Свято книги «БІБЛІОТРІУМФ»
Підготовка до свята: Протягом І семестру бібліотечний актив проводив аналіз читацьких формулярів, фіксував участь учнів та класів у заходах бібліотеки, на творчій майстерні , яка працювала протягом семестру були виготовлені золоті статуетки та дипломи для переможців. За тиждень до проведення свята на загальношкільній лінійці було зроблено оголошення-запрошення всіх учнів до актової зали «Читай! Приходь! Отримуй! Драйвуй!»
Мета: Популяризація книги, реклама бібліотеки, підняття престижу професії бібліотекаря, виховання шанобливого ставлення до людей, які створюють книгу, залучення нових читачів до бібліотеки, заохочення кращих читачів.
Обладнання: музичний центр, мікрофони
Бібліотекар. Сьогодні наше життя заполонили різноманітні шоу. Телебачення пропонує нам безліч естрадних, гумористичних, циркових ток-шоу. У перекладі з англійської мови «шоу» - це видовище. Тож сьогодні – ми пропонуємо видовище на бібліотечну тему. Свято починається!
( Звучать позивні свята.)
Ведучий: Пані та панове!
Ведуча: Леді і джентльмени!
Ведучий: Мадам і месьє!
Ведуча: Сеньйори і сеньйорити!
Ведучий: Бібліомани і бібліоманки!
Ведуча: Вітаємо всіх щиро, любі друзі!
Ведучий: В книжковім та інформаційнім крузі!
Ведуча: Наше шоу починається! Головними героями бібліотечного шоу, звичайно ж, будете ви – читачі та книги.
Ведучий:
Книга світ нам відкриває,
Книга вчить по правді жить.
По країнах кличе в мандри,
В небі соколом летить.
Книга – друг і вчитель мудрий,
Книга – знань дороговказ.
Ми вітаєм всіх сьогодні –
Хто найкращий - в нас читач !
(звучить пісня «Ми любимо читати» у виконанні учасників вокального гуртка)
Учень:
Для мене книга – світло дня,
Для мене книга – зорі ночі…
Моя сім’я, моя рідня,
Мій розум, серце моє, очі…
Без книги я не проживу
Вже, як без вирію лелека…
Я і крізь вічність проживу
В отім святім – бібліотека…
В енциклопедіях знайду
Для вас усі найкращі гасла
І з ними у серця прийду,
Щоб свічка помислу не згасла.
Бо книга – то і світло дня,
Бо книга – то і зорі ночі…
Моя сім’я, моя рідня,
Мій розум, серце моє, очі… (Петро Гоць)
Ведуча:
Стародавні мудреці говорили: „Книга – це мудрість минулих поколінь”.
Ведучий:
Таку мудрість приніс князь Ярослав, яку в народі прозвали Мудрим.
Ведуча:
Благослови, премудрий отче, слово, -
Не те чеснота, лиш би книги чтить,
А щоб од книг зерно добра й любові
В своїй душі посіяти й зростить.
Ведучий:
Ярослав Мудрий заснував у 1037р. першу бібліотеку у Київській Русі. Бібліотека Ярослава Мудрого знаходилася при Софіївському соборі у Києві. У соборі сиділи монахи, вони вручну переписували книги, виводили кожну букву, а великі букви оздоблювали орнаментом, палітурки книг – коштовним камінням, золотом і сріблом. Такі книги коштували дуже дорого, а придбати їх могли заможні люди.
Ведуча:
Бібліотека Ярослава Мудрого налічувала понад 950 томів.
Ведучий:
Відомо, що у світі перші бібліотеки з’явилися дуже рано – у VI ст. до н.е. у Стародавній Греції і Римі.
Ведуча:
Серед найдавніших і найбільших бібліотек світу називають Александрійську бібліотеку (ІІІ ст. до н.е., її фонд становив понад 500 тисяч сувоїв); бібліотеку в м. Пергамі (ІІ ст. до н.е., 200 тисяч рукописів), Константинопольську (VIІІ ст. н.е., 120 тисяч рукописів).
( танець - виконують учасники хореографічного гуртка середньої ланки)
Ведучий:
Народна мудрість говорить: „Одна книга тисячі людей навчає”.
Ведуча:
І справді, побутує в народі легенда про книгу: Було у батька три сини. Перед смертю він роздав кожному синові по книзі і сказав, щоб кожен з них розпорядився книгою на свій розсуд, а після того, щоб посадив на могилі батька по жолудю.
Поховали батька… Старший син продав свою книгу і купив щось для господарства. Середущий син поставив свою книгу на видне місце. А менший пішов з книгою по людях, давав їм читати книгу, або ж сам її читав.
Пройшов час. Жолудь старшого сина зігнив і пропав, середущого – дав кволий паросток, а із жолудя молодшого сина почав швидко рости гарний дуб.
Минуло багато зим і весен, а мудре насіння знань із батьківської книги дало міцні паростки. Ті знання передавались із покоління в покоління, збагачувались новими.
У легенді про книгу молодший син виступає у ролі бібліотекаря. Як писав Ю. Яковлєв: „Бібліотекар – провідник, який допомагає книзі знайти дорогу до серця читача”.
(пісня «Чарівна веселка» у виконанні учасників вокального гуртка)
Ведучий:
Книга – бібліотекар – читач – це нерозривний ланцюжок, який пов’язує ці три нероздільні слова. Не може існувати бібліотека без книги, а книга без читача.
Учениця:
Бібліотека – море книг,
Бібліотека – храм науки…
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!
Вони – це згусток дивини,
Вони прийшли із давнини,
Як наша виспівана мова.
У них – боління тих людей,
Кому за біль – добро народів.
У грізній сутичці ідей
Вони бажали добрих сходів…
То ж не минайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки:
Нема прекрасніших доріг,
Ніж в цей вселюдський храм науки.
(П. Гоць „Бібліотека – море книг…”)
Ведуча: Дві сили найбільш успішно сприяють вихованню людини: мистецтво і наука. Обидві ці сили поєднані в книзі.
Ведучий: Книги... Вони такі різні, різнокольорові, невеличкі і об'ємні, а інколи і просто тоненькі.
Деякі несуть запах морської хвилі, інші пахнуть живицею карпатських смерек, інші медами степової пшениці, яблуками українських садів. Так оспівують книжки поети і письменники.
Ведуча:
У книгах закладена мудрість –
писали ж бо їх віками.
То ж гімн наш сьогодні – книгам
І людям, які їх читають.
Ведучий: Ну нарешті, а то всі вже зачекалися головної події нашого свята.
Сьогодні особливий день. і тут –
Хто книгу любить, і читає залюбки,
Сьогодні шоу – бібліотріумф!
І ви дізнаєтесь, хто бібліозірки!
( танець – виконують учасники гуртка сучасного танцю)
Ведуча: І так, увага. Для участі в конкурсі були допущені всі учні нашого ліцею без заявки і резюме. Премія "Бібліотріумф" вручатиметься сьогодні за десятьма номінаціями.
Ведучий: Для визначення переможців було сформовано незалежне журі. В конвертах імена десяти переможців.
Ведуча: На цей момент лауреатів поки не знає ніхто.
Ведучий: Отже, ми починаємо церемонію нагородження. Нагороди вручає Президент ліцею Піхоцька Аліна Андріївна
(Далі відбувається процедура нагородження в такому порядку: виноситься конверт і ножиці на підносі, розкривається конверт і оголошується переможець, звучить туш, вручається приз.)
(Звучить гонг)
Ведуча: Номінація "Суперчитач»" – за найбільшу кількість опрацьованих книг. В цій номінації були заявлені 8 кандидатур: Бєлкіна Анастасія, Федоров Валерій, Ігнатов Євген, Левченко Тетяна, Ярмак Мар’яна, Пазинич Денис, Хіоара Єлизавета, Вареник Ксенія. Перемога дісталася…
(Звучить гонг)
Ведучий: Номінація "Я люблю бібліотеку»" – це номінація за відвідування читальної зали. В цій номінації були заявлені 6 кандидатур: Макаренко Роман, Сакач Євген, Хіоара Єлизавета, Федоров Валерій, Тертичний Андрій, Желенкова Анастасія. Перемога дісталася…
(Звучить гонг)
Ведуча: Номінація "Друзі бібліотеки»" – за участь у книжковій лікарні. В цій номінації були заявлені 5 кандидатур: учні 8, 7, 5, 11, 6 класів. Перемога дісталася…
(Звучить гонг)
Ведучий: Номінація " Тематичне читання»" – за віддачу переваги книгам однієї тематики. В цій номінації були заявлені 2 кандидатури: Сакач Євген, Макаренко Роман. Перемога дісталася…
(Звучить гонг)
Ведуча: Номінація "Лідер читання»" – нагородження за відвідування бібліотеки у перший день навчання 3 вересня. В цій номінації були заявлені 10 кандидатур: Пазинич Денис, Піхоцька Аліна, Федоров Валерій, Душенко Анатолій, Левченко Тетяна,Пастернак Юрій, Руденко Олександр, Сергєєв Артем, Хіоара Єлизавета, Топчій Сергій, Лобурь Ксенія. Перемога дісталася…
(Звучить гонг)
Ведучий: Номінація "Разом – круто!»" – це номінація за активну участь класу у заходах бібліотеки. В цій номінації були заявлені 2 кандидатури: учні 5 та 6 класів. Перемога дісталася…
(Звучить гонг)
Ведуча: Номінація "Я – бібліотекар»" – нагородження бібліотекарів класів за відповідальне ставлення до своїх обов’язків. В цій номінації були заявлені 5 кандидатур: Трихлєб Вікторія, Цвях Олексій, Кузьміна Людмила, Садовська Ірина, Ярмак Мар’яна. Перемога дісталася…
(Звучить гонг)
Ведучий: Номінація "Від книги до творчості»" – за активну участь у творчій майстерні. В цій номінації були заявлені 4 кандидатури: Швидка Аліна, Левченко Тетяна, Попова Світлана, Улмаскулов Роман. Перемога дісталася…
(Звучить гонг)
Ведуча: Номінація "Довідковий феєрверк" – нагородження за роботу з довідковою літературою. В цій номінації були заявлені 7 кандидатур: Дейнак максим, Білий Артур, Котляр Артем, Федоров Валерій, Ігнатов Євген, Кузьменко Володимир, Лесенко Віктор. Перемога дісталася…
(Звучить гонг)
Ведучий: Номінація "Світ віртуальності»" – за активне користування мережею Інтернет. В цій номінації були заявлені 4 кандидатури: Желенкова Анастасія, Тертичний Андрій Федоров Валерій, Улмаскулов Роман, Макаренко Роман. Перемога дісталася…
(пісня «Подарите мне новую книжку» у виконанні Грабовської Катерини)
Бібліотекар. Безсмертя книги - в її читачах.
Читайте – того, що ви знаєте завжди замало. Беріть участь у різноманітних заходах, що проводяться у бібліотеці, бо саме так можна стати призером «Бібліотріумфу».
Дякуємо всім учасникам сьогоднішнього свята. До нових зустрічей у бібліотеці!
Використано: