Математика. 1 клас
Тема. Розв’язування задач. Складені задачі: задачі із зайвими числовими даними або з недостачею даних.
Мета: удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження суми та збільшення на кілька одиниць; розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять, математичне мовлення, комунікативні навички, формувати пізнавальні інтереси; виховувати любов до рідного краю, бажання вчитися і дізнаватися щось нове.
Обладнання: зошит №2 -2019р О.Корчевська, М.Козак, підручник Математика О.Корчевська, М.Козак 2019р) , сигнальні картки із смайликами
Тип уроку: уявна подорож, засвоєння умінь та навичок
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Продзвенів уже дзвінок
Починається урок.
Він зимовий і цікавий,
Тож гостей зібрав чимало.
Повернемось до гостей
І привітаємось: «Добрий день!»
ІІ. Очікування. Повідомлення теми і мети уроку
1.На дошці запис: « Думай, пробуй, твори!»
- До кого це звернення? Що ці слова вам пояснюють?
- Діти, сьогодні ми з вами уявно вирушимо у подорож вулицями математичного міста. Узагальнимо прийоми письмового додавання і віднімання числа3; удосконалимо вміння розв’язувати задачі на збільшення або зменшення на кілька одиниць, дізнаємось про нові незвичні задачі, а головне – вчитися логічно мислити
і правильно виконувати записи в зошиті.
2.Саморефлексія
- Чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? Чого хочете навчитися, що дізнатися, що найбільше цікавить? (Хочу навчитися.. Я дізнатися..)
- В кінці уроку ми повинні досягти УСПІХУ!
- То ж рушаймо !
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Зошити свої ми відкриваємо
І під нахилом тримаємо.
Сидимо рівненько, не нахиляємося,
Я впевнена: ви всі стараєтесь!.
Перший вираз учні виконують колективно. Другий і третій вираз в групах по одному в кожному. Перевіряємо читаючи записані вирази.
2.Усні обчислення
- Наступна вулиця Країни Математики вимагає навиків усного обчислення. Потрібно обчислити ланцюжки прикладів. Усно знайшовши відповідь, його записати. А відповідь попереднього прикладу буде першим числом наступного прикладу. Завдання №2 ст.8 зошита.
Останнє число кожного ланцюжка перевіряємо разом.(відповідь повинна співпасти)
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
- Давайте виконаємо таку задачу в зошиті на с.8 №3
- Прочитайте задачу. Розгляньте короткий запис задачі та її схему.
- Що означає число 4 в задачі? Число 2?
- Прочитайте ще раз запитання задачі.
- Яку дію потрібно вибрати? Обґрунтуйте вибір дії.
Запишіть розв’язання і відповідь задачі. (4+2=6 (л))
V. Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки в боки,
І зробіть чотири кроки.
Плесніть, діти, у долоні –
Спритні в мам синки та доні.
Раз, два, три, чотири, п’ять!
Час прийшов нам спочивать!
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі!
А тепер всі руки в боки,
Як зайчата – скоки-скоки!
Десять, дев’ять, вісім, сім –
До роботи час усім.
VІ. Вивчення нового матеріалу
Діти знайомляться із змістом задачі та обговорюючи дають відповідь на запитання завдання.
Діти читають задачу, аналізують по запитаннях, приходять до висновку, що це задача з недостатніми даними.
Складають правильну умову задачі і усно її розв’язують.
Фізхвилинка
VІ. Закріплення нового матеріалу
Діти читають умову завдання, Аналізують запитання до задачі та приходять до висновку «Це задача з недостатніми даними»
VІ. Підсумок уроку
Технологія «Мікрофон»
- Вам сподобався урок?
- Що було цікавим?
- Чи здійснились ваші сподівання?
Самооцінка.
-Проаналізуйте свій внесок в урок (як ти працював) , покажіть сигнальну картку із зображенями смайлика
МОЛОДЦІ!