Розвиток природничих наук

Про матеріал
Презентація створена для використання на заняттях з інтегрованого курсу природничі науки у класі чи на курсі передфахової вищої освіти. Презентація є теоретичним додатком до практичного заняття
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ВИЗНАЧЕННЯ ЕТАПІВ РОЗВИТКУ ПРИРОДНИЧИХ НАУКІ знову ці науки… Невже без них не можна обійтися? Зрештою можна й без наук, але в кам’яному віці

Номер слайду 2

Коли виникла наука?Доведений факт - наука виникла в. V ст. до н. е. - наука виникла в період пізньої середньовічної культури, коли була упізнане велике значення дослідного знання в творчості таких діячів церкви в Англії, як Р. Гросетст, Р. Бекон. Найпоширеніша точка зору, наука виникла в XVI-XVII ст. , коли з`явилися праці Кеплера, Й. Гюйгенса, Г. Галілея, І. Ньютона та інших вчених. Ознаками науки виступають: побудова математичних моделей об`єктів, емпіричні результати дослідного рівня. Час виникнення науки - кінець першої третини XIX ст., коли було суміщення дослідницької діяльності і вищої освіти, об`єднаних на основі дослід-но-наукової програми. Творці науки - В. Гумбольд, Ю. Лібіх.

Номер слайду 3

Підготовчі періоди до вивчення природознавства. Першим підготовчім періодом був натурфілософський період, період зародження майбутнього природознавства (характерне для давності). Другий період характеризується пануванням схоластики і теології в Західній Європі і спорадичними відкриттями у арабо-мовних народів. Період механічного і метафізичного природознавства. Період відкриття загального зв`язку і утвердження еволюційних ідей в природознавстві. Характеризується стихійним проникненням діалектики в природознавство. Період "новітньої революції". Етапи "новітньої революції":

Номер слайду 4

Природничі наукифізикахіміягеографіяпочаток сучасної науки із започаткуванням експериментальних і теоретичних досліджень відносять до періоду, який називають індустріальною революцією XVI — XVII століть у Західній Європібіологіяастрономія

Номер слайду 5

XVII - XVIII ст. У XVII — XVIII ст. створено класичну механіку, хімічну атомістику, систему класифікації рослин і тварин, стверджено принцип збереження матерії й руху. Це був час створення перших європейських академій, наукових товариств, початку видання наукової літератури.

Номер слайду 6

ХІХ ст. Т. Шван. Ч. Дарвін. М. Шлейден. У XIX ст. виникли нові фізичні теорії (класичні термодинаміка й елек- тродинаміка), було створено еволюційне вчення та клітинна теорія в біо- логії, сформульовано закон збереження й перетворення енергії, висуното й розвинуто нові концепції в астрономії й математиці.

Номер слайду 7

ХІХ - початок ХХ ст. На рубежі XIX та XX ст. було зроблено низку нових відкриттів у фізиці (електрон, рентгенівське випромінювання, радіоактивність тощо). Це привело до створення нових теорій — квантової й релятивістської, які уточнили класичні теорії й визначили їхні межі.

Номер слайду 8

Якісно нового розвитку наука набула у XX ст. Відбулося її тісне зближення з виробництвом, із суспільним життям. Шалене ХХ століття подарувало людству космічні апарати, ядерну зброю, телефон, комп’ютер, штучні органи, клонування, нанотехнології, пепсі-колу та ще багато всього різного, що якісно змінило життя людей. Бурхливе ХХ ст.

Номер слайду 9

Скільки є природничих наук

pptx
Додано
22 грудня
Переглядів
18
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку