Розвиток зв’язного мовлення «Малюю домашніх улюбленців».

Про матеріал
Розвивати зв’язне мовлення, застосовувати набуті знання, вчити аналізувати, спостерігати, виховувати інтерес до оточуючого, любов до природи.
Перегляд файлу

Урок з української мови в 2 класі.
Тема:  Розвиток зв’язного мовлення «Малюю домашніх улюбленців».
Мета:  розвивати зв’язне мовлення, застосовувати набуті знання, вчити аналізувати, спостерігати, виховувати інтерес до оточуючого, любов до природи.
                           Хід уроку.
I. Організація класу.  Емоційне налаштування.

    Ось і все! Дзвенить дзвінок,
    В гості йде до нас урок.
    Сядьте зручно! Усміхніться!
    І на мене подивіться!
II. Мотивація навчальної діяльності.
  1. Оголошення  теми, мети уроку.
- Сьогодні ми будемо вчитися складати текст про свого улюбленця.
Будемо спостерігати за природою. Дізнаємось більше про улюбленців однокласників, про  те, як треба піклуватися про тварин.
  2. Відгадування загадок.
      Давно відомий він тобі.
       Коли на сонечку дрімає,
       Він колискову сам собі
       Під ніс тихесенько співає.
       Що в пісні тій – ніхто не знає.
       І ми про це тут не напишемо.
       Ми тільки знаємо, що вона
       Не до вподоби мишам!
             ( Кіт).
       Пильно дім охороняє,
       Кицю Мурку захищає.
       Бачить з буди двір увесь.
       Хто це дітки? Звісно (пес).
3.Бесіда про домашніх улюбленців.
- Назвіть, які  домашні  улюбленці живуть у вас вдома?
- Чим ви їх годуєте?
Діти роздивляють світлини з улюбленцями однокласників.
- Як ви вважаєте, а люблять наші діти своїх тваринок?
4. Бесіда на тему «Ми хочемо захистити».
- Деякі люди вважають,що всі тварини повинні давати користь: кішка має виловлювати мишей, собаки – дім вартувати.
Ні! Тварини нам потрібні, щоб ми стали добрішими і щасливішими. І про них треба піклуватися. «Адже вони – брати наші менші».
    Особливо потребують нашої допомоги бездомні тварини.
- Чи траплялося вам бачити бездомних тварин? Що ви при цьому відчували?
Що робили?
5. Складання правил  справжнього господаря кішок.
- У багатьох з вас дома є кішка.
- А що треба робити, щоб кішечка була щасливою?
- Давайте складемо правила справжнього господаря кішки.
Діти висловлюють свої думки, роблять висновки. Складають правила               господаря кішок.
1.Займайтеся і грайтеся з кішечкою, але після годування.
2. Розмовляйте з кішкою ласкаво й ніжно.
3.Не примушуйте кішку робити так, як вам хочеться.
4. Привчайте до своїх виразів «Фу» чи «Не можна».
5.Не забувайте хвалити кішечку, гуляти з нею, доглядати за нею.
6. Вправа «Якби я був чародієм, що зробив би для тварин?»
Діти висловлюють свої думки, пропонують зробити так, щоб  всі тваринки були щасливі.
7. Вправа. Доповни речення.
- А хто помічав,як поведінка кішки залежить від погоди?
- Давайте згадаємо і доповнимо речення.
Кішка калачиком – …  ( на мороз).
Кішка стіну дере - … ( на негоду).
Кішка міцно спить - … ( на тепло).
8.Завдання. Прочитай слова. Вибери і запиши ті, якими хочеш розказати про свого улюбленця. Допиши свої слова.
Назви предметів.    Назви ознак.       Назви дій.
котик                                    пухнастий                          годую
папуга                                  розумний                           мрію
собака                                  голодний                           доглядаю
рибки                                   сумний                               вигулюю
прогулянка                         веселий                              люблю
8. Розповідь про свого улюбленця.
- Розкажи, яка  тваринка є у твоєму домі, або про яку ти мрієш.
Скористайся питаннями.
          Для тих, хто має   тваринку.
  1. Яка у тебе є тваринка?
   2. Який вигляд вона має?
   3. Як ти  доглядаєш за нею?
Діти розказують про тваринку, користуючись словами  з попередніх завдань. Діти, у яких поки немає тваринки, розказують про свою мрію.

     9. Завдання. Намалюй словами розповідь про свого улюбленця. 
  - Розпочни із заголовка.
Діти виконують завдання, читають записаний текст.

III. Підсумок уроку.
- Сьогодні ви поділилися своїми розповідями про улюбленців, дізналися, як треба доглядати за ними. Давайте же будемо завжди захищати тваринок і прагнути, щоб звірята могли нам, наче друзям, довіряти.

IV. Рефлексія. Оберіть цеглинку лего.
- Якщо дуже сподобалось на уроці, покажіть зелену цеглинку.
- Якщо сподобалось на уроці, покажіть цеглинку жовтого кольору.
- Якщо не сподобалось, то покажіть цеглинку червоного кольору.
       
      

docx
Додано
8 травня 2023
Переглядів
688
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку