Розробка заняття з теми "Business"

Про матеріал
формування комунікативної компетенції з теми «Бізнес», практикування студентів у читанні, аудіюванні текстів за темою; повторення граматичного матеріалу з теми «Множина іменника».
Перегляд файлу

 Розробка методики проведення заняття

Дисципліна: Англійська мова за професійним спрямуванням

Тема заняття: Бізнес.

Тип заняття: комбіноване

Навчальна мета заняття: формувати комунікативну компетенцію з теми «Бізнес», практикувати студентів у читанні, аудіюванні текстів за темою; повторити граматичний матеріал з теми «Множина іменника».

Розвивальна мета заняття: розвивати мовну інтуїцію, логіку мислення, пізнавальні інтереси студентів, а також створювати ситуації щодо розвитку навичок говоріння, аудіювання, читання та перекладу.

Виховна мета заняття: сприяти вихованню ціннісних орієнтацій студентів та поваги до культурних надбань народу, мову якого вивчають.

                                             Міжпредметні зв`язки

Дисципліни , які забезпечують: економіка, фінанси, бухгалтерський облік.

Дисципліни, які забезпечуються: англійська мова, економіка.

Навчально-методичне забезпечення заняття: підручник, граматичні таблиці.

Наочність: презентаційний матеріал.

Дидактичний матеріал: роздатковий матеріал, картки.

Технічні засоби навчання: комп’ютер, мультимедійний проектор.

Література:

  1. Л.Я.Довгорук: Англійська мова для студентів економічних спеціальностей. – Житомір: ПП «Рута», 2001; 
  2. Н.Д.Красюк: Економіка та фінанси в діловій англійській мові. Навчальний посібник. – Львів: ЛБІ НБУ, 2004; 
  3. Н.М. Дюканова: Англійська мова професійного спрямування (економічні спеціальності). Навчальний посібник.  – Київ: ТОВ «ВП Логос – М», 2009; 
  4. Peter Strutt: Market Leader. Business Grammar in Usage.  – Longman, 2009.

 

п/п

Зміст заняття

            Форми і методи,

         використані на занятті    

1.

  1. Вітання
  2. Перевірка присутніх
  3. Оголошення теми, мети заняття.
  4. Організаційний момент.

 1.Діалог. Good morning dear students! How are you? I hope all of you are well because today we need all your attention and I need you to be as active as it possible. As you’ve already found we have rather different lesson today. So, is anybody absent? OK, let’s start!

2.

Мотивація теми.

 1. Інтерактивна вправа - розгадування кросворду з виявленням ключового слова «Бізнес» (додаток1).

2.Отримання інформаційного бланку, в якому студенти протягом заняття будуть фіксувати новий матеріал з теми «Бізнес»

1.Контактний метод роботи.

Before I announce you our Theme, we repeat all your knowledge you have learned at our previous lessons and to make it easier I want you to answer the following questions and solve the crossword puzzle.

  1. The statements to the crossword.
  1. Accounting to calculate the amount needed to make the debit side and the credit side of an account equal.
  2. Activity of buying and using goods.
  3. The movement of finished products from the manufacturing location to the market place.
  4. A measure of retail price increases.
  5. The social science that describes and analyses how society chooses among scarce resources to satisfy its wants.
  6. The process of trading or bartering one unit of goods or services for another.
  7. An amount of something that is available to be sold.
  8.  Something in short supply, not enough to meet demand.

And my last question: Who can tell me the topic of our lesson? Yes, you are right! Write down it, please into your copybooks. Today we start to talk about BUSINESS.

3.

Основна частина заняття:

  1. Робота з новою лексикою.(додаток 2)
  2.  Вправи наступного змісту:
  • Поєднати англійські слова з їх українськими еквівалентами;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • правильно співвідносити синоніми;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • переклад речень з української на англійську мову;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Аудіювання.

Прослуховування інформації та виконання вправ.

(додаток 3, 4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Гра «Перекладач».

Читання та переклад тексту STARBUCKS”.

(додаток 5)

 

 

 

  1. Подача граматичного матеріалу, виконання вправ  підстановчого  зразка, вправ умовно – комунікативного характеру.
  • виправте мене і скажіть, як буде правильно.
  1. Перегляд відеофільму «Never give up. The Story of Colonel Sanders»

(додаток 6)

1.Індивідуально-фронтальна робота.

Now, look at the blackboard. There are some new words you will need to dove into the world of business. Please, repeat after me. (ЧИТАЄМО СЛОВА)

2. Діалог. Your next task is to match English words with their Ukrainian equivalents.

production

прибуток

distribution

запас

sale

доставка

profit

виробництво

sole proprietorship

товариство

partnership

акціонер

stock

реалізація

stockholder

індивідуальне підприємництво

Now look at the blackboard and check your answers.

These task is very close to the previous one. You need to each word in the left column find its synonym in the right column.

production

share

stock

company

major

efficient

producer

manufacturer

good

in general

business

manufacturing

productive

primary

commonly

product

Look at the blackboard and check your answers.

Now I want you to help me to make some sentences with these words.

  1. Бізнес – дуже складний вид діяльності

Business is a very difficult activity

  1. В США бізнес існував сотні років тому.

In the United States, business existed hundreds years ago.

  1. Щодня тисячі людей розпочинають свою власну справу.

Every day thousands of people start their own business.

4. Бізнес – виробництво, розподіл та продаж товару та послуг.

Business is production, distribution and sale of goods and services.

     5.Розподіл означає рух товарів та послуг на ринок.

     Distribution means moving of goods and services to the market place.

     6.Продаж означає обмін товарів на гроші.

      Sale means an exchange of goods and services for money

    7.  Мета будь-якого бізнесу – отримати прибуток.

     An aim of any business is to receive profit.

     8. Прибуток – гроші, які ми маємо після сплати всіх витрат.

      Profit means money that we have after paying all the expenses.

     9. Підприємці – люди, які мають власну справу.      Entrepreneurs are people who own their business.

    10. Щоб бути успішним бізнесменом, ви повинні бути розумною та енергійною людиною.

     To be a successful businessman you are to be clever and energetic person.

Thank you very much. So, let us define the term “business”. Business is …

Put down this definition into your papers.

 

  1. Контактний метод роботи.

Now you have to listen to the presentation and to do necessary tasks at your papers. 1.Listen to the beginning of a presentation by Robert Pullin, Director of Human Resources at DCV Fashions, and answer these questions.

  1. What is the main aim of the presenter?

2. What kind of audience is he probably addressing?

2. Listen again and complete this paragraph.

................(1), I’ll give you some basic information about DCV Fashions. ………….(2), I’ll explain why we’ve been so successful in the fashion industry. …………(3), I’ll tell you about our mission statement. This describes what we’re all about, why we’re in business. And …………(4), I’ll explain how we communicate with people through our advertising and promotion.

3.Listen to the rest of the presentation. Work in pairs and complete the information below. If necessary, listen again.

I hope you are not tired a lot, because now we will play the game “Translator”. Do you know “Starbucks”?  Do you like its coffee? So do I, especially I like their cups. Your task is to read and translate 10 secret facts about “Starbucks”. Look at the monitor.

 

Before we start to do the next exercise, we need to recall the rules for creating the plural of noun. 

…………………………………………………

Now you have to read the sentences and correct the mistakes. So, look at your papers, exercise IV. You have 5 minutes.

OK, exchange your papers and check your answers.

 

 

 

Some of you had a home task to find out an interesting information about world known company and its founder. Let’s listen to it. Ilona, you are welcome.

 

 

 

5.

Питання по осмисленню вивченого матеріалу у вигляді вікторини.

 

1.Рефлексійно-оцінювальний метод.

Did you like the information? Was it useful? And what is a motor of successful businessman? Yes, NEVER GIVE UP!

So, our lesson is almost over. To be sure you’ve understood everything during today’s topic answer the following  questions.

  • Definition of Business
  • The aim of distribution
  • The meaning of sale
  • The main aim of any business activity
  • Money that we have after paying all the expenses in business
     

 

6.

Підведення підсумків заняття. Домашнє завдання (2 хв.)

  1. Читати та перекладати текст «The Concept of Business » та поставити десять запитань до тексту (роздатковий матеріал)
  2. *Підготувати усне повідомлення з теми «5 interesting facts you have hardly ever known about world-known company »

Монолог.Today you have done a lot. You have learned new words, you have learned what Business mean, repeated the rules for plural of Noun. Your home task is to read and translate text “The Concept of Business” and to make a presentation of interesting facts about some world-known company and its founder.

 

 

Н.М. Дюканова: Англійська мова професійного спрямування (економічні спеціальності) – Київ, ТОВ «ВП Логос-М», 2009

 

 

 

Склав викладач                                                                     Н.М. Гриняєва