Клас: 6
Тема уроку:Розв'язування задач на рух
Тип уроку:урок повторення, узагальнення та систематизації знань.
Мета уроку:закріпити знання учнів з теми та вміння розв'язувати задачіна рух, формувати вміння розв'язувати обернені задачі, використовуючи зв'язок між величинами: швидкістю, часом, відстанню.Коригувати знання, вміння, навички учнів, математичнемовлення, психічні процеси. Розвивати мислення, уяву, вміння аналізувати, спів ставляти,робитивисновки. Виховувати позитивне ставлення до вивчення предмету,наполегливість, самостійність.
Обладнання та матеріали: схеми до задач на рух, дидактичний та роздатковий матеріал,зразки оформлення задач.
Словникова робота: записати на дошці математичні терміни: відстань, шлях, час.
Хід уроку
І. Психолого-педагогічна та організаційна підготовка класу
1. Вправа: «Подаруй посмішку»
Учні дарують одне одному посмішку з побажаннями досягти гарних успіхів на уроці.
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІІІ. Повторення матеріалу
1. Фронтальне опитування учнів.
- Назвіть одиниці вимірювання часу, швидкості.
- Як знайти швидкість, коли відомі відстань і час? ( Щоб знайти швидкість, треба відстань поділити на час).
- Як знайти відстань, коли відомі швидкість і час? ( Щоб знайти відстань, треба швидкість помножити на час).
- Як знайти час, коли відомі відстань і швидкість? ( Щоб знайти час, треба відстань поділити на швидкість).
ІV. Усний рахунок
Рухомий об'єкт | Швидкість | Час | Відстань |
Велосипедист Таксі Хлопчик | ? 70 км/г од 5 км/г од | 2 год. ? 3 год. | 28 км 140 км ? |
V. Актуалізація знань, вмінь, навичок учнів
1. Робота біля дошки (використання дидактичного матеріалу):
а). Задача 1.Потяг був у дорозі 4 години і пройшов 240 км. Щогодини він проходив однакову відстань. Скільки кілометрів проходивпотяг щогодини?
б). Задача 2.Розв'язування задачі за схемою (на дошці).
Швидкість -90 км/год
→ автомобільЧас - ?
360 км |
в) Задача 3.Розв'язати взаємно обернені задачі (заповнити таблицю).
Рухомий об'єкт | Швидкість | Час | Відстань |
Лижник Лижник Лижник | ? 13 км/г од 13 км/г од | 2 год. ? 2 год. | 26 км 26 км ? |
VІ. Фізпауза (забезпечення психологічного розвантаження учнів)
Вправа «Австралійський дощ»
Вчитель. Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ?
Ні? Тоді слідкуйте уважно за моїми рухами і повторюйте їх.
☻ В Австралії піднявся вітер (вчитель тре долоні)
☻ Починає накрапати дощ (клацання пальцями по столі)
☻ Дощ посилюється ( почергове плескання долонями грудей)
☻ Починається справжня злива (плескання по ногах)
☻ А ось град, справжня буря (тупіт ногами)
☻ Але що це? Буря стихає (плескання по ногах)
☻ Дощ стихає (плескання долонями по грудях)
☻ Рідкі каплі падають на землю ( клацання пальцями по столі)
☻ Тихий шелест вітру ( потирання долонями)
☻ Сонце! (руки догори).
VІІ. Узагальнення і систематизація знань
Самостійна робота на два варіанти.
Варіант І
1. Заповніть таблицю, розв'язавши взаємно обернені задачі
Рухомий об'єкт | Швидкість | Час | Відстань |
Заєць Заєць Заєць | 60 км/год. 60 км/год. ? | 4 год. ? 4 год. | ? 240 км 240 км |
2. Розв'язати задачу.
Відстань між двома селищами 180 км. За скільки годин подолає її
вантажний автомобіль, якщо його швидкість 60 км за годину?
Варіант ІІ
1.Заповніть таблицю, розв'язавши взаємно обернені задачі.
Рухомий об'єкт | Швидкість | Час | Відстань |
Лисиця Лисиця Лисиця | 50 км/год. 50 км/год. ? | 2 год. ? 2 год. | ? 100 км 100 км |
2. Катер подолав відстань 120 км, рухаючись зі швидкістю 30 км за годину. Скільки часу катер був у дорозі?
Для учнів з меншими пізнавальними можливостями запропоновано зразок розв'язування задачі та опорні картки.
VІІІ. Домашнє завдання
1.Повторити правила на знаходження залежності між величинами: швидкістю, часом, відстанню.
2. Розв'язати задачу за схемою:
Трактор
Час -4 год;
Швидкість -30 км/год.
→
? |
ІХ.Підсумок уроку
1. Підведення підсумків роботи учнів на уроці.
2. Виставлення та обґрунтування оцінок.
Творча група «Пошук».
Мета створення групи: спрямування методичної роботи на розвиток творчого потенціалу педагогів, пошук ефективних шляхів та технологій роботи , застосування результатів наукових досліджень, об’єднання креативних педагогів – однодумців.
Паспорт творчої групи
Назва організації, на базі якої створено творчу групу |
Комунальний заклад освіти Жовтоводська спеціальна загальноосвітня школа |
З якого часу працює творча група |
З 2001 року |
Керівник творчої групи |
Лісна Людмила Михайлівна, вчитель математики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, «старший учитель». |
Якісний склад творчої групи |
Бабіч Галина Петрівна, вчитель початкових класів, спеціаліст І кваліфікаційної категорії. Олійник Наталя Іванівна, вчитель-дефектолог вищої кваліфікаційної категорії. Даценко Юрій Володимирович, вчитель трудового навчання,спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, «старший учитель».
|
Проблема, над якою працює творча група |
Розвиток креативного мислення педагогів. |
План роботи творчої групи.
№з/п |
Термін |
Тематика засідань |
Форма проведення |
Відповідальні |
1. |
Серпень-вересень |
1.Презентація проекту плану роботи ТГ. 2.Розподіл обов’язків між членами групи. 3.Ознайомлення з нормативно-розпорядчими документами. |
Круглий стіл |
Керівник ТГ, члени ТГ |
2. |
Листопад |
1.Напрацювання методичних рекомендацій щодо ефективного використання інформаційно-телекомунікаційних технологій на уроках. 2.Звіт про проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних кадрів членами ТГ. 3.Огляд фахових газет та журналів з визначеної теми. |
Методичний діалог |
Керівник ТГ, Члени ТГ |
3. |
Лютий |
1.Метод проектів як засіб формування навичок самостійного навчання учнів з особливими потребами. 2.Відвідування і обговорення уроків з метою спостереження за технологією використання вчителями навчального проекту. 3.Розробка діагностичного інструментарію з метою вивчення креативності вчителя. |
Коло ідей
Обмін думками
Практична робота |
Керівник ТГ
Члени ТГ
Керівник ТГ, члени ТГ |
4. |
Травень |
1.Підсумки ІІІ етапу роботи над проблемою. 2.Презентація інформаційно-методичного кейсу: «Розвиток пізнавальних інтересів розумово відсталих учнів засобами впровадження інтерактивних навчальних технологій».
|
Презентація |
Керівник ТГ, члени ТГ. |
Пріоритетні напрямки роботи творчої групи.
Залучення до роботи творчої групи
педагогів – практиків, які впроваджують впроваджують в навчально – виховний п процес нові технології навчання.
Оцінка рівня готовності вчителів школи школи до креативної діяльності та до вик виконання завдань науково – методичної методичної проблеми.
Підбір та висвітлення інформації щодо
науково – методичної проблеми.
Сприяння самореалізації педагогів у різних видах різних видах діяльності.