Урок "Попереднє і наступне число. Порівняння предметів"

Про матеріал
Урок з математики для 1 класу на тему "Попереднє і наступне число. Порівняння предметів". В розробці різноманітні завдання, які допомагають дітям навчитися порівнювати числа
Перегляд файлу

 

Тема. Попереднє і наступне число. Порівняння предметів

Мета: закріпити вміння учнів складати і розв’язувати приклади на основі предметних малюнків чи навколишніх предметів, розширити поняття «попереднє, наступне число», формувати спостережливість, уважність, самостійність.

Обладнання: приклади для порівняння, Дюймовочка, картки із знаками      арифметичних дій, розмальовки - нагороди.

Тип уроку: комбінований урок

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

1. Привітання

- Продзвенів уже дзвінок

  Починається урок!

  Тож і ми часу не гаймо,

  Працювати починаймо!

2. Перевірка готовності до уроку

- Всі готові до уроку? Чи лежать у вас на партах підручник, зошит, лінійка, олівець, ручка, кольорові олівці?

3.Представлення
— Мене звати Вікторія Вікторівна і сьогодні урок математики у вас проведу я.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1.Усний рахунок

 

 

Три веселі киці

Грались на травиці.

Песик теж до них прибіг.

Скільки котиків усіх?(3)

 

По доріжці у садочку
Равлики гуляли,
У маленькому візочку
Равленят гойдали.

Кожен равлик має ріжки –  
Парочку на брата.
Скільки разом мають ріжок
Двоє равленяток? (4)

 

 

2.Вправа «Порівняй».

- Діти, погляньте на дошку. Ви бачите різні числа та приклади. Вашим завданням буде порівняти дані числа та поставити знак «>», «<», або «=». Тому давайте з вами разом  порівняємо їх.

а) 3 > 2 1 < 3 3 = 3

- Яке число більше 3 чи 2? То який знак нам потрібно поставити?

- А яке число менше 1 чи 3? Який нам знак потрібно поставити?

 

- А який знак ми поставимо між трійками?

б) 2 + 1 = 3 1 + 1 = 2

3 — 2 = 1 3 — 1 = 2

- Погляньте на перший приклад. Скільки буде 2+1? Тож який ми знак поставимо?

- Тепер давайте порівняємо наступний приклад.

- Тепер нам потрібно розв’язати приклад з відніманням. Скільки буде 3-2? Який ми знак поставимо?

- І останній приклад. Скільки буде 3-1? Який знак ми поставимо?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми і мети

  • Діти,йдучи до школи, я зустріла Дюймовочку. Ви знаєте хто це? Дюймовочка — маленька, але хоробра дівчинка, що не боїться випробувань і небезпечних пригод, що можуть трапитися з нею у великому світі. Вона мені сказала, що розшукує розумних і талановитих діток. Дали мені завдання аби я знайшла у школі №9 найрозумніших дітей, а ще передала дівчинка мені маленькі презенти для слухняних і розумних хлопчиків та дівчаток. Той хто буде гарно працювати і чемно себе вести, отримає маленьку нагороду за свої старання.

ІV.Ознайомлення з новим матеріалом

1.Робота за підручником (с. 23).

Вправа 1

  • Діти, відкрийте підручники на сторінці 2, 3
  • Погляньте на першу вправу.
  • Давайте з вами порівняємо предмети. Яке дерево менше, а яке більше? Яка стрічка тонша, а яка ширша? Яке відро найменше, яке трішки більше, а яке найбільше? Яка морквинка менша, та що знизу, чи та що зверху? Яка більша морквинка?  Що тонше альбом, чи підручник? А що товстіше?

Вправа 2

- Чи знаєте ви, хто такі сусіди? (Відповіді учнів).

 - Числа також мають сусідів. Як ви думаєте, які числа будуть сусідами числа 2? (Відповіді учнів).

Число 1 — попереднє число до числа 2, тому що воно передує числу 1, тобто при лічбі воно йде першим, а число 3 наступає після числа 2, бо утворилося тоді, коли ми до числа 2 додали число 1, воно є наступним до числа 2.

2. Фізкультхвилинка.

- Діти, встали. Ви мабуть вже втомилися, тож давайте відпочинемо.

Виростем великими (діти стають на пальці ніг, руки вгору).

Яблук нарвемо ( імітують зривання яблук обома руками).

В кошики великі (розводять руки в сторони).

Ми їх складемо ( присідають, імітуючи складання яблук).

 

 

3. Робота в  друкованих зошитах.

Відкрийте зошити на сторінці 1і 6.

Вправа 1

- Погляньте на перше завдання. Погляньте на малюнок

 

Вправа 2

  • Діти, погляньте на друге завдання. Погляньте на числа. Вашим завданням буде вписати пропущені числа.

                                 1 _ 3        _ 2 3        1 2 _

Вправа 3

  • У наступному завданні вам потрібно поставити знак «+», або «-». Давайте з'ясуємо, які знаки нам потрібно вставити.

                              3 _ 1 = 2     3 _ 2 = 1     1 _ 2 = 3

4. Пальчикова гімнастика

- "Півник"
Півник наш раптом прокинувся,
- Долоня вгору, вказівний палець спирається на великий, інші розставлені вгору.
Прямо до сонця повернувся.
- Повертати кистю руки в різні боки.
Кукурікнув раз, два, три!
- Розводити і зводити вказівний і великий палець.
Ти сьогодні не проспи. 

5. Продовження роботи в друкованих зошитах

Вправа 4

  • Погляньте на малюнок в 4 вправі. Кого ви бачите?
  • Давайте порахуємо, скільки ж цяточок на крильцях в одного сонечка і в другого?

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Гра «Навпаки» (підручник, с. 23, впр. 3).

- Якщо стіл вищий, ніж стілець, то стілець ...

- Якщо струмок вужчий, ніж ріка, то ріка...

- Якщо зошит тонший, ніж книжка, то книжка...

-  Якщо змія довша від черв’яка, то черв’як...

- Якщо Земля більша від Місяця, то Місяць...

2. Робота в зошиті з друкованою основою (ст. 16)

Вправа 5

- Діти, давайте зараз з вами напишемо числа, які ви вже раніше вивчали.

 

 

 

V. Підсумок уроку.

1. Підсумкова бесіда

- Що нового дізналися на уроці?

- Як ви розумієте вислів «попереднє», «наступне» число?

- Подумайте і скажіть, які сусіди у числа 1?

2. Нагородження

- Ви сьогодні дуже гарно попрацювали, тому я хочу вам подарувати ось такі розмальовки.

3. Прощання

- Встали, підрівнялися.

- До побачення!

docx
Додано
23 січня 2019
Переглядів
8730
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку