РОЗРОБКИ УРОКІВ З МОДУЛЯ «ВОЛЕЙБОЛ» 3

Про матеріал
Дана розробка уроку розрахована на те, щоб допомогти вчителю краще підготуватися до занять з фізичного виховання, зокрема до модуля з волейболу. Волейбол – один з найбільш популярних і масових видів спорту. Щоб грати у волейбол, необхідно вміти швидко бігати, міняти напрями і швидкість руху, високо стрибати, мати силу, спритність і витривалість.
Перегляд файлу

       РОЗДІЛ І. РОЗРОБКИ УРОКІВ З МОДУЛЯ «ВОЛЕЙБОЛ»

Урок 3

Передача та прийом м’яча зверху та знизу.

Мета:

  •                 навчальна: продовжувати навчати техніки передачі та прийому м’яча  зверху та знизу; виховувати дисциплінованість, упевненість у своїх силах, уміння працювати у колективі;
  •                 розвивальна: сприяти розвитку сили, гнучкості, координації рухів, спритності;
  •                 виховна: сприяти розвитку морально-вольових якостей – сміливості, сили волі, взаємодопомоги, товариськості, колективних дій.

Місце проведення: спортзал.

Інвентар: волейбольна сітка та волейбольні м’ячі.

Хід уроку

Частина уроку

 

Зміст уроку

 

Дозування

Методичні вказівки

Підго-товча частина - 12-15 хв.

Шикування. Прийом рапорту, пояснення завдань уроку.

Різновиди ходьби та бігу:

  1.         ходьба на носках – руки  на поясі;
  2.         ходьба на п’ятах – руки за голову;
  3.         ходьба на зовнішньому боці стопи – руки на поясі;
  4.         ходьба на внутрішньому боці стопи – руки на поясі;
  5.         звичайний біг;
  6.         біг спиною вперед;
  7.         біг приставними кроками: лівим боком, правим боком.

Загально-розвиваючі вправи на гімнастичній лаві:

  1.         В.П. – руки на лаві (дівчата);
  •             ноги на лаві (хлопці)

1 – згинання рук в упорі;

2 – розгинання рук

 2. В.П. – один сидить на лаві, ноги простягнуті, руки за голову. Другий сидить на своїх колінах і ступнях першого, руками тримає лаву.

1 – нахил назад до підлоги;

2 – В.П.

3 –  один лягає обличчям до підлоги на стегна, руки за голову. Другий – сідає на ступні ніг першого, підставляє свої ноги так, щоб не було боляче виконувати вправу, руками упирається в лаву.

1 – прогнутися вгору;

2 – нахил униз.

 3. В.П. – лягти на живіт на лаву.

1-2 – двома руками підтягнутися, так до кінця лави.

Стрибкові вправи.

        1. В.П. – одна нога на лаві, друга на підлозі.

1-2 – зміна положення ніг. Так само – йти спиною вперед.

       2. В.П. – дві ноги на лаві.

1 – дві ноги на підлозі, між ногами лава. Так само, йти спиною вперед.

     3. В.П. – ноги разом біля одного краю лави.

1-10 – стрибки через лаву. Так само, йти спиною уперед.

    4. В.П. – стояти на одній нозі біля одного краю лаву.

1-10 – стрибки через лаву на одній нозі. Так само, спиною вперед.

    5. В.П. – вправа 4 на другій нозі. Так само, спиною вперед.

30 с

 

 

1 хв.

 

1-2 хв.

 

 

 

 

 

1 коло

1 коло

1 коло

 

 

 

12-15 р.

20-25 р.

 

 

Дівчата

10-12 р.

Хлопці

12-15 р.

 

 

Дівчата

10-12 р.

Хлопці

12-15 р.

 

 

 

 

2-3 р.

 

 

 

по10-12 р.

 

 

 

по10-12 р.

 

 

по10-12 р.

 

 

 

по10-12 р.

 

 

 

по10-12 р.

- зв. увагу на зовн. вигляд

 

 

 

 

 

- слідкувати за осанкою

 

 

- дистанція два кроки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

змійкою

 

 

 

змійкою

Основна частина - 25-27 хв.

Естафети з передачею м’яча:

  1.         Передача м’яча зверху і знизу в русі: учні передають м’яч вперед рухаючись боком туди й назад.
  2.         Зустрічна передача м’яча зверху. Дві команди стоять на відстані 3-4 м одна від одної. За сигналом перший учень в колоні передає м’яч зверху команді напроти і стає у своїй команді в кінець. Учень другої команди передає м’яч назад. Гра триває доти, даки хтось не втратить м’яча.
  3.         Зустрічна передача м’яча знизу.
  4.         Гра «Попади в ціль». Команди стоять в колоні по одному на відстані 1,5м від стіни. На стіні намальовані квадрати 1х1м. Учні по команді виконують передачу у квадрат і стають у кінець колони. Виграє та команда, яка більше раз влучила у квадрат.
  5.         Гра «Карусель». Команда стає у коло, відстань між учнями  2м. По сигналу один учень із кожної команди виконує передачу м’яча над собою і біжить по колу вперед , а на його місце підбігає слідуючий учень і також виконує передачу м’яча над собою. Грають 3-5 хв., виграє та команда у якої менше було втрат м’яча.
  6.         Гра «Рухома ціль». Учні стоять колом, передаючи м’яч, намагаються потрапити ним у ведучого, який бігає всередині кола. М’яч посилають у коло ударом однієї руки, як при нападаючому ударі. Той хто не влучив, стає на місце ведучого.

 

по 1 разу

 

 

по 1 разу

 

 

 

 

 

 

 

 

по 1 разу

 

5-7 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

5 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

8-10 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- вчитель говорить види передач

 

 

 

 

 

- м’яч падає, його беруть і виконують передачу над собою.

 

 

 

 

 

 

 

- передача м’яча може бути зверху й знизу.

Заключ-на частина - 3 хв.

Шикування

Підведення підсумків гри та уроку.

Домашнє завдання: імітація техніки виконання подач.

30 с

2 хв.

30 с

 

 

 


 

docx
Додано
19 травня 2019
Переглядів
569
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку