Концерт ансамблевої музики
«Музичний дивосвіт»
Ведуча 1: Доброго дня вам , шановні наші гості, дорогі слухачі! Ми раді вітати вас в ці чудові дні, напередодні весни на нашому концерті ансамблевої музики під назвою "Музичний дивосвіт"!
Ведуча 2: Що ж таке ансамблева музика? Слово «ансамбль» в перекладі з французької означає - разом. У музиці це слово позначає, що кілька людей грають, співають або танцюють разом.
Ведуча 1: Сьогодні ми будемо слухати музику, і говорити про музику. І розмова наша буде дивовижна, тому що спілкуватися ми будемо не за допомогою слова, а на мові музики.
Ведуча 1: Відкриває наш концерт юні скрипалі
Алла Білінська та Яна Будь з музичною композицією
Острозького «Годинник»
*****
Телепньов «Кумедні Гами» у виконанні
Олесі Будь та Люсі Ткачук
Ведуча 2: Музика – одна з найпрекрасніших естетичних цінностей людства. Це мистецтво, а у мистецтва є свої закони. Ще в XIX столітті представники вищого суспільства любили збиратися разом, щоб музикувати в чотири руки, грати тріо або квартети, співати в супроводі фортепіано.
Ведуча 1: Часто це були зовсім непрофесійні музиканти, але зате вони були справжніми любителями музики, які знаходили в ній особливий світ почуттів і думок. Таке музикування було одним з видів духовного спілкування між людьми.
Музика Шаїнського обробка Наталії Левчук «Кузнєчік»
у виконанні
Євангеліни Касперської та Валентини Кушнір
Ведуча 2: Виконання в ансамблі доставляє учням справжнє задоволення і приносить незаперечну користь. Одночасність переживання, з'єднання двох, трьох, чотирьох виконавців в єдиний музичний організм розкріпачує учня, знімає скутість, страх перед публічним виступом. Граючи в ансамблі з викладачем або своїм однолітком, юний музикант відчуває себе частиною єдиного цілого в звучанні музики. Ось чому в нашій школі розвинене ансамблеве музикування.
Зустрічайте дует баяністів
Миколу Калуша та Олега Матвійчука
Українська народна пісня «Ой, зелене жито»
*****
Глушко «Барви Рідної землі» у виконанні квартету бандуристів Закидальської Христини. Новак Юліани, Мойсеєвої Наталії, та Ірини Новак
Ведуча 1: Учасників в ансамблі зазвичай небагато, тому під час спільного музикування чути гру кожного з них, що висуває особливі вимоги до майстерності виконавця: він повинен мати особливу чуйність, творчою інтуїцію, що нагадує певний настрій в складній і захоплюючій ансамблевої гри з партнерами.
Красєв «Падає листя» у виконанні
Будь Олесі, Табенської Валерії та Горбач Ніки
клас викладача Ірини Миколаївни Новак
Ведуча 2: У дворянських будинках ні на хвилину не замовкало звучання клавікордів, співу і танцювальні уроки. Музика і танці стали частиною дворянського освіти. Маючи багату історію, танцювальна музика популярна і в 21 столітті.
Ведуча 1: В кінці XVIII століття з'явився клавесин - дідусь нинішнього фортепіано. Гра на фортепіано в чотири руки - це вид спільного музикування, яким займалися за всіх часів і займаються донині. Перед музикантом проходять твори різних художніх стилів і історичних епох. Зараз ви почуєте музику знайому і кохану.
Квартет піаністів у складі Марії Гобач, Вікторії Лугової, Олександри Васюхник та Наталії Левчук. За контрабасом Кушнірчук Марк – «Одруження Бальзамінова» музика Бориса Чайковського , обробка Наталії Левчук
*****
Петро Чайковський «Старовинна французька пісенька» в вільній транскрипції Птушкіна за інструментом Марія Білінська та Наталія Янчевська
Ведуча 1: Фортепіанний ансамбль - жанр, який має свою довголітню історію, який як «один з найбільш парадних жанрів музики» в останні десятиліття переживає надзвичайний вибух популярності в усьому світі.
Ведуча 2: Виконання в ансамблі передбачає не тільки вміння грати разом, тут важливо інше - відчувати і творити разом. Єдність художніх намірів, єдність емоційного відгуку, натхненна гра всіх - ось головні моменти ансамблевого виконання.
Владислав Бойко Та Наталія Янчевська з музичною композицією Мирослава Скорика «В народному стилі»
Ведуча 1:
Послухай музику землі:
В ній запах трав і сонця ласка,
У синім небі журавлі,
А на долинах дивна казка.
Співає чисте джерело,
Навколо вквітчане барвінком,
І пісня людям на добро
Лунає радісно і дзвінко!
Людмила Карпенко «Віночок улюблених мелодій» у виконанні Тетяни Демчук та Наталії Левчук
Ведуча 1:
Величчя музики, вершись!
Палай, святкуй, здіймайся й падай!
Так, щоб забулось згоди й зради
Усіх нас підіймай увись !
Ведуча 2: От і підійшло до кінця наше свято. Сьогодні ми побачили, скільки позитивної енергії таїться в жанрі ансамблю, який творчий потенціал є у наших виконавців, ще юних музикантів і їх наставників-викладачів нашої школи. Хочеться вірити, що з їх допомогою ми збережемо і примножимо чудові традиції української культури!
Ведуча 1:Я сподіваюсь, що вам воно сподобалось і хочу побажати вам багато дивовижних зустрічей-знайомств з ансамблевої музикою в концертному залі, в навчальному класі і в домашньому музикуванні!
На цьому наш концерт закінчено, до нових зустрічей!