягнутими колінами та стопами вперед(«ножички»).
-
«ножички назад».
Ритмічні вправи:
-
Плескання в долоні.
-
Плескання в долоні в поєднанні з притупуванням.
-
Притупування з переміною обох ніг.
-
Передача музичного образу через рух(повторення руху тварин: зайчика, кицьки, мишки, ведмедя, пташки, курчатка).
Партерна гімнастика.
-
В положенні «сидячи»:
-
Робота стопи(ноги паралельно) – почергово стопу скорочуємо в підйомі і витягуємо(вправа «Прасочка»).
-
Нахили тулуба до натягнутих ніг «складка»(вправа «Гудзик», «Золота рибка»).
-
Почергове піднімання ніг, витягнутих в підйомі («Лялька»).
-
Нахил корпуса до ноги та до підлоги в положенні широко розведеної ноги(вправа «Лебеді»).
-
Нахили тулуба до широко розведених ніг в сторону.
-
В положенні «лежачи на спині»:
-
Почергове піднімання витягнутих в коліні ніг вгору на 45°.
-
Піднімання ніг до положення «берізка».
-
В положенні «лежачи на животі»:
-
Вправа «Хор жабенят».
-
Вправа «Човник».
-
Почергове піднімання ніг вгору.
Технічні вправи:
-
Поздовжній напівшпагат.
-
Поздовжній шпагат.
-
Поперечний шпагат.
Тренувальні вправи:
-
Вправи на розвиток рівноваги тіла.
-
Вправи для рук.
-
стрибки по VΙ позиції з натягнутим підйомом.
ΙΙΙ. Вивчення нового матеріалу:
Вправи на розігрів:
-
Марширування по колу під музику, починаючи з носка.
-
Марширування по колу с прискоренням та уповільненням темпу.
-
Танцювальний крок на півпальцях та на п'ятках.
-
Танцювальний крок з високо піднятими колінами.
-
Біг на півпальцях.
-
Біг з високо піднятими колінами вперед.
-
Біг з зігнутими колінами назад.
-
Підскоки.
-
Голоп в сторону.
-
Біг з витягнутими колінами та стопами вперед(«ножички»).
-
«ножички назад».
-
Вправа «Повітряний млин».
-
Вправа «Годинникові стрілки».
-
Вправа «Бутерброд».
Ритмічні вправи:
-
Плескання в долоні.
-
Плескання в долоні в поєднанні з притупуванням.
-
Притупування з переміною обох ніг.
-
Передача музичного образу через рух(повторення руху тварин: зайчика, кицьки, мишки, ведмедя, пташки, курчатка).
Партерна гімнастика.
-
В положенні «сидячи»:
-
Робота стопи(ноги паралельно) – почергово стопу скорочуємо в підйомі і витягуємо(вправа «Прасочка»).
-
Нахили тулуба до натягнутих ніг «складка»(вправа «Гудзик», «Золота рибка»).
-
Почергове піднімання ніг витягнутих в підйомі( «Лялька»).
-
Нахил корпуса до ноги та до підлоги в положенні широко розведеної ноги(вправа «Лебеді»).
-
Нахили тулуба до широко розведених ніг в сторону.
-
Вправа «Метелик».
-
В положенні «лежачи на спині»:
-
Почергове піднімання витягнутих в коліні ніг вгору на 45°.
-
Почергове піднімання витягнутих в коліні ніг в гору на 90°.
-
Піднімання двох ніг на 90°.
-
Піднімання ніг до положення «берізка».
-
Вправа «Тюльпанчик».
-
Розслаблення та групування тулуба, одночасне піднімання ніг та корпуса так, щоб кисті рук доторкнулися до пальців ніг(вправа «Їжачок»).
-
Вправа «Гойдалка».
-
В положенні «лежачи на животі»:
-
Вправа «Хор жабенят».
-
Вправа «Човник» з розгойдуванням.
-
Почергове піднімання ніг вгору.
-
Одночасне піднімання ніг вгору на 20° та перегин тулуба назад.
-
Вправа «Кошик».
Технічні вправи:
-
Поздовжній напівшпагат.
-
Поздовжній шпагат.
-
Поперечний шпагат.
-
Вправа «Місток».
Тренувальні вправи:
-
Вправи на розвиток рівноваги тіла.
-
Вправи для рук.
-
Стрибки по VΙ позиції з натягнутим підйомом.
-
Стрибки з піднятими ногами.
ΙV. Підсумок заняття:
Підсумовуючи відкрите заняття, ми можемо зробити висновок, що всі учні мають високий рівень опанування основами партерної гімнастики та методики виконання основних рухів партерної гімнастики.
Згідно з метою учні знають:
-
Етапи формування партерної гімнастики, її поняття, форми,основні вимоги до неї;
-
Мету і завдання рухів партерної гімнастики;
-
Методику виконання рухів (згідно програми), типові помилки при виконанні рухів та прийоми їх виконання;
-
Структуру уроку партер і окремих його частин;
-
Принципи музичного виконання рухів партерної гімнастики.
Згідно з метою учні володіють навичками:
-
Виконання вправ для розвитку гнучкості м’язів шиї;
-
Вправи для розвитку рухливості в суглобах плечового пояса;
-
Вправи для розвитку гнучкості та рухливості хребта;
-
Вправи для розвитку м'язово-рухового апарату ніг і області тазу.
Згідно з метою учні володіють вміннями:
-
Визначення причини помилок і засоби їх запобігання.
V. Домашнє завдання:
Намалювати малюнок до вправи «Тюльпанчик» та опрацювати цю вправу шляхом домашнього повторення.