Конспект самопідготовки
Тема. Шкільні кроки у життя
Мета: закріплювати й поглиблювати теоретичні знання та вміння, застосовувати їх на практиці; сприяти розвитку учнівських компетентностей, пізнавального інтересу; організувати самостійне виконання учнями домашнього завдання; формувати навички роботи в групах спрямованої на досягнення спільної мети; виховувати відповідальне ставлення до доручень, почуття взаємодопомоги і підтримки, наполегливість, упевненість у своїх силах.
Математика: повторити і закріпити вміння учнів користуватися вивченою таблицею множення; розвивати обчислювальні навички, уміння працювати в групах; повторити міри маси; виховувати зібраність, навички самоконтролю.
Українська мова: узагальнити знання учнів про багатозначні слова; формувати вміння визначати багатозначні та однозначні слова у мовленні; удосконалювати навички грамотного письма; виховувати інтерес до української мови.
Обладнання: підручники М.В. Богданович «Математика» 3 клас, О.Н.Хорошевська, І.І. Охота «Українська мова» 3 клас, пам’ятка порядку виконання домашніх завдань, пам’ятка розв’язання задач; сигнальні картки; роздатковий матеріал, демонстраційний матеріал, відеоролик про роботу «Нової пошти»
Група: одновікова, 3-і класи
Вихователь: Тарасова Світлана Миколаївна,
спеціаліст,
старший вихователь.
Хід заняття
І.Организационный момент
Создание санитарно - гигиенических условий для выполнения домашних заданий; подготовка рабочего места к занятию; повторения памятки о рациональных путях и последовательности выполнения домашних заданий.
ІІ. Мотивация учебной деятельности
- Сегодня, как и всегда, цель нашей самоподговки, повторить и закрепить приобретенные вами знания на уроках.
Чтобы завтрашний день принес нам новые успехи и вы чувствовали себя на уроках спокойно и уверенно, давайте будем придерживаться нашего девиза:
Не просто слушать, а слышать.
Не просто смотреть, а видеть.
Не просто отвечать, а мыслить.
Дружно и плодотворно работать.
ІІІ. Подготовительная работа к выполнению письменных домашних заданий.
1. Повторение правил поведения при выполнении домашних заданий.
Прежде чем мы начнем рабо тать, необходимо повторить правила поведения во время самоподговки:
2. Создание эмоционального настроения
- Чтобы вы могли настроиться на выполнение домашнего задания и быстро включиться в умственную деятельность
Давайте, ребята, будем считать,
Чтобы скорей математиком стать,
Ему по плечу любая работа,
Но прежде мы вспомним порядок счета.
3. Повторение правил выполнения порядка действий разных степеней в выражениях.
- Мы с вами сыграем в интересную игру «Дешифровщик». Каждая группа должна решить выражения. Значению каждого выражения будет соответствовать буква, в снежинке. Таким образом мы откроем слова, которые спрятались в снежинках.
15+15+15=45 2*2*9=36
10:5*7=14 27:(18-9)=3
(54-5):7=7 (17+8):5=5
80-6*6=44 16+( 5+9) =30
80-14-14=52 5*1+4 =15
54-(37+7)=10 6*2 +4=16
40-7*3=19
-Дети , а вы знаетет кто такой Святой Николай?(ответы детей)
Ученица.
-Девятнадцатый день декабря
Дарит праздник и деткам и взрослым,
К нам шагает Святой Николай
Путь читая по линиям звездным.
Невидаными чудесами
Известен он на всей земле,
И в день Святого Николая
Подарки ждем мы в сапожке.
Воспитатель.
-Я вчера, уходя из класса, оставила сапожок. Давайте посмотрим, есть ли в нем подарки.
(В сапожке дети находять маленькие сапожки с задачками в стихотворной форме).
- Решив задачки вы приобретёте знания, а знания - это подарок.
(Каждая группа решает свою задачу, затем зачитывают остальным детям, решают фронтально).
Сколько на лыжах каталось ребят? (7)
Трое на санках, один на коньках.
Сколько пингвинов осталось кататься,
Если четыре полезли купаться? (10)
Туда прилетели 10 синиц, 4 вороны, 6 снегирей,
Сорока – воровка и с ней воробей.
Кто же нам здесь побыстрее ответит
Сколько же птичек увиділи дети? (22)
Кто ответит из ребят
Сколько у нее внучат? (5)
Волчьи следы по дороге считали.
Стая большая волков здесь прошла,
Каждая лапа в снегу их видна.
Оставили волки 40 следов.
Сколько скажите здесь было волков? (10)
6.Повторение изученного материала (меры массы)
Стук в двери.
Курьер:
6.1. Информационный блок:
- Кто такой курьер?
- К какой почте относится данная емблема? (Демонтрация эмблемы)
- Просмотрите видео ролика о работе «Новой почты».
Ознакомление детей с другими видами грузовых перевозок. («Укрпочта», « Мист Экспресс», «Аввтолюкс».)
6.2. Составление и решение задач на нахождение массы тела, с использованием демонстрационного материала в виде полученных подарков от Святого Николая.
- Что такое задача?
- Из каких частей состоит задача?
- С чего начинается решение задачи?
Правила решения задачи
- Какова масса двух, трех, четырех, пяти подарков, если масса одного подарка – 200 грамм. (Ответы детей)
1кг – 1000г
1ц – 100 кг
1т – 1000кг
7. Робота над домашнім завданням з української мови
Вчитель:
Загадка.
Без неї жити не можливо,
Для всіх людей вона важлива.
Без неї пісні не співати,
Без неї й слова не сказати.
(Повторення правил на вивчені теми, приклади).
8.Фронтальна робота з віршем.
Вчитель:
Через поле, через гай
Йде до діток Миколай.
То ж бринить від щастя край –
Тут ступає Миколай.
8.1.Словникова робота:
Вчитель:
- Давайте з’ясуємо слово земля однозначне чи багатозначне.
- Щоб дати правильну відповідь на це питання, виконаємо наступне завдання.
Планету Земля називають блакитною красунею.
Рідна земля – це місце де народилися наші батьки і ми.
Родюча та щедра земля нашої Батьківщини.
- Яке слово є спільним в цих реченнях? (Земля).
- Це слово однозначне чи багатозначне (Багатозначне).
Земля – планета.
Земля – край.
Земля – ґрунт.
9. Пояснення виконання домашнього завдання з української мови.
Опрацювання багатозначних слів домашньої вправи.
Голова – частина тіла, керівник
Чай – рослина, напій
Сон – процес відпочинку, трава
(Демонстрація фото відповідно до значення слів).
Фізкультхвилинка.
Танок під пісню «Ой мете, метелиця»
ІV. Самостійне виконання домашнього завдання
1.Виконання завдання з математики
- На виконання даних номерів вам відводиться 20 хвилин. Після виконання завдань підніміть сигнальну картку зеленого кольору. Як що виникнуть питання,то користуйтеся картою червоного кольору.
(Вихователь слідкує за роботою дітей, здіснює індивідуальний підхід до учнів, спостерігає за рівнем їх самостійності).
2.Виконання завдання з української мови.
Допомога слабким учням, консультація.
Фізкультхвилинка для очей.
Вправи для втомлених очей.
а) «Сич». На рахунок 1 – 4 закрити очі, а на рахунок 5 – 6 широко відкрийте і подивіться у далечинь.
б) Шторки. Швидко і легко моргайте 1 хвилину. Сприяє покращенню кровообігу.
V. Само – та взаємоконтроль виконання домашнього завдання.
(Потім діти виконують взаємоперевірку в парах. Допомагають товаришам, надають консультації.
Формування навичок самостійного оцінювання своєї діяльності підвищує впевненість учнів у собі).
VІ. Перевірка домашнього завдання вихователем.
Підводимо підсумки, перевіряємо, всі встигли виконати завдання і що необхідно доробити.
VІІ. Підведення підсумків (рефлексія). Інтерактивна гра « Мікрофон»
Аналіз якості роботи кожної групи учнів. Вихователь відмічає найбільш старанних та активних дітей.
- Яке завдання вам сподобалось найбільш всього? Чому?
- Яке завдання для вас було важчим?
- На що необхідно звернути увагу і допрацювати?
- Всі молодці. Бажаю вам, діти, завтра отримати гарні оцінки!