Розвиток мовлення . ТВІР-РОЗПОВІДЬ НА ОСНОВІ ВЛАСНОГО ДОСВІДУ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ (за планом)

Про матеріал
КОНСПЕКТ УРОКУ. 5 КЛАС НУШ (Підручник. Олександр Авраменко) Мета: □ навчальна: навчити відтворювати зміст прослуханого тексту художнього стилю з елементами роздуму; збагачувати словниковий запас; □ розвивальна: розвивати зв'язне мовлення, аналітико-синтетичні мисленнєві навички, асоціативну уяву; □ виховна: виховувати культуру людських стосунків. КОМПЕТЕНТНОСТІ: СПІЛКУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ, НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ, ІНФОРМАЦІЙНО-ЦИФРОВА
Перегляд файлу

Урок розвитку комунікативних умінь

 ТВІР-РОЗПОВІДЬ НА ОСНОВІ ВЛАСНОГО ДОСВІДУ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ

(за планом)

Мета:

□ навчальна: навчити відтворювати зміст прослуханого тексту художнього стилю з елементами роздуму; збагачувати словниковий запас;

□ розвивальна: розвивати зв'язне мовлення, аналітико-синтетичні мисленнєві навички, асоціативну уяву;

□ виховна: виховувати культуру людських стосунків.

Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь і навичок.

Тип уроку: урок розвитку зв'язного мовлення

КОМПЕТЕНТНОСТІ: СПІЛКУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ, НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ, ІНФОРМАЦІЙНО-ЦИФРОВА

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Створення емоційного настрою.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

«Дешифрувальник»IMG_257

► Переставте букви і складіть у слова та прочитайте тему уроку, ртіваннов. іоссновлаго свідому в доху мужньо лісти

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ

Робота з підручником

Вправа 1(с. 92)

Лінгвістичний діалог

Пригадайте, що таке текст-розповідь?

Які ви знаєте типи і стилі мовлення?

З яких частин складається розповідь?

Як ви розумієте значення слова досвід?

Словникова робота

Твір-розповідь – це звязний текст, усний чи письмовий, у якому послідовно повідомляється про якісь події, яку передають прислівниками та дієсловами: жив собі, якось уранці, потім, минули роки та ін.   Зміст розповіді складається з трьох частин: початок дії – розвиток дії – закінчення.

Досвід – сукупність знань, навичок, здобутих у житті і засвоєних або випробуваних на практиці.

Художній стиль - це стиль художньої літератури, який використовується в художній творчості. Провідним завданням художнього стилю є вплив на людську психіку, почуття, думки через зміст і форму створених авторами поетичних, прозових текстів.

Робота з підручником

Вправа 2(с. 92)

Поміркуйте, що і в якій послідовності ви могли б розповісти про вечір у своїй родині. Складіть план розповіді. Розповідаючи за планом, використовуйте слова спочатку, потім, тоді, пізніше та ін.IMG_260

IІІ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ ТВОРУ

Зразок. Вечір моєї родини

План

1. Хто першим повертається з роботи (навчання). У якій послідовності сходяться додому всі інші?

 2. Хто готує вечерю? Хто допомагає?

 3. Де збирається родина після вечері?

 4. Як минає вечір у родинному колі?

 5. Як закінчується день у вашій сім`ї ?

ІV. САМОСТІЙНЕ СКЛАДАННЯ ОПОВІДАНЬ

Робота з пам'яткою щодо складання твору

Прислухайтеся до порад!

1. Придумайте назву вашої розповіді.

2. Чітко визначте тему й основну думку висловлювання.

3. Назвіть місце й час події, про яку розповідаєте.

4. Не забувайте, що розповідь повинна мати вступ, основну частину і закінчення.IMG_256

5. Зверніть увагу на дієслова, бо саме навколо дії розгортається зміст розповіді.

6. На які думки вас наштовхнула подія?

 

V. НАПИСАННЯ РОБОТИ В ЧОРНОВОМУ ВАРІАНТІ

Орієнтовний обсяг твору — 0,5-1,0 сторінки.

Довідка (за необхідності): В оповіданні використати слова і словосполучення давно, недавно, незабаром, пухнастий, вирішити, лагідні оченята, кумедна хода, бешкетник.

 

VI. РЕДАГУВАННЯ РОБОТИ ЗА ПАМ'ЯТКОЮ Й ПЕРЕПИСУВАННЯ

Пам'ятка

1. Зміст твору повинен відповідати темі (про що пишете) та основній думці (що будете стверджувати).

2. Структуруйте твір відповідно до складеного плану.

3. Частини твору мають бути логічно пов’язані.

4. Стежте за порядком викладу думок.

5. Не пишіть зайвого, того, що не стосується теми.

6. Використовуйте все багатство української мови.

7. Мовні засоби, використані у творі, мають відповідати обраному стилю мовлення.IMG_257

VІІ. САМОСТІЙНЕ СКЛАДАННЯ ОПОВІДАНЬ

Робота з пам'яткою щодо складання твору

Прислухайтеся до порад!

1. Придумайте назву вашої розповіді.

2. Чітко визначте тему й основну думку висловлювання.

3. Назвіть місце й час події, про яку розповідаєте.

4. Не забувайте, що розповідь повинна мати вступ, основну частину і закінчення.IMG_262

5. Зверніть увагу на дієслова, бо саме навколо дії розгортається зміст розповіді.

6. На які думки вас наштовхнула подія?

VIІІ. НАПИСАННЯ РОБОТИ В ЧОРНОВОМУ ВАРІАНТІ

Орієнтовний обсяг твору — 0,5-1,0 сторінки.

Довідка (за необхідності): В оповіданні використати слова і словосполучення давно, недавно, незабаром, пухнастий, вирішити, лагідні оченята, кумедна хода, бешкетник.

ІХ. РЕДАГУВАННЯ РОБОТИ ЗА ПАМ'ЯТКОЮ Й ПЕРЕПИСУВАННЯ

Пам'ятка

1. Зміст твору повинен відповідати темі (про що пишете) та основній думці (що будете стверджувати).

2. Структуруйте твір відповідно до складеного плану.

3. Частини твору мають бути логічно пов’язані.

4. Стежте за порядком викладу думок.

5. Не пишіть зайвого, того, що не стосується теми.

6. Використовуйте все багатство української мови.

7. Мовні засоби, використані у творі, мають відповідати обраному стилю мовлення.IMG_263

Х. ПЕРЕВІРКА НАПИСАНОГО

XІ. ПІДСУМОК УРОКУ

Що було найцікавішим на уроці?

Що було найважчим?

Де ви можете застосувати здобуті знання?

XІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Ваше завдання: завершити твір-розповідь на основі власного досвіду

 

doc
Додано
20 листопада 2022
Переглядів
16143
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку