Виховна година з елементами тренінгу "Хто він справжній патріот?". Розроблена для учнів 7-8 класів. Матеріали тренінгу допоможуть учням ознайомитися з поняттям "патріотизм". Тренінг допоможе зрозуміти, що патріотизм в собі потрібно виховувати, допоможе сформувати риси справжнього патріота своєї держави.
Розвивальна виховна година з елементами тренінгу
Тема. «Хто він справжній патріот?»
Мета: продовжувати знайомити учнів із поняттям «патріотизм»; довести до свідомості дітей, що патріотизм в собі потрібно виховувати; викликати у дітей бажання бути справжніми патріотами своєї держави
Обладнання: фломастери, чисті аркуші паперу, «дерево очікувань»
Коментар: для проведення заходу вчитель заздалегідь доручає учням прочитати казку поему «Євшан-зілля М. Вороного»
Хід заняття
Ознайомлення з правилами роботи в групі.
Слово вчителя
Вправа «Дерево очікувань». Необхідно сформувати власні очікування: які знання навички ви хотіли б отримати у ході заняття.
Вправа «Скринька думок»
Поміркуйте:
1.Що таке патріотизм?
2.Приклади патріотизму у всі часи.
3.Чи потрібне це почуття зараз?
Бесіда.
З чого починається патріотизм?
Пригадаємо поему Євшан-зілля».
Яка історія трапилася з головним героєм?
«Краще в рiднiм краї милiм
Полягти кiстьми, сконати,
Нiж в землi чужiй, ворожiй
В славi й шанi пробувати!»
Творче завдання «Портрет справжнього патріота»
Потім клас поділяється на групи.
Кожна група має записати риси характеру справжнього патріота, який потрібен Україні. 4.Моя громадянська позиція.
Патріотизм у всі часи був провідною темою української літератури, актуальною ця тема залишається і сьогодні. Любов до Батьківщини, до свого народу, цінування національної культури та традицій свого народу, готовність вести боротьбу за свободу та незалежність завжди вважалися найвищими проявами патріотизму, завжди були на першому місці серед моральних чеснот члена будь-якого суспільства. Але точно так в усі часи існували так звані «патріоти» у лапках, які, сидячі у теплих кабінетах та маючи гарний достаток, вважали, що для патріотизму достатньо висловлювати свої думки і при цьому нічого не робити. Але якщо б життя нашої країни залежало лише від таких «патріотів», наша держава ніколи б не здобула того положення, в якому вона знаходиться зараз.
Прикладами справжнього патріотизму можна вважати життя та діяльність більшості українських гетьманів, серед яких Іван Мазепа, Богдан Хмельницький та багато інших. Не менш патріотичним можна вважати життя представників української інтелігенції та письменництва, серед яких найбільш яскравим прикладом можна вважати життя Т.Г. Шевченка. Приклади патріотів.