УРОК 2
ТЕМА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КВАДРАТНИХ РІВНЯНЬ ТА РІВНЯНЬ,
ЩО ЗВОДЯТЬСЯ ДО КВАДРАТНИХ
Мета:
навчальна:
-
відтворити знання про квадратне рівняння, його види, способи розв'язування;
вміння розв'язувати квадратні рівняння. використовувати рівняння, що зводяться до квадратних, перетворювання раціональних виразів, розв'язування квадратичних виразів графічним способом;
-
систематизувати та узагальнити навчальні досягнення учнів щодо розв'язання квадратних рівнянь та їх використання в ході уроку та їх використання в ході уроку під час формування компетенцій учнів з алгебри;;
розвивальна:
-
розвивати увагу, мислення, пам'ять, культуру математичного мовлення;
-
вміння працювати самостійно, вміння спілкуватись, допомагати іншим, аналізувати ситуацію, оцінювати свої дії та дії інших учнів;
-
вміння і навички щодо розв'язування рівнянь, нерівностей, оформлення завдань;
-
продовжувати розвивати загальнонавчальні навички (ведення зошита, організація роботи, робота з роздавальним матеріалом, застосування теоретичних знань для виконання завдань тощо);
-
сприяти розвитку комунікативної, інформаційної, соціальної, полікультурної компетентностей, а також самоосвіти і саморозвитку, продуктивної творчої діяльності;
виховна:
виховувати уважність, кмітливість, акуратність, працьовитість, самостійність, дисциплінованість, самокритичність.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок.
Методи:
-
словесні: розповідь, бесіда, використання ключових слів, коментар до виконання вправ, самооцінка, взаємонавчання, методи мотивації, збудження інтересу;
-
практичні: розв'язування вправ, самостійна робота, робота в групах, метод повторення, поступового ускладнення завдань.
Оцінюється: рівень навчальних досягнень учнів.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Обладнання та наочність: дошка, кольорова крейда, картки.
ХІД УРОКУ
Структура:
-
Організаційно - психологічна частина.
-
Підготовка до свідомої навчальної праці: постановка мети, мотивація, актуалізація опорних знань, умінь.
-
Перевірка домашнього завдання, аналіз та виправлення помилок.
-
Узагальнення знань, умінь. Повторення матеріалу з теми за попередні роки.
Способи розв'язування квадратичних рівнянь
(Біля дошки два учні виконують самостійну роботу по відтворенню вмінь розв'язувати неповні та зведені квадратні рівняння , решта шукають відповіді на ключові слова.)
Завдання 1. Розв'язати рівняння: ( у учнів є можливість працювати усно, слухаючи коментарі тих, що працюють біля дошки, або письмово, якщо вони вважають це за потрібне)
-
х- 0,2х = 0;
-
6 х+ 24 = 0;
-
5 х- 45 = 0;
Завдання 2. Розв'язати рівняння: (в учнів є можливість працювати усно, слухаючи коментарі тих, що працюють біля дошки, або письмово, якщо вони вважають це за потрібне)
-
х- 6 х - 7 = 0;
-
х+ 5 х + 4 = 0;
-
х+ 10 х - 25 = 0;
Завдання 3. Розв'язати рівняння. ( Обов'язкове письмове виконання за формулою для всіх )
-
2х- х - 1 = 0;
-
3х- 8 х + 5 = 0;
3. Узагальнення знань, умінь.
(Всі завдання а) коментар під час виконання. Всі завдання б) самостійно з наступним коментарем).
В кожній групі завдань біля дошки працюють два учні.
Завдання 4. Розв’язування рівнянь та вправ.
-
Знайдіть підбором корені рівняння:
а) х2-7х+12 = 0; б)х2+х-12 = 0.
-
Сформулюйте теорему про розкладання квадратного тричлена на множники.
-
Розкладіть на множники квадратний тричлен:
а) х2 -4х-5; б) 4х2 +7х-2; в) 4х2 -12х + 9.
-
Наведіть приклади використання розкладання квадратного тричлена на множники.
Завдання 5. Розв'язати рівняння, використавши заміну:
а) 2 t - t - 1 = 0, б) 2 ( t + 1 ) - ( t + 1) -1 = 0;
Завдання 6. Розв'язати біквадратні рівняння:
-
х- 6х 2 - 7 = 0;
-
х+ 5 х2 + 4 = 0;
Завдання 7. Розв'язати дробово-раціональні рівняння:
Завдання 8. Розкласти квадратний тричлен на множники і скоротити дріб:
а)
-
Систематизація під час виконання самостійної роботи – зробити 1,7, 13 завдання картки.
-
Домашнє завдання (закінчити вправи на картках) з коментарем.
-
Самоаналіз уроку учнями.
-
Підсумок уроку.
Математика, ОКМ-01, 2020-21 Урок № 2