Конспект Уроку з математики для 6 класу + Презентація "Розв'язування рівнянь на основну властивість пропорорції

Про матеріал
Конспект уроку містить інтерактивні методи навчання, зв'язок з іншими предметами та повсякденним життям
Перегляд файлу

Тема: Розв’язування рівнянь на основну властивость Пропорції

Мета: сформувати вміння і навички використання основної властивості пропорції для знаходження невідомого члена пропорції та розв’язування рівнянь;  закріпити знання набуті на попередньому уроці; сприяти розвитку уваги, кмітливості, логічного мислення, виховувати почуття доброти, бажання прийти на допомогу тим, хто її потребує.

Тип уроку: формування вмінь і навичок.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

Учитель: «Добрий день! Діти, намалюємо руками своє серце, на повнимо легені киснем, щоб добре працював наш мозок та подаруємо  доброзичливу посмішку один одному. Сідайте.  Я хочу повторити і закріпити знання з теми «Відношення і пропорція. Основна властивість пропорції», набуті на попередніх уроках. А також хочу навчити Вас, користуючись основною властивістю пропорції, розв’язувати рівняння. Ці знання будуть Вам потрібні не тільки на уроках математики, а і на уроках хімії, фізики, астрономії, економіки, географії. А ще - в житті, коли ви станете музикантами, архітекторами, художниками, кухарями, економістами, фармацевтами, агрономами  і ще можна перераховувати безліч різних професій.

Тема сьогоднішнього уроку «Розвязування рівнянь на основну властивість пропорції» (слайд 1)

Епіграфом сьогоднішнього уроку будуть слова Галілео Галілея: «Математика безмежно різноманітна і міститься в усьому» (слайд 2)

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Знайди помилку (слайд 3)

ІІ. Актуалізація понять

Записані слова: Дріб, рівність, відсоток, частка чисел, спільний знаменник, ділення, скорочення, відношення, крайні члени, властивість, пряма, рівняння, Георг Лейбніц, пропорція, кут.  (Слайд4)

Я пропоную викреслити зайві слова, які безпосередньо не стосуються нашої теми.

Отже, з цими поняттями ви вже знайомі.

Пропоную вам  наступне завдання «Зберіть правило» 

( робота у парах).

 Ви повинні  знайти пару до кожного правила.

  1. Рівність двох відношень називається … (пропорцією).
  2. Частка  двох чисел називається …( відношенням)

3. У пропорції добуток середніх членів дорівнює … (добутку крайніх членів).

4. Поміняйте місцями крайні члени        ().

5. Щоб знайти невідомий множник треба … (добуток поділити на відомий множник).

6. Рівність, яка містить невідоме …( рівняння)

Діти, використовуючи ці поняття, ви вже вмієте дуже багато. Наприклад:

  1. Читати пропорції (на дошці)

5: 2 = 10: 4,

 ,

 

2. Назвати крайні та середні члени пропорції

1: 2 = 5: 10,

 21: 3 = 14: 2,

,

 

3. Перевірити двома способами чи істинна пропорція 6: 4 = 15: 10

4. Робота в групах . 1)Скласти якомога більше пропорцій з даних чисел: 4,8,10, 20 ( 8:4=20:10; 4:8=10:20;

8:20=4:10; 4:10=8:20; 10:4=20:8; 20:8=10:4; 10:20=4:8; 20:10=8:4)

2)Назвати крайні та середні члени пропорції.

3)Знайти добуток крайніх та середніх членів пропорції.

Молодці! Ті, хто допомагали нам згадати, те що ми вже вміємо робити.

ІІІ. Мотивація теми

Ви мене запитаєте: « Де зустрічаються пропорції в нашому житті? І для чого їх вивчати?»

   «Медицина»

В медичній практиці лікарі стежать за тим, скільки і коли потрібно давати ліків хворому. При виготовленні ліків також дотримуються пропорції.

Задача . Із 264г листя сухої кропиви можна виготовити 8 порцій ліків для зупинки кровотечі. Скільком хворим може допомогти хлопчик, що заготовив 1485г листя? (Слайд 5)

«Кулінарія»

 Для приготування страв потрібно робити розрахунки. Наприклад, без обчислень не обійтись під час консервування плодів, приготування смачного варення, випіканні тортів, тістечок, складання меню для поживного харчування з наявних продуктів. Іноді в процесі готування деяких страв дозволяється один продукт заміняти іншим. Але одразу постає питання: яку ж кількість нового продукту треба взяти? Дати відповідь допомагають пропорції.

Задача . Для випічки 4 порцій торту «Медовик» потрібно 80 г меду. Скільки меду потрібно, щоб приготувати 11 порцій торту? ( слайд 6)

«Сільське господарство (агрономія)»

 При посівах полів. Потрібно знати і вміти як визначити кількість насіння, міндобрив, пального, щоб засіяти певну кількість гектарів поля.

 Задача . Площа поля дорівнює 340 га. Пшеницею засіяли 18 % площі поля. Скільки гектарів землі засіяли пшеницею? (слайд 7)

Щоб розв’язувати такі завдачі потрібно навчитися розв’язувати рівняння на основну властивість пропорції

IV. Сприйняття нового матеріалу.

Робота з підручником. С. 88

Учитель: «Прочитайте правила з підручника  та запишіть у зошит  наступне

                 ( Слайд 8)

Для істинної пропорції з рівності ab = cd можна знайти невідомий будь – який член пропорції за правилом знаходження невідомого множника

V. Закріплення (застосування) знань.

Робота із підручником

№ 572 (1). Учитель показує на дошці, звертає увагу, що зліва краще писати добуток із змінною і не завжди треба перемножати члени пропорції, так як може бути скорочення.

  1. 12:х=4:5

4х=12·5

Х=12·5̸ 4

Х=15

Відповідь 15

7)
 

Х=

Х=11

Відповідь: 11

Робота в групах.  Вправа  «Рукавичка». (на дошці висять три різнокольорові рукавички). На кожні написане рівняння. 

 Зараз  останні дні осені, тому нам без рукавичок ніяк не обійтися.

  1. 6: 5 = х: 75
  2. C:\Users\user\Desktop\Картинки Пропорция\hello_html_4be7d0f7.gif
  3. C:\Users\user\Desktop\Картинки Пропорция\images (4).png

Фізкульт хвилинка (вмикається музика).

Гімнастика для очей. Не піднімаючи голови погляньте вгору, вниз, вправо , вліво. ( 3 рази). Закрийте очі , відкрийте очі( 3 рази). Закрийте свої оченята та подумайте про щось хороше. (1хв.)

Продовжуємо працювати

Завдання. Встановість послідовність розв’язання рівняння

(  На дошці у хаотичному порядку записане розв’язане рівняння)

 

VІ. Підсумок уроку.

 Наш урок проходить    в  останні дні    красивої і неповторної пори року - осені. Спочатку осінь рахувала листя на деревах, відривала їх по одному. Потім вітер війнув дужче і дерева скинули із себе останнє вбрання. Давайте прикрасимо наше чудове дерево плодами, листочками.

Прикріпіть на дерево знань:

  • Плоди – урок пройшов, корисно, плідно, пригодиться вжитті
  • Зелені листочки – урок був вдалим, мені все зрозуміло
  • Жовті листочки – не весь матеріал був зрозумілий

VІІ. Домашнє завдання

Розв’язати № 573(1,3, 4),581(2) , 588. Опрацювати ст. 96 вашого підручника.

 

doc
Додано
28 грудня 2021
Переглядів
426
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку