Розвиток зв'язного мовлення. Складання казки. 5 клас.

Про матеріал
Презентація допоможе навчити учнів складати опис дерев, тварин, використовувати його для складання твору; розвивати мовлення учнів, збагачувати словниковий запас, використовувати в мовленні синоніми, антоніми, епітети і порівняння; розвивати уяву, логічне мислення; виховувати доброту, любов до природи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Розвиток зв'язного мовлення. Складання казки. 5 клас

Номер слайду 2

Емоційна готовність до уроку

Номер слайду 3

Актуалізація опорних знань. Тест-треш

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Поетична хвилинка

Номер слайду 6

Мета уроку: Вчити учнів складати опис дерев, тварин, використовувати його для складання твору; розвивати мовлення учнів, збагачувати словниковий запас, використовувати в мовленні синоніми, антоніми, епітети і порівняння; розвивати уяву, логічне мислення; виховувати доброту, любов до природи.

Номер слайду 7

Що таке казка?

Номер слайду 8

Будова казки1. Зачин. “ Жив собі…”2. Основна частина. ( ланцюжок пригод).3. Кінцівка .“ Живуть – поживають, добра наживають”. Казка – це фольклорний розповідний твір про вигадані, а часом і фантастичні події.

Номер слайду 9

Види казок. Фантастично - героїчні;Про тварин;Побутові;Народні;Літературні.

Номер слайду 10

Пам'ятка про складання казки1. Оберіть головних і другорядних героїв.2. Оберіть жанр, у якому буде представлена ваша казка.3. Укладіть схему казки.4. Продумайте цікаві елементи до кожної частини.5. Використовуйте такі елементи: Казковий зачин;Казкова середина;Казкова кінцівка. Казка має містити повчальний зміст.

Номер слайду 11

Казка за 10 хвилин1. Хто це був?2. Яким був на вигляд?3. Куди пішов?4. Кого зустрів?5. Що йому сказав?6.що йому відповіли?7. Що йому зробили?8. Яка була його реакція?9. Чим усе це закінчилось?10. Висновок або мораль.

Номер слайду 12

Робота в парах( складання речень з окремих слів).1. В, галявині, заєць, зустрілися, лісі, лисичкою, лісній, на, з.2. Лисичка, на, зайця, капусту, лукаво, їв, який, дивилося.3. Страшного, лисиця, про, який, у, з'явився, розповіла, лісі, звіра.

Номер слайду 13

Творча робота1. Дібрати прикметники до іменників: Заєць -Лисичка -

Номер слайду 14

Дібрати дієслова до іменників: Заєць –Лисичка -

Номер слайду 15

Дібрати порівняння: Заєць, мов…….. Лисиця, мов…….

Номер слайду 16

Складання плану казки1. Знайомство головних героїв.2. Об'єднання навколо спільної мети.3. Пригоди зайця і лисиці.4. Перемога дружби.

Номер слайду 17

Підсумки уроку( Доберіть прислів'я, яке б відповідало змісту написаної казки).1. Дружба пізнається в біді.2. Де дружніші, там сильніші.3. Люди за добро добром платять.

Номер слайду 18

Домашнє завдання. Записати казку в зошит, створити ілюстрацію до власної казки.

pptx
Додано
8 січня
Переглядів
58
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку