Сценарій родинного свята «Щаслива родина, міцна Україна!»
бажання допомагати їм, вчити бути чемними, уважними, завжди пам’ятати місце, де народилися, рідну оселю. Формувати почуття обов‘язку перед батьками, довести всім
присутнім на святі, що батьки і діти – це одне ціле класна кімната, родинні дерева кожної сім’ї, плакати «Сонечко маминої любові» та «Квітка допомоги мамі», роздатковий матеріал, вислови про родину
МУЗИКА 0 ( перегляд ФОТО)
Музика №1 «Українська родина «
ВИХОВАТЕЛЬ
Сьогодні ми з вами зібралися на свято Родини. 13 травня ми відзначаємо День матері, а 15 травня – День сімї. Сім’я – ось та пристань і гавань, звідки ми виходимо у широкий світ ім’я якому життя. Прекрасно коли в сім’ї панують злагода, взаєморозуміння, повага.
Родина, сім’я – це найдорожче для кожної людини. У сім’ї діти вчаться добру, вчаться шанувати свій рід, свою землю,берегти пам’ять свого роду. Родина це не тільки рідні, родичі – адже родина, до родини – це народ. Ми, українці - народ, який складається з родин великих і малих, дружніх і працьовитих. Мамина пісня, батьківська хата, бабусина вишиванка, дідусева казка – все це наша родословна пам’ять, наші символи, наша історія.
У сім’ї повинні любити одне одного, повинна панувати атмосфера взаємодопомоги, тепла, турботи, в цій сім’ї ростуть щасливі діти, а які батьки не хочуть бачити своїх дітей щасливими? Який учитель не хоче бачити щасливі очі своїх вихованців? А чи знають батьки з якого коріння росте щастя їхньої дитини? Школа звичайно, відіграє не останню роль у вихованні дітей, але,погодьтеся вона переважно переконує, спонукає, повчає, а сім’я – це практична школа духовності.
Ми раді з вами зустрітися на нашому родинному святі. Низько вклоняємося і дякуємо вам за те, що ви прийшли на свято. Серед наших гостей – родини з різними сімейним стажем. З різною долею. Тож зберемо воєдино всю "свою родину”.
Музика №2( пісня Оксана Білозір «Ласкаво просимо»)
Вихід дітей під музику
Улітенко Д.
Сьогодні у цій залі свято, ми дуже раді всіх вітати! І сподіваємось, що кожен
для себе щось взяти зможе. бо посмішка усім нам личить. Хтось – слову доброму зрадіє, бо про добро усі ми мрієм.
сюди запросили ми вас? Аби всі разом у дружнім колі, В домівці нашій – рідній школі – Сердечно й щиро привітати вас.
СОФІЯ
Ми вітаємо щиро Стрічаємо з хлібом. Любов’ю і миро
ЄВА
Сповнене ніжності й любові Бо без батьків чого ми в світі варті? Без маминої ласки і добра. Без батькової строгості і жарту, Без нашого родинного тепла.
Я люблю вас щиро - щиро! Вам бажаю щастя й миру. Ви мене любіть, рідненькі, Бо я ще такий маленький. Хочу бути на вас схожий, Як і ви такий же гожий. Моє прізвище – Прихожий. Хай моє хороше слово Розквітає веселково.
ВИХОВАТЕЛЬ
В дарунок від своїх дітей прийміть пісню та щиру любов,
Мама… перше милозвучне слово, з якого дитина починає мудру науку словотворення Мати – берегиня роду, домашнього вогнища, єднає всю родину. Мама – наше довідкове бюро і швидка допомога, скринька добрих порад. Перше слово, яке дитина промовляє, це слово мама. Мама вчила вас робити перші кроки, вимовляти перші слова,. .Мамина ласка – це чарівні ліки від усякого болю.
СОФІЯ
Добрі і щирі, чудові слова. Тими словами усяк без вагання. Маму найкращу свою назива. Мамо, матусенько, мамочко, ненько, Матінко, усміх твій ніжний ловлю. Мамочко рідна, моя дорогенька, Я над усе тебе в світі люблю.
ЖЕБСЬКА К.
Знають це всі: і дорослі, і діти. Горе не ляже на рідний поріг, Мама не пустить, вона - оберіг! Мамо! Мамо! Материнко! Припадаю до ваших рук Я маленька ваша частинка, Радість ваших натруджених рук.
ВИХОВАТЕЛЬ
Мати і діти – це щастя і радість, це життя! То ж хай для наших добрих і терплячих матусь проозвучить ця пісня
Привітання для тат Поряд зі словом "мама" завжди стоїть сильне, мужнє слово «тато». Батько -захисник, батькове слово – закон. Кожна дитина хоче, щоб її батько був сильним, мужнім, мудрим та справедливим. Всі хлопчики хочуть бути схожджими на своїх татусів, Недарма в народі кажуть: «Що робить батько, те й його дитятко».
Музика №5 Катя Ксюша )
КСЮША
Хочу в словах передати тепло, Щоб мій татусь міг частіше всміхатись І щоб в душі його сонце цвіло. Татку, татусенько, таточку, татку, Кращого в світі немає навкруг. Таточку, хочу тебе обійняти, Ти мій порадник, заступник і друг. . Можу я маленька цілий світ сходити, Море переплисти, в небо полетіти, Та знайти не – знайду такого словечка,
Щоб виказати татові всю любов сердечка! Де ті фарби взяти, аби замалювати? Хоч би я співала краще за пташатка, То не виспіваю, як люблю я татка
(
КАТЯ ЖЕБСЬКА
Я всі фарби мала Та любов до татка Я б не змалювала. Але є на світі І на теє сила Щоб любов’ю серця Серденько сповила За слова миліший, Кращий за малюнок Нашим таткам милим
Буде поцілунок! (Цілують батьків)
ВИХОВАТЕЛЬ вам подобається займатися у свій вільний час разом з родиною.
(Родини підходять до столу та демонструють свої вироби)
Вітаєио родини, які погодилися ознайомити нас зі своєю творчістю та вмінням. Дякуємо вам. (оплески)
Пісня № 6 Катя Земляна «Рідна серцю Україна»»
ВИХОВАТЕЛЬ
- це бабусіта дідусі. Бабусі - невтомні трудівниці, берегині скарбниці мудрості, звичаїв та обрядів, цікаві казкарки. Ось, вслухайтесь, діти, у саме слово «бабуся, бабусенька, бабуня, бабусечка». Воно ніжне, красиве, лагідне, пестливе. Заради онуків вона віддасть усе,. Кажуть, що бабусі люблять онуків більше, ніж власних дітей: Ви - їхні пташенятка, ластів'ятка, котенятка, сонечка, зайчики.
Вона для мене сонечко й краса Подібної до неї я не знаю, Коли б шукав всю землю й небеса.
ПАША
Моя бабуся люба, гарна й мила, Вона найкраща від усіх людей. І хоч вона вже трохи посивіла, Але так щиро любить нас – дітей
Сьогодні неділя, бабуся ще спить. Бабуся
Ох, ох! Лушпиння з картоплі на кухні збираю!
ВИХОВАТЕЛЬ
Дідусь... Ця людина в нашому житті завжди викликає повагу. Досвід, отриманий у спадок від нього, залишається золотим набутком на все життя. Дідусь—це справжня енциклопедія. Незабутні його розповіді виховують любов до природи, вчать дітей мудрості та краси, благородства і мужності.
?
Я до землі тобі вклонюся, За теплоту твою і ласку, За мудре слово, гарну казку.
Завжди будь таким: Спритним і веселим, Вічно молодим.
За те спасибі, що навчили Любити палко рідний край. Руки ласкаві цілуєм! Літ до ста жити вінчуєм.
Українский танець (хореограф)
ВИХОВАТЕЛЬ
Ми також любимо, цінуємо їх. Бажаємо їм здоров'я, довгих років життя, благополуччя та щастя, злагоди та миру.
Коріння кожного роду – це наші далекі пращури, на жаль, не всі їх пам’ятають, але без них не було б нас, не було б тих, заради кого ми сьогодні зібралися – наших дітей.
Я хочу звернути увагу на плакати – родовідні дерева наших родин. Але дерево роду не буде квітувати і зеленіти, якщо ми підрубаємо його корені. Знати свій родовід, шанувати і поважати старших – це наш обвязок.
(Презентація родовідних дерев. Розповідають учні).
САДОВА ДАША
Нехай всі родини, як пишний вінок, Щастям барвистим будуть багаті. Бабусю шануймо і дідуся Матусю любімо і тата.
Нехай родина дружна уся Буде на радість завжди багата! Хай тішаться внуками бабуся і дід, Хай тато і мама радіють дитині. Хай буде, як дуб, могутній наш рід! Хай злагода й мир запанують в родині!
ВИХОВАТЕЛЬ Сім’я, де батьки живуть не заради дітей або заради себе, а живуть усі разом радісним життям маленького колективу, де всі люблять один одного, де панує атмосфера взаємодопомоги, тепла, турботи, любові, там ростуть щасливі діти. А які батьки не хочуть бачити своїх дітей щасливими? А який учитель не хоче бачити щасливі очі своїх вихованців? Школа відіграє важливу роль у вихованні дітей, але, погодьтеся, вона переважно переконує, спонукає, повчає, а сім’я — це практична школа духовності.
ДАША УЛІТЕНКО
Школа, клас – це теж своєрідна родина. Про життя в якій ми і хочемо Вам розповісти.
Тут люблять, шанують, навчають всіх нас І прийшли ми всі сюди, Щоб учитись і рости.
Пропонуємо вашій увазі повчальну байку «Дубок», яку написала наш вихователь Людмила Леонідівна, та хочемо , щоб ви оцінили наші артистичні здібності
Муз №7 (Байка «Дубок»)
ЖЕНЯ
Письменник, слюсар чи кресляр- Всі називають головною Одну професію - школяр!
МІША
без знань, що мусиш там набуть. Не станеш ти в житті ніколи Тим, ким в дитинстві мрієш буть!
ВИХОВАТЕЛЬ Наші діти – дуже розумні та кмітливі. Навчаючись плетінню бісером, ми рахом виготували Дерево з бісеру на всеукраїнський конкурс «Знай і люби свій рідний край» Як нам тільки що стадло відомо, Наше гарненьке дерево під назвою «Моїй Україні». зайняло перше місце. Так тримати!!! Вчилися також писати вірші, чотири з них були представлені на всеукраїнський конкурс «Збережемо Україну разом». Третє мвсце на цьму конкурсі здобула Кузнєцова Ангела. Давайте її всі привітаємо. (Аплодисменти) Ми також чекаємо перемог і від інших дівчат нашого класу ___________________________________________________________________________________
Деякі з цих віршів послухайте
(Діти читають свої вірші)
ВИХОВАТЕЛЬ
пригадується шкільне безтурботне життя ті курйози, смішні випадки з шкільного життя, які траплялились.
Батьки - чомучки (А. Костецький)
Ну і мама! Ну і тато! Наче справжні дошкільнята! Нічогісінько не знають Смішно і сказать комусь! Бо щодня мене питають Лиш одне "Чому й чому?" -Ти чому образив Віту? – А чому отримав двійку? – А чому в шкарпетках різних? – Ти чому такий непослух? -А чому не стелиш постіль? – Ти чому це вірш не учиш? – А чому портфель без ручки? – А чому такий синець? ОХ! Настане мій кінець! Не поясниш їм ніколи, Хоч би й дуже захотів... Треба їх віддать до школи - Хай питають вчителів.
які завжди допоможуть, пожаліють, намалюють за нас і твір напишуть… От якби вони за нас ще й на уроках відповідали! Оце було б життя!
САША ОБЛІЦОВ |
Працьовитий Микита
В школі твір писав Микита:
«Вся сім’я в нас працьовита!
Ми виконуєм в суботу всі улюблену роботу:
Тато з гайковим ключем дзенькає під «Москвичем»,
Мама щіткою і милом в хаті вікна всі помила,
Й, запаливши в кухні газ,
Варить борщ смачний для нас.
Дружно всі у нас працюють! Я також не ледацюю!
Я роблю для кабана шкоринки із кавуна!»
ІВАНОВ ОЛЕКСІЙ
Я без діла не сиджу
Доки мама пиріжки ліпить без упинку,
Я без діла не сиджу — пропоную начинку.
З’їв я сиру зо три ложки,
І калини з’їв я трошки,
Потім сливу скуштував,
Жменю ягід в рот поклав.
Вже готові пиріжки, їсти б, доки свіжі,
Та стомився я так, що не до їжі!
КИРИЛО:
ХОЧУ ТАНЦЮВАТИ!
(Танець «хіп – хоп». Хореограф)
Муз.№ 8 «Розлетілась наша пісня» Катя Земляна
ВИХОВАТЕЛЬ
На нашому родинному святі присутні батьки, яких ми запрощуємо прийняти участь у наших конкурсах.
КОНКУРСИ
Доріжка із квітів. Мають зробити крок мати і дитина назустріч одна одній тільки після лагідного звертання, не повторюючись.
Перемагає родина, яка швидше виконає вправу з більшою кількістю звернень.
Учениця
Як вода джерельна, будьте ви здорові,
Хай сміються очі, не хмуряться брови.
Хай живуть у серці почуття високі,\
Хай вам дарує доля
(РАЗОМ!)
СТО щасливих років.
(Пісня №9 «Сто відсотків щастя»)
Мама Прихожого Ігора Вікторія Петрівна бажає сказати слово від усіх батьків.
(виступ матері)
ВИХОВАТЕЛЬ
Діти… радість, щастя, вічний, але приємний клопіт. Коли вони прийшли в цей світ – яскравіше засвітилося родинне вогнище.
Тож погляньте, які вони зростають у вас: розумні, кмітливі і талановиті.
Щиро дякую всім за те, що взяли участь у нашому святі. І хочу побажати всім — дорослим і дітям — завжди пам’ятати про тих, хто дав нам життя, цінувати їх.
Тож бережіть один одного, будьте опорою і надією.
Бажаю вам всім любові від батьків, поваги від дітей, а щастя й здоров’я від Бога!
Муз.№ 10 Лунає пісня «Родина від батька до сина» у виконанні вчителя, мам класу і дітей.
1