Розвиток фізичних якостей засобами рухливих ігор та естафет
Урок фізичної культури у 6 класі
Мета: розвивати основні фізичні якості та координаційні здібності засобами фізичних вправ, ігор та естафет; прищеплювати стійкий інтерес до виконання фізичних вправ; мотивувати учнів на здоровий спосіб життя; сприяти зміцненню здоров’я; виховувати почуття взаємодопомоги та вміння долати труднощі.
Завдання :
Інвентар та обладнання: набивні м’ячі, гімнастичні лави, кубики, фішки.
Місце проведення : спортивний зал
Хід уроку
№ з/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
І. Підготовча частина (12 хв) |
|||
1 |
Шикування в шеренгу, рапорт, оголошення завдання |
30 с |
Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів |
2 |
Правила поведінки і техніки безпеки на уроках фізичної культури |
|
Створити психологічну установку на можливий успіх |
3 |
Підрахунок ЧСС за 10 с |
15 с |
Початковий пульс |
4 |
Стройові вправи:
|
30 с |
Під час виконання вправ тулуб тримати рівно, підборіддя підняти |
5 |
Різновиди ходьби:
|
1 хв |
Формування постави, запобігання плоскостопості |
6 |
Різновиди бігу:
|
2 хв |
Темп повільний, дистанція — два кроки. Бігти в колоні по одному. Завершити біг вправами на відновлення дихання |
7 |
Загальнорозвивальні вправи зі скакалкою:
|
7,5 хв
3 вправи
30 с |
Перешикуватися в колону по чотири. Стежити за чіткістю виконання вправ, коригувати виконання. Скакалку тримати в обох руках. Кожен учень рахує кількість своїх стрибків |
8 |
Підрахунок ЧСС за 10 с |
15 с |
Контроль за навантаженням |
II. Основна частина (28 хв)
|
|||
1 |
Перешикування в шеренгу по два |
30 с |
Учні розташовую-ться один навпроти одного на відстані 6 м |
2 |
Вправи з набивними м’ячами:
кидки м’яча двома руками із-за голови; |
10 хв 10 разів 10 разів 10 разів |
М’яч спрямовувати партнерові на груди. Завдання-змагання: виграє пара, яка найменше разів загубить м’яч |
|
|
10 разів 10 разів |
|
3 |
Вдосконалення техніки човникового бігу
|
2 хв
|
Перешикувати клас у колону по два. Кубики дозволяється переносити в різній послідовності |
4 |
Вдосконалення змісту та послідовності раніше вивчених естафет з елементами метання та передачі м’яча:
|
5 хв
|
Направляючі розташовуються напроти своїх команд на відстані 4 м. М’яч передавати однією рукою згори з-за голови |
5 |
Вправи на гімнастичних лавах (розвиток сили)
|
6 хв 3 рази по 20 с
3 підходи по 15 разів 3 підходи по 12 разів |
Ноги в колінних суглобах не згинати. Між підходами відпочинок від 30 до 40с |
6 |
Вдосконалення змісту та послідовності раніше вивчених рухливих ігор:
|
5 хв |
Уміти самостійно провести гру |
7 |
Підрахунок ЧСС за 10 с |
15 с |
Контроль за навантаженням |
ІІІ. Заключна частина (5 хв) |
|||
1 |
Біг звичайний |
30 с |
Темп повільний виконувати по колу, дистанція — два кроки |
2 |
Вправи на відновлення дихання |
1,5 хв |
Виконувати і в русі, і на місці |
3 |
Підрахунок ЧСС за 10 с |
15с |
Контроль за відновленням |
4 |
Шикування у шеренгу по одному |
15с |
|
5 |
Підсумки уроку. Учитель. Вважаю, всі учні впоралися зі своїм завданням. Загалом урок пройшов на належному рівні. У деяких вправах було допущено незначні помилки, але ми їх швидко виправимо |
1,5 хв |
Звернути увагу на досягнення учнів, а також на допущені помилки. Виставити оцінки |
6 |
Домашнє завдання |
30 с |
Щодня протягом тижня виконувати комплекс ранкової гімнастики № 3 (12 вправ):
|
7 |
Організований вихід зі спортивного залу |
30 с |
|