Урок геометрії в 9 класі
№18
Тема уроку: Розв’язування трикутників
Мета уроку: 1-навчити учнів розв’язувати задачі використовуючи теореми синусів і синусів;
2-розвивати різні види пам’яті;
3-виховувати культуру мови
Тип уроку: Засвоєння нових знань і навичок.
Обладнання та наочність. Презентація, мультимедіа проектор.
Учні повинні: уміти свідомо застосовувати теореми синусів та косинусів під час розв’язування задач, знати теореми синусів і косинусів
Структура уроку
Хід уроку
1. Організаційний момент
Вітаюсь. Пропоную всім зайняти свої місця. Працюю з журналом. Повідомляю тему і мету уроку
2. Перевірка домашнього завдання.
Спочатку звіряємо результати домашніх задач. З’ясовуємо не зрозумілі питання, якщо виникли, а також зупиняємось на типових помилках.
Я ставлю учням запитання , а вони дають відповіді. Працює ввесь клас.
3. Формування умінь і навичок розв’язування задач з використанням теорем синусів і косинусів.
Спочатку розв’язуємо прості задачі щоб повторити теорему косинусів та синусів.
Задача 1.
У трикутнику АВС відомо що:
1) а=3м , в=7м , а=60
2) в=4м , с=5м, а=48
Знайти довжину третьої сторони.
Задача 2
Знайдіть відстань між недоступними точками М і N, якщо MС = 3 км, NС = 5 км, MСN = 120°.
Задача 3 (розв’язування трикутника за трьома сторонами)
Дано: а, b, с.
Знайти: А, В, С.
Розв’язання
За допомогою калькулятора або таблиць знаходимо кут А.
За допомогою калькулятора або таблиць знаходимо кут А.
4. Підсумок уроку
Повторюємо теоретичний матеріал, а також ще раз зупиняємось на основних аспектах розв’язування задач. Виставляємо оцінки
5. Домашнє завдання
Параграф 9 № 107, 112
Скласти задачу на використання теорем синусів та косинусів, яка пов’язана з життям.