Самостійна робота з української літератури "Українська народна дума "Маруся Богуславка" у 8 класі

Про матеріал

За допомогою самостійної роботи виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з теми; розвивати увагу, кмітливість, уміння застосовувати отриманні знання, виховувати старанність, наполегливість до навчання, любов до рідної землі.

Перегляд файлу

   Тема: Самостійна робота з української літератури у 8 класі

                      Українська народна дума «Маруся Богуславка»

Підготувала С.В. Канарян

учитель української мови та літератури

 

Мета: перевірити рівень засвоєння набутих знань та умінь; виявити недоліки; розвивати  пам'ять, виховувати любов і повагу до України.

 

Тип уроку: перевірка і корекція знань, умінь і навичок.

 

Хід уроку:

  1. Організаційний момент
  2. Повідомлення теми, мети, завдання уроку
  3. Пояснення вчителя щодо виконання самостійної роботи.

    Слово вчителя

    Доброго дня, діти. Сьогодні ми з вами проведемо самостійну роботу. Учні діляться на 2 варіанти. Для кожного варіанта 12 питань.

Дайте відповіді на питання

І варіант

1. Дати визначення думи?

(ліро-епічний твір героїчного змісту)

2. Які історичні події відтворенні у думі «Маруся Богуславка»?   (війна, турецький полон)

3. Скільки козаків перебували у темниці? (700)

4. З якого роду була Маруся Богуславка?

(попівського)

5.Куди збирався турецький пан?  (до мечеті)

6. З якого міста була родом Маруся? (Богуслав)

7. Про який роковий день йдеться у думі?

                                               (Великдень)

8. Чого так довго не бачили козаки в неволі?     («Божого світу», «Сонця праведного»)

9. Чим приваблює її життя в турецькій землі? («Розкоші турецькі, лакомства…»)

10. Назвати тему думи? (відтворення часів боротьби українського народу, перебування козаків у турецькому полоні, яким допомагає Маруся Богуславка).

11. Чи можна вважати М.Богуславку патріоткою рідної землі? Так чи ні? Пояснити.

12. Які художні засоби використані в цьому уривку?

«Що на Чорному морі,

На камені біленькому       (епітет)

Там стояла темниця камяная…»    (епітет)

 

ІІ варіант

  1. Назвіть ідею думи? (засудження поневолення,страждань під час нападу турків)
  2. Скільки років перебували козаки у неволі?                                   (30 років)
  3. З якого матеріалу побудована була темниця?                          (кам’яна)
  4. В який день тижня Маруся прийшла поговорити до полонених козаків?

                (у суботу)

5. Що турецький пан віддав на зберігання М. Богуславці?        (ключі від темниці)

6. Чому козаки проклинали Марусю?  (бо вона їм нагадала про свято, яке вони вже й забули)

7. До кого звертали я невільники у «славословії»?  (до Бога)

8. Чому М.Богуславка не тікає разом з полоненими козаками? (бо вже «потурчилася», «побусурменилася»).

9. Чим закінчується дума? (визволенням козаків).

10. Назвати основну думку твору?

11. Чи можна вважати М.Богуславку патріоткою рідної землі? Так чи ні? Пояснити.

12. Які художні засоби використані в цьому уривку?

«То до їх дівка-бранка, (епітет)

Маруся, попівна Богуславка,

Приходжає,                              (метафора)

Словами промовляє…»   (метафора)

  1. Збирання робіт.
  2. 5. Підведення підсумків уроку.
  3. Домашнє завдання. Прочитати народну думу «Буря на Чорному морі», виписати художні засоби, визначити тему, ідею, основну думку твору.
Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Гармаш Алла Анатоліївна
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
7 жовтня 2018
Переглядів
18068
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку