Тема. Розв'язування вправ і задач на застосування таблиці множення і ділення на 4. Розв’язування рівнянь.
Мета: формувати вміння застосовувати випадки табличного множення і ділення під час розв’язання прикладів і задач; удосконалювати вміння розв’язування рівнянь на множення і ділення; розвивати мислення, пам'ять, мовлення, увагу; виховувати інтерес до уроків математики, почуття відповідальності.
Обладнання: короткі умови, індивідуальні картки, приклади, жетони.
Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
1) Привітання.
- Доброго дня діти, сідайте.
2) Перевірка готовності до уроку.
- Діти, перевірте щоб у вас на партах були зошит, підручник, пенал та щоденник.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1) Усний рахунок
-Послухайте задачу
36 яблук розклали на 4 тарілки порівну. Скільки яблук на кожній тарілці?
- Про що задача?
- Скільки всього яблук?
- Що зробили з яблуками?
- Про що запитується в задачі?
- Знаючи, скільки всього яблук, та те що їх розклали порівну на 4 тарілки, чи можемо ми дати відповідь на питання задачі? Якою дією?
Розв'язок:
36:4=9(ябл.)
Відповідь : 9 яблук.
2) Каліграфічна хвилинка.
- Від попередньої роботи відступили 4 клітинки на 5 пишемо число, класна робота. З нового рядочку каліграфічно прописуємо число, яке є відповіддю до задачі.
3) Математичний диктант
- Частка чисел 28 і 4 (7)
- Частка чисел 24 і 4 (6)
- Частка чисел 24 і 3 (8)
- Частка чисел 7 і 1 (7)
- Частка чисел 18 і 2 (9)
- Частка чисел 8 і 4 (2)
- Добуток чисел 4 і 8 (32)
- Добуток чисел 4 і 9 (36)
- Добуток чисел 3 і 7 (21)
- Добуток чисел 1 і 6 (6)
Перевірка: 7, 6, 8, 7, 9, 2, 32, 36, 21, 6.
4) Самостійна робота
- На дошці записані приклади по варіантам. Спишіть приклади у зошит Вирішіть.
3*7=
3*1=
18:3=
21:3=
3*9=
15:3=
24:3=
27:3=
3*8=
3:3=
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення і ділення на 4.
IV. Закріплення знань, умінь і навичок
1) Робота з підручником
а) № 703
- Розгляньте рівності. В них пропущені числа.
- Самостійно запишіть ці рівності, вставляючи пропущені числа.
б) № 697
- Прочитайте задачу.
- Про що задача?
-Що відомо про число 4, 12?
- Про що запитується в задачі?
- Що можна дізнатись, знаючи, що двом покупцям відрізали по 4 м тканини?
- Знаючи, скільки метрів тканини відрізали двом покупцям і знаючи скільки метрів тканини залишилось, чи можемо ми дати відповідь на питання задачі? Якою дією?
В.- 2 п. по 4 м.
З.-12 м.
Б.-?м.
Розв'язок:
1)4*2=8 (м) відрізали двом покупцям
2) 8+12=20 (м)
Відповідь : 20 метрів було.
-Складемо вираз до цієї задачі: 4*2+12=20
2) Фізкультхвилинка
3) Робота з підручником
а) № 706
- Про що задача?
- Скільки коштує чашка?
- Скільки коштує чайник для заварювання?
- Що означає «у 6 разів дорожчий дорожчий »?
- Що означає «на скільки дешевше»?
- Що ми можемо дізнатись, знаючи скільки коштує чашка і знаючи, що чайник для заварювання чаю коштує у 6 разів дешевше? Якою дією?
- Знаючи скільки коштує чайник для заварювання чаю і знаючи скільеи коштує чашка, чи можемо ми дати відповідь на питання задачі? Якою дією?
Розв'язок:
1)8*6=48(грн)-коштує чайник для заварювання чаю
2) 48-8=40 (грн)
Відповідь : 40 гривень
-Складемо вираз до цієї задачі: 8*6-8=40(грн)
б)№ 705
- Розглянемо нерівності. Нам потрібно ставити «+ - : *» таким чином, щоб ми отримали рівність.
- Розглянемо 1 нерівність. Виконаємо всі разом.
( Учні працюють біля дошки)
VI. Підсумок уроку
1. Підсумкова бесіда
- Яке завдання було для вас складним?
- Яке завдання було легким?
2. Оцінювання
3. Домашнє завдання
— Відкриваємо щоденники і записуємо домашнє завдання
С. 118, № 707,708.
4. Прощання