Сценарій До Чорнобиля

Про матеріал
Сценарій до річниці Чорнобильскої катастрофи. Вказані назви відео роликів. Які з легкістю можно знайти на сайті Ютюб
Перегляд файлу

До 31 річниці Чорнобильської катастрофи

«Чорнобиль. 26 квітня.1986 рік»

Картинка про Чорнобиль

Ведуча 1. 26 квітня!

  В ніч із забуття

Йде страшне створіння – атомне дитя.

Суть його безкровна і зіниць нема

І уста безмовні, і душа німа.

Вирвавшись на волю з мороку ночей,

Вже калічить долі і батьків, й дітей

Виродок – створіння ціль страшну таїть

Поглина сумління, душі нам двоїть.

Простяга до серця щупальця страшні

І вселяє муки, муки неземні.

Присипляє мозок посвистом глухим

Стронцієву дозу сипле, наче дим.

 

 

Ведуча 2. 26 квітня!

Люди не проспіть!

Атомне століття раною горить.

Кличе кожне серце стати з злом на боротьбу,

Щоб зустріли внуки вранішню зорю.

І виростають покоління

Котрі не чули тиші

Що зберегли ми, що надбали

Що дітям в спадок передать?

Тепер тут зона, а була земля,

Тут був чорнозем, а тепер Чорнобиль.

Ведуча 1. Сьогодні ми зібралися в цьому залі щоб згадати події, які відбувалися в квітні 1986 року в місті Чорнобиль.

 

Ведучий 2. Цим реквіємом ми хочемо вшанувати пам’ять тих, хто загинув і постраждав у цій страшній катастрофі.

Ведуча 1. Чорнобиль. Як воно було.

Фільм «ЧОРНОБИЛЬ – 30 років після катастрофи»

Ведуча 1. 27 квітня. Місто Чорнобиль. Ранок. Звичайний день. Всі люди йдуть у своєму напрямку: хто на роботу, хто до школи, а хто просто у своїх справах. Лише один вчений, відчувши погіршення самопочуття та плітки про вибух на АЕС, вирішив перевірити повітря на радіаційний фон. Вийшовши на вулицю і ввімкнувши прилад, він мало не втратив свідомість. Радіаційний фон в декілька сот разів перевищував норму. Перша думка його була: «Прилад зіпсовано». Провівши експеримент кілька разів поспіль, він зрозумів, що сталося непоправиме. Вчений викрикнув єдине: «Тікайте, люди, з цього міста! Як найдалі звідси!»

 

 

Ведуча 2. Чорнобиль. Це слово відоме по всьому світу. Але асоціюється воно не з цілющим полином українських земель, а з аварією на Чорнобильській АЕС, яка стала трагедією не тільки для України, а й для всього людства. 26 квітня 1986р. о 1 годину 23 хвилини 40 секунд за Московським часом на четвертому енергоблоку Чорнобильської АЕС відбулася найбільша за всю історію використання “мирного атома” аварія, яка, по оцінкам світової спільноти, є найбільшою технічною катастрофою 20-го століття.

Ведуча 1. Вашій увазі ми хочемо запропонувати до перегляду фільм, в якому відновлені події цієї страшної катастрофи.

Фільм «Від мирного атома – до катастрофи»

Ведуча 2.  Сьогодні на нашу лінійку завітав наш місцевий житель, який був учасником ліквідації катастрофи на Чорнобильскій АЕС.

_____________________________________________________________

Запрошуємо його до слова.

Виступ гостя

Ведуча 1. Дякуємо, вам за дуже цікаву розповідь. (займайте своє місце). А ми продовжуємо.

Картинка 2 на фон з фото перших ліквідаторів.

Ведуча 2. За покликом рідної землі на захист свого народу першими до палаючого реактора по тривозі прибули пожежники по охороні Чорнобильської АЕС на чолі з начальником корпусу Володимиром Правиком.

Ведуча 1. 23-річний Правик, як потім було встановлено комісією, вибрав найбільш правильне рішення – направив свій загін з 14 чоловік на дах машинного залу площею в 500 м2. Адже в цьому залі знаходились всі турбіни, через нього йшли численні кабелі високовольтної лінії, які від вогню могли б перетворитись на бікфордів шнур.

Ведуча 2. Незабаром прибуло підкріплення з міста Прип’ять на чолі з лейтенантом Віктором Кібенком. Вступивши у вируюче полум’я, у смертельну небезпеку, якою дихав реактор, пожежники в ту ніч, не шкодуючи ні сил, ні самого життя, виконали присягу на вірність народу України.

Ведуча 1. Через 2 тижні після аварії красивий юнак, відважний офіцер Віктор Кібенок помер у московській лікарні, так і не побачивши народженого вже після трагедії молодою дружиною первістка. Тепер про Віктора і його бойових соратників кажуть: був добрим, чесним, сміливим, принциповим, любив сім’ю, друзів, багато жартував. Його улюбленою приказкою була: „ Тримайтесь ближче до життя, хлопці”.

Ведуча 2. Одразу за пожежниками приступили до роботи медики. Швидко зорієнтувавшись в обстановці, надавши першу медичну допомогу визначили межі часу перебування в радіоактивній зоні. Медики працювали цілодобово.

Ведуча 1. Одними із перших зустріли цю біду і працівники зв’язку. У ті напружені трагічні хвилини після вибуху і метал не витримав: пульт централізованого зв’язку „Київ – Прип’ять” замовк. Та вже через 20 хвилин він вже знову заговорив.

Ведуча 2. Міліціонери складали списки жителів Прип’яті і 27 квітня провели організовану евакуацію людей. Люди виїжджали з Прип’яті з надією на повернення до рідних домівок.

Ведуча 1. Шестеро із 20 чоловіків двох караулів невдовзі померли.

- Герой Радянського Союзу лейтенант Володимир Павлович Правик;

- Герой Радянського Союзу лейтенант Віктор Миколайович Кібенок;

- Сержант Микола Васильович Ващук;

- Сержант Володимир Іванович Тищура;

- Старший сержант Микола Іванович Тітенок.

Ведуча 2. У вогні не згорів їх жертовний чорнобильський слід. Ще затужить по хлопцях Земля і скорбота земна.

Ведуча 1. А тепер просимо Вас вшанувати хвилиною мовчання всіх жертв Чорнобильської катастрофи.

Хвилина мовчання.

Ведуча 2. Доля нашої днини після Чорнобильської катастрофи сумна і нелегка. Наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. В життя мільйонів людей увійшли слова радіація, зона, ліквідатор, відселення.

Ведуча 1.  А на квітучий українській землі з’явились пусті міста і села, мертвий ліс, в який не можна ходити, сади з яблуками, насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, і навіть повітря, яким дихаємо, стало ворогом. Як відомо, і зараз у зоні відчуження проживають люди. Їх дуже мало. Та все ж живуть.

Ведуча 2. Ми пропонуємо до вашої уваги відеоролик, в якому показано Чорнобиль в наш час.

Відеоролик «Чорнобиль, 20 років потому»

Ведуча 1. Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних із скорботним часом ядерного апокаліпсиса. Чорнобильська біда надовго залишиться у нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.

Ведуча 2.  "Мирний атом" став для України і прилеглих земель гірше війни. Збитки від аварії на ЧАЕС доведеться відшкодувати ще дуже довго... Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії і тим, кого немає поруч з нами. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.

Ведуча 1. І на останок ми пропонуємо вашій увазі короткометражний фільм про Чорнобиль.

Фільм «До 30 річниці Чорнобильської трагедії»

Ведуча 1. Дякуємо за увагу.

 

 

docx
Додано
16 жовтня 2019
Переглядів
3171
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку