Урок математики 6 клас
Тема: Розв’язування задач на відсоткові
розрахунки
Мета:
Тип уроку: застосування набутих знань і вмінь при розв’язуванні приладних задач
Обладнання. Презентація Power Point
Хід уроку
І. Організаційний момент
Клас заздалегідь розподіляється на дві групи. Обидві групи будуть розв’язувати одні задачі. Але давати відповіді на різні питання
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Математичний диктант
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ми кожного дня розв’язуємо задачі на відсотки. При перерахунку цін, зважаючи на акції, перерахунку пенсій і зарплат, при аналізі статистичних даних.
Сьогодні на уроці ми з вами будемо розв’язувати таі задачі. Задачі на знаходження відсотка від числа, числа за його відсотком, відсоткового відношення двох чисел.
Оголошення теми і мети уроку
1V. Застосування знань і вмінь
Всі задачі мають прикладний напрямок. Тому відповідні числа в деяких місцях відсутні. В цьому випадку потрібно вставляти числа, що відповідають реальним в магазинах, банках і т.д.
Перші три задачі для обох груп.
100%-І%=х% - стала ціна
Р:100·х=Р1 (грн) – стала ціна
Завдання. Вирахувати кінцеву ціну сукні
Розв’язання:
100%-І %=х% - стал ціна після першої знижки
Р:100·х=Р1 (грн) – ціна після першого зниження
100%-ІІ%=у% - ціна після другого зниження
Р1:100·у=Р2 (грн) – ціна після двох знижень
Завдання. Якою стала ціна на костюм, якщо початкова ціна становила ….(Р)грн…
Розв’язання:
100%+І%=х% - ціна після першої зміни
Р:100·х=Р1 (грн) – ціна після першої зміни
100%-ІІ%=у% - ціна після другої зміни
Р1:100·у=Р2 (грн) кінцева ціна
Але Сергій на це не погоджується. Він хоче телефон зараз. Батькам пропонують взяти споживчий кредит на рік під …(І)% річних. Батьки пропонують у відповідь купити зараз телефон за ціну, яка дорівнює Р-І%.
Завдання
І група. Знайти суму грошей, яку повинен збирати Сергій протягом року, щоб купити телефон своєї мрії
ІІ група. Знайти суму, яку батьки змушені будуть переплатити, якщо візьмуть споживчий кредит. Вирахувати ціну телефону Р-І%
Що ви порадите Сергію?
Розв’язання.
І група. Р-Р1=у (грн) різниця між ціною телефона і наявними грошима
у:12=у1 (грн) – сума грошей, яку потрібно збирати Сергію протягом року
ІІ група.
Р:100·І%=к (грн) – переплата за кредит
Р+к=м (грн) – сума, яку буде сплачено за телефон з укладанням кредиту.
Р-м=ц (грн) – ціна телефона, яку батьки згодні заплатити з урахуванням кредиту
Завдання. Обчислити суму на електроенергію за рік і за 3 роки. Якщо всі лампочки будуть використовуватися. (кількість кВт за місяць від цього не залежить).
І група. Звичайні лампочки
ІІ група. Енергозберігаючі лампочки
Зробити висновки
V. Підсумок уроку
1. Один учень стрибнув у довжину на 2,4м, а стрибок другого був на 15% довший. Яка довжина стрибка другого учня?
2. коли з цистерни відлили 4,5т бензину, в ній залишилось 85% початкової маси бензину. Скільки тон бензину було в цистерні спочатку?
3. Кількість книг у бібліотеці збільшилась від 9000 до 12 600 екземплярів. На скільки відсотків збільшилась кількість книг у бібліотеці?
4. Довжина маршруту автобуса становила 22км. Через деякий час вона зменшилась на 20%. Знайдіть нову довжину маршруту
VІ. Домашнє завдання