РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 5. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ

Про матеріал

вправляти учнів у знаходженні значень виразів, які включають ділення на 5; фор­мувати вміння розв'язувати складені задачі, які включають збільшення або змен­шення суми у декілька разів; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; вихо­вувати акуратність.

Перегляд файлу

Тема: РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 5. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ

Мета: вправляти учнів у знаходженні значень виразів, які включають ділення на 5; фор­мувати вміння розв'язувати складені задачі, які включають збільшення або змен­шення суми у декілька разів; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; вихо­вувати акуратність.

Обладнання:  презентація з завданнями,предметні  малюнки за змістом уроку(корова, коза), відеофізкультхвилинка , таблиця ділення на 5.

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку:

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

2.1. Перевірка домашнього завдання (с. 104,завдання682;683)
Завдання 682

— Скільки всього літрів молока в банці та бідоні? Завдання 683 

—- Прочитайте вирази і їх значення.

2.2. Усна лічба

1)   Гра «Мовчанка».

2) Гра «Чий ряд кращий?».

Учні першого ряду ставлять запитання учням другого ряду за таблицею ділення на 5.

Потім учні другого ряду готують приклади для учнів третього ряду.

На дошці учитель підраховує кількість правильних відповідей кожного ряду.

3) Робота за таблицею.

Число

12

18

28

27

Знайти

половину

третину

 чверть

третину

2.3.   Хвилинка каліграфії з логічним завданням

 Запишіть ділені з таблиці ділення на 5 у порядку спадання.

3. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

 Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення числа 5.

4. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
4.1.  Усне виконання завдання

Завдання 684.

Учні «ланцюжком» складають вирази і обчислюють їх значення.

4.2. Самостійне розв’язування прикладів.

Завдання 685


(25+20):5=9

20:5+1=5

(5+7):4=3

(9-5)·5=20

3·5+25=40

40:5+17=25


4.3.Робота над задачами

Завдання 686

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та план розв'язання задачі:

  1.              Скільки літрів молока надоїли від кози і вівці разом?
  2.              Скільки літрів молока надоїли від корови? Один учень біля дошки розв'язує і пояснює.

Після цього учні відповідають на запитання: «Скільки всього літрів молока надоїли?».

Завдання 687

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та само­стійно розв'язують.

Фізкультхвилинка

 

5. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

5.1. Усне виконання завдання. Завдання 688

  1.              Учні пригадують, як знайти ділене. По черзі пояснюють завдання.
  2.              Учні «ланцюжком» лічать четвірками до 40; п'ятірками до 50.

5.2. Розв'язування задач

1) На одній тарілці лежало 8 слив, а на іншій — у 2 рази більше. Скільки слив
лежало на двох тарілках?

  •            Чи можна відразу відповісти на питання задачі? Чому?
  •            Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?
  •            Що ми дізнаємося в другій дії? Як? Чому?
  •            Якою буде відповідь на питання задачі?
  •            Які інші питання можна поставити до Цієї задачі?

2) Батькові 36 років. Сип у 4 рази молодший за батька, а мати     на 25 років
старша за сина. Скільки років матері?

6.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

7.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

8. ОЦІНЮВАННЯ


 

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
20 квітня 2018
Переглядів
957
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку