Розв’язування текстових задач на відсотки

Про матеріал
Розробка містить на меті: розглянути схеми щодо розв’язування задач про ціни; відпрацювати алгоритм розв’язування банківських задач; виховувати фінансову культуру та математичну грамотність; розвивати вміння застосовувати алгоритми до розв’язування текстових задач; розширити економічний світогляд в учнів.
Перегляд файлу

Математика                                                                                                                                      

Тема:Розв’язування текстових задач на відсотки (задачі про ціни)

Тип уроку: комбінований Мета уроку:

üсистематизувати знання учнів про види задач на відсотки;

üповторити алгоритм розв’язування задач на складання пропорцій;

ü узагальнити знання учнів щодо розв’язування задач на пропорційний поділ;

üрозглянути схеми щодо розв’язування задач про ціни;

üвідпрацювати алгоритм розв’язування банківських задач;

üвиховувати фінансову культуру та математичну грамотність;

ü розвивати вміння застосовувати алгоритми до розв’язування текстових задач;

üрозширити економічний світогляд в учнів.

 

Засоби навчання: 

      картки з текстами задач для розв’язання на дошці;

      Математика: 6 кл.: Підруч. для загально освіт. навч. закл./ Г.П. Бевз, В.Г.

Бевз. –К.:Ґенеза, 2006. -304 с.:іл.;

      мікрокалькулятори.

 

ХІД УРОКУ

1.     Організаційний момент 

2.     Актуалізація опорних знать

Ø чотирьом учням пропонується розв’язати задачі на дошці за картками

Картка 1. Мідна руда містить 8% міді. Скільки тон міді міститься в 200 т такої руди?

Картка 2. В розчині соляної кислоти 15 г солі, що становить 5% від маси розчину. Яка маса розчину?

Копилєв О.А.                                                                                                                             

Математика                                                                                                                                        

Картка 3. В кінозалі 240 місць, з них під час сеансу було зайнято 180 місць. Який відсоток місць було зайнято?

Картка 4. Відстань між двома пунктами на місцевості дорівнює 340 км. Яка

відстань між цими пунктами на карті, якщо її масштаб дорівнює     1:2 000 000?

 

ØРешта учнів класу працюють над усним рахунком

№1. Виразити відсотки десятковим дробом:

        6%; 15%; 50%; 110%; 42%; 135%; 107%; 15,8%; 1,5%; 0,3%.

№2. Виразити дроби відсотками:

        0,05; 0,17; 0,52; 0,7; 1,2; 1,25; 1,03; 0,035; 0,307; 0,007.

№3. Скільки солі в 200 г розчину, якщо дано:

        А)   6%-розчин;

        Б) 17%-розчин;         В) 56%-розчин;

        Г) 74%- розчин.

Øперевірка задач, що розв’язувалися учнями на дошці..

 

3.     Засвоєння нових знань.

Øзапис в зошити дати і теми уроку

Øзапис в зошити та коментування схеми зміни ціни

  

а%     Ро (1 + а·0,01)=Р                      Р (price) - ціна  Ро 

      а%    Ро (1 – а·0,01)=Р

  

4.     Розв’язування задач  

Øкоментоване розв’язування задач з підручника (всі обчислення проводяться на калькуляторах)

№№ 708, 707, 715, 716

 

Копилєв О.А.                                                                                                                             

Математика                                                                                                                                        

Ø робота в групах (кожному ряду пропонується аркуш із задачею на обчислення щорічних нарахувань за умови капіталізації внесків)

 

Карта розрахунку:

                                 8%      6000·(1+8·0,01)= 6480,00 грн.    І рік     6 000 грн. 

                                  8%     6480·(1+8·0,01)= 6998,40 грн.  ІІ рік     ____  грн.

                                   8%    6998,4·(1+8·0,01)= 7558,27 грн. ІІІ рік    ____  грн.

                                  8%     7558,27·(1+8·0,01)= 8162,93 грн. ІV рік    ____  грн.

 

Ø перевірка проведення нарахувань кожною групою

 

5.     Домашнє завдання: 

Ø вивчити схеми зміни ціни  

Ø виконати № 717 (зробити розпис щорічних нарахувань) 

 

6.     Підведення підсумків уроку

 

7.     Виставлення результатів досягнень у навчанні учнів за урок

Копилєв О.А.                                                                                                                             

pdf
Додано
28 квітня 2020
Переглядів
541
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку