Алгебра, 9 клас
Тема уроку: «Розв’язування квадратних нерівностей»
Мета:
Ніколи не втрачай терпіння – це останній ключ, що відкриває двері.
Антуан А. де Сент- Екзюпері
Хід уроку.
І. Перевірка домашнього завдання.
До дошки йдуть два учні №497(б), №496 (а).
На місці працює учень з карткою, інший № 494 (в).
№497(б)
(х-2)(х+2) + х(х+7) ≤ 0
2х2+7х-4≤0
х1 = -4 х2 =0,5
-4 0,5 х
хє[-4;0,5]
№496 (а)
а) ≥0, х ≠ -7
(х+5)(х+7) ≥ 0,
+ - +
-7 -5 х
х є (-∞; -7)[-5;+ ∞)
№ 494 (в)
›0,
(х-4)(2х+5)‹0,
х1 = 4 х2 = -2,5
+ - +
-2,5 4 х
Запитання:
Розв’язати нерівності:
ІІ. Повторення (актуалізація)
Для того, щоб перейти до розв’язування нерівностей потрібно дещо повторити.
Квадрат. Під цифрами 1-9 квадрата розміщені питання, на які в тестовій формі дано 4 відповіді, серед яких тільки одна правильна. Учні самі обирають питання.
ІV. Розв’язування вправ
(х3-25х)(9-х2) ≤0,
х(х-5)(х+5)(3-х)(3+х) ≤ 0,
х(х-5)(х+5)(х-3)(х+3) ≥ 0,
у = х(х-5)(х+5)(х-3)(х+3)
у=0, х=0, х=5, х=-5, х=3, х=-3
- + - + - +
-5 -3 0 3 5 х
3+4 = 7
Відповідь: 7
у =
ОДЗ: х 2 + 4х + 4 › 0,
(х+2)2 › 0,
у = (х+2)2
у=0 (х+2)2 = 0, х
х = - 2 -2
Відповідь: (-∞; -2)(-2;+ ∞)
Розв’язати нерівність і знайти суму цілих розв’язків.
≤0,
+ - + - +
≤0, -1 0 2 4 х
≤ 0,
х(х-2)(х-4)(х+1) ≤ 0,
у = 0 х(х-2)(х-4)(х+1 = 0,
х=0, х=2, х=4, х=-1
-1+0+3+4 = 6
Відповідь: 6.
(х2 +5х – 6)(2х2 + х – 3) ‹ 0,
2(х+6)(х-1)2 (х+1,5) ‹ 0, + - + +
х = -6, х = 1, х = 1,5 -6 -1,5 1 х
Відповідь: х є (-6; - 1,5); -5,-4,-3,-2; 4.
Усна вправа на повторення.
Функція у = х2 - 6х + 8.
Описати властивості функції.
На дошці є алгоритм описання властивостей функції.
≤ 0,
≤ 0,
у = (х-1)2 (х+)(х+3), + - + +
у=0 х-1)2 (х+)(х+3) = 0, -3 1 х
х = 1, х = -, х = -3
Відповідь: х є (-3; ].
V. Домашнє завдання.
1