Розв’язування вправ на всі дії із звичайними дробами

Про матеріал
Узагальнювати вміння виконувати вправи, що передбачають застосування правил додавання, віднімання, множення та ділення звичайних дробів, використання властивостей додавання та множення; розвивати позитивні риси особистості
Перегляд файлу

Урок математики у 6 класі

Тема. Розв’язування вправ на всі дії із звичайними дробами

Мета. Узагальнювати вміння виконувати вправи, що передбачають застосування правил додавання, віднімання, множення та ділення звичайних дробів, використання властивостей додавання та множення; розвивати позитивні риси особистості;

 

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

Людина подібна до дробу:

 у знаменнику – те, що вона про себе думає,

 в чисельнику – те, що про неї думають інші.

Чим більший знаменник, тим менший дріб.

Л.М. Толстой

План уроку.

  1.               Організаційна частина.
  2.               Перевірка домашнього завдання

Домашнє завдання - 1 бал.

  1.               Актуалізація опорних знань. Естафета.
  2.               Зупинка 1. Карусель зачарованих дробів.
  3.               Зупинка 2. Ігровий майданчик.
  4.               Зупинка 3. Палац звичайних дробів.
  5.               Зупинка 4. Площа сюрпризів.
  6.               Зупинка 5. Майдан цікавих задач.
  7.               Домашнє завдання.


І. Організаційний момент

 

Повідомлення теми, очікуваних результатів

Продовжуючи вивчати тему «Звичайні дроби», проведемо цей урок у формі подорожі. На нас чекають цікаві зупинки. Хочу зауважити, що в роботі нам допоможе вислів давньогрецького філософа і вченого Аристотеля «Розум полягає не лише в знаннях, але й у вмінні застосовувати ці знання». Вам надається можливість застосувати свої знання і вміння.

Ми здійснимо гру-подорож. Але перед тим, як подорожувати проведемо невеличку математичну естафету, і в той же час дамо відповіді на запитання:


ІІ. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань

 

Учні звіряють свої розв‘язки із записами  на дошці.

Як додати дроби з різними знаменниками ?

  •                  Що називають добутком двох звичайних дробів ?
  •                  Як помножити два мішаних числа ?
  •                  Як знайти дріб від числа ?
  •                  Як знайти відсотки від числа ?
  •                  Які числа називаються  взаємно оберненими ?
  •                  Як поділити звичайний дріб на звичайний дріб ?
  •                  Чи можна ділити на нуль ?
  •                  Як знайти число за значенням  його дробу ?
  •                  Як знайти число за його відсотками ?
  •                  Переведіть у десятковий дріб:   ; .
  •                  Які із записаних дробів можна перевести у скінченний дріб і чому?

;   ;   .

(Використовуються таблиці для усного рахунку)


 

Математична естафета.

Клас поділяється на три варіанти, і учні кожного варіанту розв’язують завдання зі своєї картки.

Виконання починає учень, який сидить за останньою партою. Він виконує першу дію на аркуші паперу і передає його тому, хто сидить попереду. Той виконує другу дію і передає аркуш наступному учню. І так до першої парти. Від правильності виконання дій залежить успіх учнів одного варіанту. Значення  виразу дорівнює 1.


 

Варіант 1

 

1)  = a

 

2)  

 

3)  b =

 

 

 

Варіант 2

 

1)  = a

 

2)  

 

3)  b =

 

 

 

Варіант 3

 

1)  = a

 

2)  

 

3)  b =



ІІІ. Закріплення і осмислення знань учнів.

 Зупинка 1. Карусель зачарованих дробів. Тренувальні вправи на множення і ділення дробів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зупинка 2. Ігровий майданчик.

 

  1.               Відшукати помилку, яку допустив «Магістр неуважних наук».

7- 2 = 5;

= 0,4;

6 = 2.

 

  1.               Розв’язати рівняння:

а)

б)

в) 

 

Зупинка 3. Комп’ютерна зала. Учні виконують тести на два варіанти.

Зупинка4. Площа сюрпризів. Вправа «Шифрувальщик»

Зупинка 5. Майдан цікавих задач.

Колективне розв’язування задачі:

 

Для подарунків я замовила цукерки.

З першим вантажем надійшла 1/5 всієї маси  цукерок, з другим – 3/8 маси.

І сьогодні надійшло ще 340 кг.

Скільки цукерок  я замовила ?  

Розв’язування:
1) (ч.) – надійшло з першим і другим вантажем

 

2) (ч.) – надійшло сьогодні

 

3) 340 (кг) – замовлено цукерок

Відповідь: замовлено 800 кілограм цукерок.

Підсумок уроку. Я бажаю всім вам, щоб чисельник у вашому житті завжди був більшим від знаменника.

 

Прізвище, ім’я _______________________________

 

 

Перевірка домашнього завдання

(2 бали)

Рівняння

(1-3 бали)

Естафета

(0,5-2 бали)

Тести

(0-5 балів)

Власна

оцінка

 

 

 

 

Оцінка вчителя

 

 

 

 

 

docx
Додано
26 грудня 2021
Переглядів
778
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку